19. novembra 2006

Súhrn 24. kola hokejovejá extraligy

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 24. kola hokejovej extraligy: HK 36 Skalica - MsHK Žilina 3:1 (1:1, 1:0, 1:0) Góly: 11. Kocák (R. Školiak, Liščák), 26. Hrnčirík, 56. ...

BRATISLAVA 19. novembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 24. kola hokejovej extraligy:

HK 36 Skalica - MsHK Žilina 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Góly: 11. Kocák (R. Školiak, Liščák), 26. Hrnčirík, 56. M. Zajac (R. Školiak, Šátek) - 3. Lelkeš (Oravec, Bulík)
Vylúčení: 12:10, navyše: Hvila (Žilina) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Müllner, Šefčík, 3000 divákov
Skalica: Hamerlík - M. Ivičič, Gula, K. Sloboda, Šille, Škadra, M. Zajac - T. Višňovský, Horský, Šátek - Kocák, R. Školiak, Liščák - Novák, Hrnčirík, Jozef Liška - Malík, Hollý, Vaško
Žilina: Petrík - Dlouhý, J. Turoň, Kusovský, P. Frühauf, Halász, Kivoň, Saviels - Gálik, Hreus, Hvila - Zlocha, Michal Straka, Hanzal - Lelkeš, Bulík, Oravec
Skalický tréner Oremus zaknihoval už štvrté víťazstvo v rade. Od začiatku domáci fanúšikovia hnali svojich dopredu, ale boli to hostia, ktorí sa ujali vedenia. V 3. min si Lelkeš poradil s brankárom Hamerlíkom. To však bolo zo strany Žilinčanov z hľadiska streleckej efektivity všetko. Vyrovnávajúci gól strelil v 11. min druhý skalický útok, keď parádnou strelou spoza pravého kruhu Kocák prestrelil Petríka. Hostia mohli v 13. min z protiútoku ťažiť zo strely Turoňa, ale rovnako ako on nepochodil o minútu neskôr ani Frühauf. Hamerlík bol vždy pozorný. Do druhej tretiny išli hostia v početnej výhode, ale počas presilovky neskórovali. Do vedenia domácich posunul v 26. min Hrnčirík, ktorý využil chybu brankára Petríka, keď zachytil jeho rozohrávku a usmernil puk do bránky. V 26. min vychytal Hamerlík vo veľkej príležitosti Lelkeša. Potom mali viac z hry domáci, ktorý aj v tretej tretine nenechali nič na náhodu a ubránili sa oslabeniu o dvoch mužov. Žilinčania túto presilovku nevyužili rovnako ako ďalšie, ktorých mali spolu dvanásť. Skaličania využili dve v hre piatich na štyroch, keď tá druhá vyšla v 52. min - úspešným zakončovateľom bol po nacvičenom signáli obranca Zajac. Záver bol poznačený množstvom vylúčení, ale domáci už zvrat v zápase nepripustili.
Hlasy:
Peter Oremus (tréner Skalice): "Vedeli sme, že tento zápas je dôležitý. Upozorňoval som chlapcov na kvalitu súpera. Na začiatku sme inkasovali gól. Potom sa nám hralo ťažko, ale vôľa po víťazstve, bojovnosť a nasadenie slávili úspech. Dnes sme sa dostali do situácie, keď už sme nemali prekvapiť, ale toto mužstvo chcelo ukázať, že vie víťaziť."
Dušan Gregor (tréner Žiliny): "Mali sme dobrý vstup do zápasu a išli sme do vedenia, ale po vyrovnávajúcom góle a najmä góle na 2:1 sme v ďalšom priebehu boli kŕčovití. Nešli nám presilovky ani o dvoch hráčov. Hráme komplikovane, chýba nám odhodlanie a rozhodnosť pri zakončení. Po treťom góle už bolo po zápase. Gratulujem Skalici k víťazstvu."

Dukla Trenčín - MHk 32 LI-PA Liptovský Mikuláš 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Góly: 17. Kóňa (Melichárek), 19. Kollár (Heš, P. Mikuš), 31. Homer (Křetinský, Melichárek), 43. Kollár (Lezo) - 31. Kriška (Fatyka)
Vylúčení: 8:6, navyše: Kútny 5+10 min hrubosť - Lopuski 10 min hrubosť, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: D. Konc - Goga, Tvrdoň, 2120 divákov
Trenčín: Hála - Homer, Křetinský, Staněk, Urban, Heš, P. Mikuš, J. Mikuš, Volek - Barinka, Kollár, Lezo - Melichárek, Kóňa, V. Nemec - V. Baláž, Poljaček, Sivák - Valach, Húževka, Kútny
L. Mikuláš: Falter - Fatyka, R. Sloboda, M. Droppa, Tomaška, Rúfus, M. Grman, Petran, J. Kokavec - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Kövér, Holečko, Marek Hovorka - Lopuski, Trochta, Pohanka - Milec, Bartík, Michel Miklík
V Trenčíne sa hral svižný hokej s množstvom útočných akcií, najmä na strane domácej Dukly. V prvej polovici prvej tretiny bola plynulosť hry poznačená množstvom vylúčení na oboch stranách. Ofenzívna prevaha domácich však postupne rástla. V závere prvej dvadsaťminútovky skóroval Kóňa po spolupráci s Melichárkom. O dve minúty na to využil početnú výhodu Kollár a zvýšil na rozdiel dvoch gólov. V ďalšom priebehu dominovala trenčianska ofenzíva, ktorá nepustila mužstvo Liptovského Mikuláša do väčších gólových príležitostí. V druhej tretine po chybe trenčianskej obrany vo vlastnej presilovke inkasovali domáci gól z hokejky Krišku. Už o 39 sekúnd využil spomínanú početnú výhodu Homer strelou od modrej čiary. V záverečnej dvadsaťminútovke diváci videli množstvo nevyužitých akcií pred bránkou Faltera. Na 4:1 zvyšoval v 43. min opäť v presilovej hre Kollár, ktorý napriek ďalším šanciam hetrik nezaznamenal. Skóre stretnutia sa už nezmenilo, keď súboj spestrili menšou šarvátkou Kútny s Lopuskim.
Hlasy:
Antonín Stavjaňa (tréner Trenčína): "V predchádzajúcom zápase sme neboli koncentrovaní, preto som rád, že tentoraz sa dokázali sústrediť na hru. Aj tak sme sa dopustili individuálnych chýb. Spokojný môžeme byť s ofenzívou. Po tejto stránke to bol dobrý zápas."
Jerguš Bača (asistent trénera L. Mikuláša): "Zahrali sme skutočne veľmi zle. Trenčín mal väčší dôraz v osobných súbojoch. Celý zápas sme boli pod tlakom."

HKm Zvolen - Slovan Bratislava 4:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 12. Babka (F. Turek, Krayzel), 33. J. Kopecký (Gunko), 60. Babka, rozhodujúci sam. nájazd Klouda - 7. Tvrdoň (Ľ. Hurtaj), 43. Uram (Ľ. Pištek, Hujsa), 54. Ľ. Pištek (Uram)
Vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše: Šimonovič na 10 min za nešp. správanie - J. Sýkora 5+DKZ za napadnutie zozadu, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Lokšík - Korba, Smerek, 4100 divákov
Zvolen: Šimonovič - Babka, Štork, Priechodský, Gunko, Cebák, Ščibran, Velebný - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - J. Čierny, Klouda, J. Kopecký - Paciga, Gašpar, Škvaridlo - T. Jaško, L. Jurík, Kubenko
Slovan: Hovi - Kolba, Srdínko, Pavlas, Huba, Škorvánek, Sersen - Uram, Hujsa, M. Kokavec - Tvrdoň, Ľ. Hurtaj, Vorel - I. Baček, Kukumberg, J. Sýkora - Gráčik, D. Pašek, Ľ. Pištek
Vo Zvolene sa hral zaujímavý hokej s množstvom šancí na oboch stranách. V prvej tretine boli domáci aktívnejší, predviedli festival nepremenených gólových príležitostí. Hovi kryl strely Kloudu aj Pacigu, Jaško dokonca netrafil poloprázdnu bránku, keď nenadvihol puk a na ľade aj so šťastím zachránil gólman Slovana. Do vedenie išli hostia, po vyhratom buly Hurtaja sa dostal k puku Tvrdoň, ktorý zblízka nedal Šimonovičovi šancu. Potom mohol zvýšiť Kukumberg, no to bolo zo strany hostí v tejto časti hry všetko. V 12. min vyrovnal v presilovke Babka, keď z medzikružia prestrelil Hoviho. O dve minúty neskôr po Turekovej prihrávke Krayzel netrafil odkrytú bránku a v závere tretiny sa nepresadil v dobrej šanci Škvaridlo. Na začiatku druhej tretiny Slovan nevyťažil gól zo 150-sekundovej presilovky o jedného hráča, aj keď Kokavec a Hurtaj sa do šanci dostali, no pri zakončení nemali šťastie. Na opačnej strane ich napodobnil Cibuľa. Zvolen išiel do vedenia v 33. min, keď Gunko v oslabení našiel Kopeckého, ten vnikol medzi dezorientovaných obrancov a vychutnal gólmana hostí. O pár sekúnd neskôr nabehol z trestnej lavice Kubenko, no sólo nepretavil do gólovej podoby. Na druhej strane mohol Slovan ťažiť z rýchleho brejku, po zaváhaní Cebáka sa nepresadil Uram. V úvode tretej tretine po vyhratom buly Hujsu prihral Pištek Uramovi a ten na dvakrát pred Šimonovičom skóroval. Zvolenčania mohli ísť do vedenia v 45. min, keď sa Turek rútil na bránku Slovana, no skĺzol mu puk a po ňom ani Kopecký a ani Babka nedokázali streliť vytúžený gól. Slovan využil presilovku v 54. min, keď ideálnu krížnu prihrávku pred bránkou zužitkoval Pištek. V závere tretej tretiny fauloval Sýkora zozadu Čierneho, odišiel na trestnú lavicu na 5 min, vzápätí po faule Srdínka hrali Zvolenčania presilovku 5 na 3. Nevyužili ju, no v poslednej minúte mali výhodu o jedného hráča. Šimonovič si nakorčuľoval na striedačku a Babka v power play sekundu pred koncom "polostrelou" od modrej čiary prekvapil Hoviho a vynútil si predĺženie. V predĺžení Zvolen nevyužili poldruhaminútovú presilovku štyroch na troch a potom najväčšiu šancu predĺženia spálil po Turekovej prihrávke Cibuľa. Rozhodnúť sa tak muselo v samostatných nájazdoch. Autorom jediného úspešného nájazdu bol Klouda, ktorý tak zabezpečil domácim cenné víťazstvo.
Hlasy:
Jozef Frühauf (asistent trénera Zvolena): "V prvej tretine sme boli lepším mužstvom, ale nevyužili sme tri-štyri vyložené príležitosti. Potom sme pykali po chybách, keď nám súper strelil dva góly. V závere sme však bojovnosťou a veľkou snahou vyrovnali. Naše víťazstvo je zaslúžené."
Rostislav Čada (tréner Slovana): "S výkonom som spokojný, s výsledkom však nie. Zápas sme prehrali v poslednej tretine, keď sme hrali v oslabení o dvoch hráčov. To nám ubralo sily aj psychickú pohodu, čo sa premietlo v samostatných nájazdoch. Mužstvo sa však po reprezentačnej prestávke chytilo, čo ma teší."

HK Dynamax-oil Nitra - HK Aquacity ŠKP Poprad 2:3 po predĺžení (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)
Góly: 48. Čacho (Michal Procházka, M. Štefanka), 56. Vozdecký (Ľ. Kolník, Švarný) - 22. V. Král (Kumstát, Jarolín), 60. A. Kroták (V. Vlk, Michal Segľa), 62. Jarolín (Kumstát)
Vylúčení: 6:6, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Rohoň, Vojtek, 3150 divákov
Nitra: Lakosil - Švarný, Suur, J. Kováčik, Michal Procházka, Chromý, Petrina, Topoli - Vozdecký, M. Štefanka, Čacho - Ľ. Kolník, Raček, Kmeč - S. Saliji, J. Mihálik, G. Saliji - Pupák, Vala, Marek Slovák
Poprad: Kožuch - Michal Segľa, Valečko, V. Vlk, Bambúch, Kumstát, Jerofejevs, Fabian, Kasík - Marcel Haščák, A. Kroták, Pavličko - Jasovský, Halaj, Jabrocký - Kubus, Jarolín, V. Král - Martin Segľa, Štolc, Piatak
Stretnutie začalo dvoma rýchlymi vylúčeniami, keď už od štrnástej sekundy sedel na trestnej lavici domáci Suur a v 39. sekunde sa k nemu pridal Popradčan Halaj. V prvej desaťminútovke sa nič zvláštne nestalo, no v 12. min prišiel konečne vzruch, keď si Garip Saliji položil na ľad Kožucha, no bekhendom prehodil aj popradskú bránku. V úvode II. tretiny si sadol na "lavicu hanby" Valach a hosťom sa podarilo využiť presilovku, keď Král spoza pravého kruhu prestrelil Lakosila. Po góle sa hra zrýchlila, oba tímy zvýšili agresivitu, čo prienislo viac vzruchu pred oboma bránkami. V 46. min sa po chybe obrany Popradu na červenej čiare dostal k puku Kolník, ale šancu nevyužil, o minútu však Čaho áno, keď doklepol puk popod brankára Kožucha po strele Štefanku. V 54. min šiel na trestnú lavicu Halaj, domáci si vytvoril niekoľko nebezpečných šancí šancí, no nedokázali dostať puk za Kožuchov chrbát. Tri sekundy po naskočení Halaja však vystrelil spoza kruhov Vozdecký a puk skončil v sieti. Hosťom sa po darilo sekundu pred treťou sirénou vyrovnať Krotákom a v druhej minúte predĺženia dosiahol Jarolín víťazný gól hostí.
Hlasy:
Rudolf Uličný (tréner Nitry): "Bol to vyrovnaný zápas až do prvého gólu, potom už prišla nervozita. V druhej časti hry sme stratili hlavu. Napravilo sa to v tretej tretine, ale záver bol pre nás veľmi zlý. Takéto niečo sa jednoducho nemôže stať."
František Hossa (tréner Popradu): "Ja som prišiel do kabíny priamo z auta, takže nebol čas na nejaké veľké taktické pokyny. Držali sme dobre defenzívu a snažili sme sa streliť nejaké góly. Vážim si tento výsledok, ale myslím si, že v Poprade je dostatok roboty."

MHC Martin - HC Košice 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 11. Važan (Podstavek, Škuta), 34. Špirko (Klepáč) - 38. Lipiansky (Špelda), 47. Juraj Faith (P. Bartoš, Šterbák), rozhodujúci sam. nájazd Juraj Faith
Vylúčení: 7:8, presilovky 1:2, oslabenia 0:0, rozhodovali: Marušin - Bednár, Orolin, 4100 divákov
Martin: Ševela - J. Polák, Klepáč, Škuta, Hriňa, Ďatelinka, Vantroba, Bančok, Sadloň - Markovič, Beran, Špirko - Podstavek, Koložváry, Važan - Tabaček, Troliga, Török - Drábek, Kuric, Thémar
Košice: Lipovský - I. Droppa, Jendek, Kall, Špelda, M. Šterbák, Javín - Dravecký, Kmiť, P. Bartoš - Šimurda, Lipiansky, Kontšek - Jenčík, Juraj Faith, Pleva - Špilár, Michal Lukáč
Už v 26-tej sekunde vystrelil Beran a brankár Lipovský neistým zákrokom vystrašil svojich spoluhráčov. Gól to však nebol a na otvorenie skóre si diváci museli počkať do 11. min, kedy Važan zužitkoval presilovku svojho tímu. Hostia hrali naďalej otvorenú hru, ale v koncovke dlho nevedeli nájsť recept na Ševelu. Ako na to ukázali domáci v 34. min, keď Klepáčovu strieľanú prihrávku Špirko elegantne tečoval za Lipovského chrbát - 2:0. Kontaktný gól strelili Košice v 38. min z hokejky Lipianskeho ktorý v početnej výhode hostí prekvapil Ševelu. Aj vyrovnávajúci gól dali východniari vo svojej presilovke, keď do čierneho trafil v 47. min Faith. V závere ani jedno mužstvo nestrhlo vedenie na svoju stranu. Tak sa muselo predlžovať. V 65. min neplatil gól Martin - po konzultácií s videorozhodcom, pre postavenie strelca Špirka v bránkovisku. V samostatných nájazdoch mali spočiatku prevahu domáci, ale nevyužili "mečbal" a napokon ich za to potrestal Faith, ktorý rozhodol o víťazovi.
Hlasy:
Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Asi sme urazili šťastenu, lebo zápas bol veľmi dobre rozohraný, no nedotiahli sme ho do úspešného konca. V závere stretnutia sme dvakrát nastrelili žŕdku súperovej bránky. Aj pri samostatných nájazdoch sme vyhrávali 3:1, no súper to zvrátil a prehrali sme."
Ján Šterbák (tréner Košíc): "Dobre sme vedeli, čo nás čaká. Pripravili sme sa na domácich, ktorí sú v útoku mimoriadne nebezpečný. Navyše doma sú silní po každej stránke. Hrali sme prakticky to, čo sme si predsavzali. Nerobili sme zbytočné chyby a aj za nepriaznivého stavu sme neklesali na duchu. Som veľmi rád, že sme zvíťazili, hoci len v samostatných nájazdoch, lebo toto víťazstvo má pre nás veľkú cenu."