22. apríla 2007

Súhrn 7. kola futbalovej Corgoň ligy

Futbalisti MŠK Žilina využili sobotňajšie zaváhanie Artmedie Bratislava a na čele aktuálnej tabuľky Corgoň ligy - skupiny o titul majú po "polčase" jarnej nadstavbovej časti pred Petržalčanmi ...

BRATISLAVA 22. apríla (WEBNOVINY) - Futbalisti MŠK Žilina využili sobotňajšie zaváhanie Artmedie Bratislava a na čele aktuálnej tabuľky Corgoň ligy - skupiny o titul majú po "polčase" jarnej nadstavbovej časti pred Petržalčanmi už šesťbodový náskok. Zverenci trénera Pavla Vrbu neponechali pod Čebraťom nič na náhodu a Ružomberok zdolali presvedčivo 4:1, keď sa o kvarteto presných zásahov podelili Štyvar, Porázik, Jež a Šesták.

Mužstvo Štefana Horného v sobotu paralyzoval na pôde Banská Bystrica útočník Ivan Lietava, ktorý počas prvých 12 minút zápasu zaznamenal hetrik a tím spoza bratislavského Starého mosta sa už zmohol len na čestný úspech v druhom polčase, ktorý do vlastnej siete dosiahol Michal Pančík. Artmedia tak prehrala 1:3 a aj keď sa v zostávajúcom priebehu súťaže hrá ešte o 21 bodov, náskok "šošonov", ktorí navyše privítajú Bratislavčanov na svojom trávniku, už veľa napovedá.
V piatkovom večernom stretnutí sa pri Slnečných jazerách zrodila medzi domácim Sencom a hosťujúcim Slovanom Bratislava remíza 1:1, ktorú v 88. min zachraňoval striedajúci Rožník, keď predtým za "belasých" otváral skóre Kubala. V zostávajúcom zápase 7. kola medzi Nitrou a Košicami gól nepadol, obaja súperi tak získali po jednom bode, pričom hosťom ten ich stačil na udržanie si tretej priečky v aktuálnej tabuľke.

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 7. kola jarnej nadstavbovej časti futbalovej Corgoň ligy 2006/2007 - skupina o titul:

PIATOK:
FC Senec - Slovan Bratislava 1:1 (0:0)
Góly: 88. V. Rožník - 54. M. Kubala, ŽK: 37. S. Angelovič, 45. E. Takáč, 90. Matej Kováč - 41. P. Sedlák, 62. Hanek, ČK: 88. Dobrotka (Slovan) za faul, rozhodovali: Samotný - Palušák, Rendko, 2009 divákov
Senec: Ján Novota - Papaj, S. Angelovič, Guldan, Gábriš - Augustín (76. V. Rožník), Hladký, Matej Kováč, Moughfire (40. Bozsík, 65. Pecha) - E. Takáč, Kozár
Slovan: Kiss - Kosmeľ, Hanek, Dobrotka, O. Szabó - Slovák, M. Kubala (77. Poliaček), Chlebek, P. Sedlák - Masaryk (90.+ Polgár), Gottwald (63. Sylvestr)
V piatkovej predohrávke 7. kola začali lepšie futbalisti Slovana, ktorí si vypracovali v prvom polčase viac gólových príležitostí. Aktívni boli najmä v prvej pätnásťminútovke, domáci môžu ďakovať len brankárovi Novotovi, že neinkasovali. V 6. min mal gól na kopačke Masaryk, ale gólman Senca jeho strelu kryl. Potom zaváhal v dobrej príležitosti Slovák, aby v 24. min išiel sám na Novotu Masaryk, ktorý však z piatich metrov prestrelil. Zo strany Senca nebezpečne vyzerala len Gábrišova strela z 20 metrov v 33. min, ktorú však obrana hostí odvrátila na roh. I v druhom polčase mali viac z hry belasí, ale Masaryk či Sedlák nemali presnú mušku. V 54. min mohli otvoriť skóre domáci, Kozárovu strelu však brankár Kiss kryl. Povestné pravidlo nedáš - dostaneš sa potvrdilo aj v tomto zápase, lebo vzápätí sa v šestnástke dobre zorientoval Kubala a strelou po zemi otvoril skóre - 0:1. V 88. min Dobrotka fauloval na hranici šestnástky Takáča a následne videl od hlavného arbitra Samotného červenú kartu. Na čiaru pokutového územia si loptu postavil Vladimír Rožník a prudkou strelou vyrovnal - 1:1. V závere ešte bolo rušno pred oboma bránkami. Najskôr mohli víťazstvo na svoju stranu strhnúť hostia - pred Masarykom kryl Novota - a v úplnom závere domáci Kozár vo vyloženej šanci mieril len tesne vedľa Kissovej bránky.
Hlasy:
Jozef Valovič (tréner Senca): "Výsledok 1:1 nás teší, ale keby sa to takto skončilo v stredu v Slovenskom pohári, veru by sme boli smutní. Konečný výsledok nezodpovedá dianiu na ihrisku, keďže hostia si vypracovali viac gólových šancí a my iba jednu. Som rád, že gól dal Rožník, ktorý hral prvýkrát od októbrového zranenia. Musím svojich zverencov pochváliť, že dokázali nahradiť kvalitu súpera bojovnosťou."
Jozef Jankech (tréner Slovana): "Začali sme dobre, vytvorili sme si viacero gólových príležitostí, ale jednu po druhej sme zahadzovali. Za to nás súper v závere potrestal, no nemalo by sa to stať. Prišli sme o dva cenné body, ktoré nám v záverečnom účtovaní môžu chýbať. V Senci sme boli jednoznačne lepším mužstvom.

SOBOTA:
Dukla Banská Bystrica - Artmedia Bratislava 3:1 (3:0)
Góly: 1., 5. a 12. Lietava - 78. M. Pančík (vlastný), ŽK: 59. Jarabica - 49. Debnár, 64. Čišovský, rozhodovali: Olšiak - Sluk, Pastorek, 2626 divákov
Banská Bystrica: R. Zajac - M. Pančík ml., Jarabica, Jelínek (17. Peter Farkaš), Kotrys - Peter Ďurica, Pečovský, Kulík, Hučko (68. M. Ďuriš) - Rendla, Lietava (82. Medveď)
Artmedia: Kamenár - Čišovský, Debnár, Buryán (15. G. Straka), Burák (73. Maroši) - Obžera, Guédé (64. M. Ďurica), P. Staňo, Patrik Mráz - Halenár, Oravec
Dukla mala raketový nástup do zápasu. Už v 19. sekunde prvý dotyk s loptou využil Lietava, keď sa dostal po chybách Buryána a Buráka k odrazenej lopte a Kamenárovi nedal šancu - 1:0. Artmedia sa nestačila poriadne spamätať a v 5. min už prehrávala 0:2. Lietava opäť využil voľný priestor na hranici šestnástky, prvú jeho strelu už Kamenár vyrazil, no na dorážku už nemal nárok. Útočník Dukly mal gólový apetít, hral s chuťou a v 12. min sa opäť prejavil, keď spoza šestnástky poslal loptu po zemi k pravej žrdi a brankár Artmedie kapituloval - 3:0. Hostí nečakaný úvod zaskočil, snahu im uprieť nemožno, no vyložené šance si nedokázali vypracovať. Aj keď Obžerov center na hlavičku Mráza mohol byť gólový a po pol hodine hry mohol aj Oravec z hranice pokutového územia silnejšie vystreliť. Brankár Zajac veľa práce nemal, na opačnej strane sa však zapotil Kamenár, keď v 33. min po Kulíkovom centri pálil z voleja Jarabica. Po zmene strán sa snažili hostia zatlačiť Duklu, no domáci hráči odkopávali lopty ešte pred veľkým vápnom do bezpečia a spoliehali sa na kontry. Po jednej takej mohli aj skórovať, ak by v 58. min vyšiel prienik Rendlu po ľavej strane, Kamenár však loptu vyrazil na brvno. Artmedia podnikala útoky na bránku Dukly, no centrované lopty do šestnástky obrancovia Dukly riešili s prehľadom a občasné príležitosti hostí zlikvidoval Zajac. Až Staňova strela v 78. min z hranice šestnástky bola gólová. Pričinil sa však o to obranca Dukly Pančík, ktorý si loptu zrazil, keď zmenil jej smer, do vlastnej bránky. Záverečný nápor Artmedie bol bez gólového efektu, či vyloženej šance, domáci s prehľadom vedenie udržali.
Hlasy:
Ladislav Molnár (tréner B. Bystrice): "Na začiatku zápasu sme boli aktívni, čo sa vyplatilo. Lietava do čoho kopol, z toho bol gól. Som rád, že sa strelecky prebudil. Potom sme už boli na koni, hralo sa nám dobre a musím kvitovať, že mladí hráči v druhom polčase zvládli zápas predovšetkým takticky. Nie je to však balzam na bolestivé rany po prehre v Košiciach 0:5."
Štefan Horný (tréner Artmedie): "V úvode zápasu sme urobili hrubé chyby, za ktoré sme pykali. Dostali sme tri góly, čo hráčov zaskočilo. Zrejme neboli dostatočne koncentrovaní, potom sa nám už hralo ťažko, aj keď sa moji zverenci snažili. Nedokázali sme si vypracovať čisté gólové šance, súper hral na brejky a s prehľadom si náskok udržiaval, hral v pohode. My sme zápas nezvládli, na zranených hráčov sa však vyhovárať nemôžeme."

FC Nitra - MFK Košice 0:0
ŽK: 77. A. Hesek - 12. Pavol Majerník, 18. Krakovský, rozhodovali: Micheľ - Somoláni, E. Cuninka, 1670 divákov
Nitra: Senecký - Čeman (80. Valenta), Martin Tóth (50. Babic), Pavol Farkaš, Ďatko - S. Bališ, M. Kostoláni, Szórád, M. Farkaš - A. Hesek, Grajciar (66. Čurgali)
Košice: Pulen - Kišš, Kaminský, T. Bašista, Krakovský - Kolbas, Pavol Majerník, N. Matič (69. Cicman), Bicák (90. Piatka) - J. Novák (66. M. Sovič), Pavol Jurčo
Od začiatku zápasu mali loptu na svojich kopačkách prevažne domáci hráči, no paradoxne aktívnejší v atakovaní bránky súpera boli hostia. Išlo však väčšinou o strely z diaľky a voči nim bol nitriansky brankár Senecký odolný. Prvú vážnejšiu šancu mal až v úvode druhého polčasu Košičan Jurčo, no jeho strela po zemi šla vedľa bránky Nitry. Ešte bližšie ku gólu mal v 61. min domáci Hesek, keď po akcii Babica s Bališom poslal loptu z piatich metrov hlavou tesne vedľa Pulenovej bránky. O desať minút neskôr prihral striedajúci Čurgali loptu pätičkou Bališovi a jeho prudkú strelu len s problémami zachytil košický brankár. V 86. min poslal Bališ dlhú loptu do pokutového územia hostí priamo na Heseka, ale lopta po jeho hlavičke skončila nad svätyňou MFK. Diváci sa tak gólu nedočkali a tímy sa rozišli po bezgólovej remíze.
Hlasy:
Ivan Galád (tréner Nitry): "Zápas sa nám výsledkovo ani herne nevydaril. Chceli sme zvíťaziť, ale súper nám nedovolil našu technickú hru. Z výsledku sme smutní, ale v ďalších zápasoch sa budeme pokúšať o lepšie rezultáty."
Ján Kozák (tréner Košíc): "Po úspešných výsledkoch v predchádzajúcich kolách sme prišli do Nitry tiež niečo uhrať. Vypracovali sme si dostatok gólových príležitostí, no som sklamaný, že finálna fáza bola nepresná. Myslím si však, že sme dnes boli futbalovejší."

NEDEĽA:
MFK Ružomberok - MŠK Žilina 1:4 (1:3)
Góly: 25. Žofčák - 11. Štyvar, 29. Porázik, 44. Jež, 77. Šesták, ŽK: 56. Pekarík (Žilina), rozhodovali: Pavlík - Csabay, Medveď, 3588 divákov
Ružomberok: Smieška - Siva, Dvorník, Pospíšil (34. Kucka), Jurč - Žofčák, P. Maslo (46. Rób. Tomko), Macko, Božok - Babnič (37. Rák), M. Bakoš
Žilina: D. Kuciak - Pekarík, Vomáčka, Hubočan, Minarčík - Šesták, Zd. Štrba, Vršič (70. Devátý), Jež - Štyvar (60. A. Nemec), Porázik (83. Vladavič)
V 11. min vybojoval v strede ihriska Vršič loptu, našiel ideálne postaveného Štyvara, ktorého technická strela skončila v rohu ružomberskej bránky - 0:1. Domáci sa síce od úvodu snažili o ofenzívny futbal, avšak ich zámery končili ešte pred pokutovým územím súpera. V 20. min skúšal šťastie Siva, jeho strela z diaľky však medzi žrde nesmerovala. Stupňujúce úsilie korunovali Ružomberčania gólom v 25. min. Strela Masla sa odrazila od hosťujúcich obrancov k Žofčákovi, ktorý pohotovo zakončil - 1:1. O minútu na to Božokov pokus len tesne minul žilinskú bránku. Zaujímavý futbal plný vzruchu pokračoval aj naďalej. V 29. min sa skóre menilo opäť. Štyvarovu hlavičku stihol Smieška ešte vyraziť, proti Porázikovej dorážke však už bol bezmocný - 1:2. Zakrátko nato kontrovali Liptáci Mackovou strelou tesne vedľa a Bakošovou hlavičkou, ktorá skončila v Kuciakovom náručí. Tréner Ružomberka Peter Uličný sa pokúsil zmeniť nepriaznivý vývoj striedaniami, no jeho mužstvo v 44. min znova inkasovalo, keď Ježov lob nešťastne Kucka zasunul za Smieškov chrbát. Úvod druhého polčasu priniesol niekoľko šancí na oboch stranách, avšak vážnejšie nebezpečenstvo pre gólmanov neznamenali. S pribúdajúcimi minútami sa čoraz výraznejšie prejavovala väčšia kvalita žilinských hráčov, ktorí opraty zápasu držali pevne v rukách. V 70. min mal sľubnú príležitosť Jež, z dobrej pozície však netrafil bránku. O chvíľu na to Nemcovu strelu Smieška vyrazil. O pár sekúnd neskôr domáci brankár vyťahoval loptu zo svojej siete po štvrtý raz, keď ho presnou strelou zvnútra šestnástky prekonal Šesták, ktorý uzavrel gólový účet stretnutia.
Hlasy:
Petr Uličný (tréner Ružomberka): "Žilina bola jednoznačne lepšia. Po prvom inkasovanom góle sme zdvihli hlavu, vyrovnali sme na 1:1, no keď už bolo 1:3, chlapci si prestali veriť, a už ani poriadne nebojovali. Žilina bola najsilnejším súperom, proti ktorému sme na jar hrali."
Pavel Vrba (tréner Žiliny): "Zápas bol pre nás veľmi náročný aj z toho dôvodu, že hrozilo reálne riziko, že po včerajšej prehre Artmedie v Banskej Bystrici budú chlapci preemotivovaní. Našťastie sa to nestalo a stretnutie zvládli. Po našom úvodnom góle sme zbytočne poľavili a potom bol súper chvíľu lepší. Mali sme aj šťastie, dvom našim gólom dopomohli teče súpera.