31. mája 2008

Súhrn sobotňajších stretnutí 33. kola futbalovej Corgoň ligy

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 33. kola futbalovej Corgoň ligy 2007/2008: FC ViOn Zlaté Moravce - MŠK Žilina 1:6 (1:4) Góly: 16. Hözl - 5., 37. a 54. Adauto, 9., 23. a 82. Vladavič, ŽK: 6. ...

BRATISLAVA 31. mája (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 33. kola futbalovej Corgoň ligy 2007/2008: FC ViOn Zlaté Moravce - MŠK Žilina 1:6 (1:4) Góly: 16. Hözl - 5., 37. a 54. Adauto, 9., 23. a 82. Vladavič, ŽK: 6. Šlavka, 83. Greguška - 34. Pečálka, 69. Pekarík, rozhodovali: Šuniar - T. Somoláni, Petríček, 1370 divákov Zostavy: Vicemajster sa ujal vedenia už v 5. min, keď Adauto z uhla prestrelil Brezinu. Prebiehala 9. min, Ďurica nádherne uvoľnil Vladaviča a ten nekompromisne strelou do šibenice upravil na 2:0. Strelecký festival pokračoval aj naďalej. V 16. min sa predral až pred Kuciaka Hözl a strelou zblízka znížil na 1:2. Tento hráč mal na kopačke vyrovnanie v 18. min, ale jeho prudkú strelu Kuciak vyrazil. Prišla 23. min, pred agilným Hözlom ratoval Kuciak, aby po následnej kontre Vladavič zvýšil na 1:3. V 34. min Pečálka stiahol v pokutovom území Jusku, ale Greguškovu strelu zo značky pokutového kopu Kuciak vyrazil. V 37. min Štyvar naservíroval loptu Adautovi, ktorý poľahky do prázdnej bránky pečatil polčasový rezultát na 1:4. Do druhého dejstva vstúpili domáci málo vydaným trojitým striedaním, ale ani to im neprinieslo želaný efekt. V 54. min tretím gólom v stretnutí dovŕšil hattrick Adauto. Po hodine hry sa v čistej šanci ocitol Štyvar, no tentoraz bol Brezina pozorný. Nemohúcnosť Zlatých Moraviec prezentoval v 70. min Číž, ktorý ani z dvoch krokov neposlal loptu za Kuciakov chrbát. V 77. min poslal pekný center Vladavič na hlavu Štyvara, ale lopte do siete zabránilo brvno Brezinovej bránky. Druhý hetrik zaznamenal v 82. min po vyšachovaní domácej obrany do prázdnej bránky Vladavič. Bodku za zápasom urobil v 90. min Tóth, keď po krásnom kope opečiatkoval brvno Kuciakovej bránky. FC Senec - MFK Ružomberok 2:2 (2:2) Góly: 22. Gaucho, 24. Jurč (vl.) - 4. a 45. M. Bakoš (prvý z pok. kopu), ŽK: 48. Volf - 41. Števko, 90. Laurinc, ČK: 16. Drahno (Senec) za stiahnutie súpera pred šestnástkou, rozhodujú: Olšiak - E. Weiss, Kéry, 809 divákov Hostia sa už v úvode stretnutia ujali vedenia z pokutového kopu, keď Rzeszoto fauloval v šestnástke Kúkoľa. Loptu si postavil Bakoš a nemýlil sa - 0:1. V 16. min domáci Drahno fauloval prenikajúceho Števka a rozhodca mu ukázal červenú kartu. Senčania tak museli hrať o jedného hráča v poli menej. Ani vylúčenie ich však neodradilo od bojovnosti a keď v 22. min brankárovi Hajdúchovi vypadla lopta z ruky, Gaucho ju správne umiestnil do siete. O tri minúty neskôr sa domáci dostali do vedenia, keď po rohovom kope hosťujúci Jurč poslal loptu za chrbát Hajdúcha. Keď už všetci mysleli na prestávku, v šestnástke sa dobre zorientoval Bakoš a strelou po zemi vyrovnal na 2:2. Druhý polčas sa už väčšinou odohrával medzi dvoma šestnástkami. Na hosťujúcej strane mohol skórovať Bakoš i Števko, ale ich strely zlikvidoval Rzeszoto. Veľkú šancu mal aj Božok, jeho strelu však z bránkovej čiary vykopol Sľuka. Na strane Senca mohol skórovať Gaucho v 82. min, ale mieril len vedľa. O dve minúty nato unikol po krídle Volf, nacentroval do šestnástky, ani jeden z domácich hráčov však jeho center do bránky dopraviť nedokázal. ZTS Dubnica - Artmedia Petržalka 0:2 (0:0) Góly: 64. Cleber, 67. Kozák, bez ŽK, rozhodovali: P. Hrčka - D. Hrčka, Vindiš, 940 divákov Zápas posledného kola, v ktorom sa už o ničom dôležitom nerozhodovalo, sa niesol v rekreačnom duchu. Napriek tomu priniesol prvý polčas niekoľko veľmi dobrých momentov. V 15. min sa naťahoval za Urbánkovou prihrávkou Kozák, o 5 minút neskôr vyrazil brankár domácich ZTS Igaz, ktorý tentokrát dostal prednosť pred Pernišom i Matejovom, tutovku Zbyňkovi Pospěchovi a následne český hrot Artmedie hlavičkoval nad brvno. O samostatné nájazdy sa v hosťujúcom drese snažil Brazílčan Cleber, ponúkali mu ich chyby v rozohrávke domácich, ktorých často podržal gólman Igaz. V 29. min bravúrne vyrazil strelu Fodreka a obrana ZTS "upratala" loptu aj pred dobiehajúcim Cleberom. V 35. min Burák trafil do spojnice domácej bránky. Snaha hostí o strelenie gólu bola zreteľná, napokon sa polčas skončil 0:0, keď sa neujala ani veľmi pekná strela Bruška z diaľky, s ktorou si Kamenár poradil. V druhom polčase sa žiadne prekvapenie na úkor Artmedie nekonalo. Stačili dva momenty a bolo 0:2. Najprv Kozák nabil Cleberovi a potom kapitán Artmedie sám spečatil výsledok. Majster si s prehľadom zabezpečil víťazstvo. Na domácich bolo poznať, že nastúpilo veľa nováčikov so zbytočným rešpektom. Dukla Banská Bystrica - MFK Košice 3:0 (0:0) Góly: 51. a 67. Uškovič, 70. Hučko, rozhodujú: Kráľovič - Laskovský, Košecký, 1313 divákov Hneď v úvode zápasu zamestnal brankára Zajaca, ktorý po 19 rokoch opúšťa Duklu, kandidát na zlatú kopačku strelcov Ján Novák. V šestnástke sa však zoči-voči gólmanovi Dukly nepresadil. Na opačnej strane hrozil dvakrát hlavou Ďuriš, najprv po centri Hučka mieril nad brvno, potom sa po centri Kotrysa v 17. min zaskvel Putnocký. Na opačnej strane prenikol do šestnástky Kolbas, ktorý strelou po zemi natiahol Zajaca. Po polhodine hry mal opäť šancu Novák, ktorý unikal popri zadákoch Dukly. Zakončil, no Zajac loptu za seba nepustil. V prvom polčase ešte zaujala strela Pečovského z vyše 30 m, loptu spod brvna vyrazil pozorný brankár hostí. V druhom polčase sa začalo strelecky dariť Dukle. Aktívny Gajdoš v 51. min poslal center z pravej strany, prehodil Putnockého a Uškovič hlavou skóroval do prázdnej bránky. Podobná situácia nastala v 67. min, Gajdoš tentokrát využil chybu Šimka. Z ľavej strany prihral na vzdialenejšiu žrď Uškovičovi, ktorý mal pred sebou už iba odkrytý priestor Putnockého "svätyne". O min neskôr mohol Uškovič dosiahnuť hetrik, keď mu Gajdoš poslal loptu z pravej strany. Útočník Dukly však hlavičkoval iba tesne nad brvno. Domáci napokon dosiahli tretí gól. V 70. min Tomáš Pančík z rohu poslal loptu k vzdialenejšej žrdi a Hučko efektne a hlavne presne hlavou zvýšil. Košická strana o skorigovanie stavu bola iba platonická, Zajac si so slabšími strelami hosťujúcich hráčov bez problémov poradil. Spartak Trnava - Slovan Bratislava 0:1 (0:0) Gól: 67. Slovák, ŽK: 71. Hruška, 80. Babacar Niang - 19. Dobrotka, 52. Masaryk, 74. Hanek, 85. Ižvold, 90. Rodinger, rozhodovali: Samotný - Balko, Poláček, 10 380 divákov Úvod emóciami nabitého 108. derby večných rivalov najlepšie zvládli policajti, ktorí bez vážnejšieho incidentu zabezpečili prechod okolo tisícky fanúšikov Slovana zo železničnej stanice na štadión i umiestnenie oboch táborov na južnú tribúnu trnavského stánku Antona Malatinského. Aj napriek prísnym bezpečnostným opatreniam a osobným kontrolám pri vchodoch už v 3. min vybuchol na ploche prvý delobuch. Ten dal akoby impulz k prvej šanci zápasu, ktorú mal v 4. min na svojich kopačkách Hruška, ale jeho strelu Janek zrazil na roh. Po zahratí lopta našla Ďuriša, ani on však prízemnou strelou neprekonal pozorného Rodingera v bráne Slovana. Gólman hostí sa vyznamenal aj v 19. min, keď unikajúceho Kožucha stiahol za dres na trávnik Dobrotka, ale nariadenú penaltu Rodinger realizátorovi kopu Hruškovi chytil. V ďalších minútach sa hra striedala na jednej aj druhej strane a šance na otvorenie skóre mali Kožuch a Barčík na domácej strane, ale aj Meszároš a Černák na opačnej. Ani v úvode druhého polčasu sa nedarilo na jednej alebo druhej strane si vypracovať čistú gólovú šancu. Až v 67. min Slovák po ľavej strane prešiel cez trojicu trnavských obrancov a proti jeho strele bol bezmocný aj Rybánsky. Následne na to sa trávnik pod sektorom fanúšikov Slovana zahalil modrým dymom a rozhodca Samotný musel prerušiť zápas. V ďalších minútach to začalo vrieť v hľadisku aj na trávniku. Domáci hráči sa snažili o vyrovnanie a v obrane dali priestor útočníkom Slovana. V 82. min to bol však domáci Ďuriš, ktorý zostal sám pred Rodingerom a jeho strela zo vzdialenosti sotva 10 metrov skončila tesne vedľa pravej žrde už prekonaného brankára hostí. V závere zápasu mal príležitosť na vyrovnanie Guldan, ale jeho pokus obrancovia Slovana zlikvidovali a loptu usmernili mimo bránu. Z víťazstva sa napokon v poslednom ligovom zápase sezóny pred vyše 10-tisícovou diváckou kulisou v príjemnom letnom počasí radovali hostia. FC Nitra - AS Trenčín 3:0 (2:0) Góly: 25. a 90. Grajciar, 20. Semeník, ŽK: 23. Marček, 44. Baez, 59. Jakúbek (všetci Trenčín), ČK: 74. Baez (Trenčín) za dve ŽK, rozhodovali: Kačenga - Ružbarský, Likavský, 3720 divákov Stretnutie začalo úvodnými pokusmi pred oboma bránami, no Karlík ani Depetris úspešní neboli. Skóre otvoril v 20. minúte kanonier Semeník, ktorý po prudkom centri Kostolániho dosiahol hlavou 8. tohtosezónny gól. Ten istý hráč poslal o päť minút neskôr do pokutového územia Kostolániho a po jeho presnej prihrávke zostal Grajciar osamotený pred brankárom Trenčína Rožníkom a bez problémov rozvlnil sieť. V 32. minúte sa po prihrávke Grubera dostali do streleckých pozícií Semeník a Kostoláni, no skóre sa nemenilo. Do prestávky sa ešte Trenčania Sluiter a Baez strelami z diaľky pokúšali zmeniť stav, no rovnako neúspešne. V 60. minúte mohli hostia znížiť, po akcii Sluitera a strele Gergela nenašiel presnú mušku sám pred Tujvelom striedajúci Chanti. V 72. minúte si mohol po dvoch asistenciách pripísať do zápasových štatistík gól Kostoláni, no po centri Čemana zle trafil loptu. V ďalšom priebehu Nitrania kontrolovali hru, snažili sa udržať loptu na svojich kopačkách. Napriek tomu Trenčania v závere pohrozili pokusmi Horvátha a Chantiho. Skóre však v nadstavenom čase uzavrel Grajciar, keď jeho strelu tečoval Trenčan SITA