06. marca 2008

Súhrn štvrtkových výsledkov štvrtých zápasov štvrťfinále Slovnaft extraligy

Hokejisti MHC Martin nevyužili prvý mečbal a nestali sa po Slovane Bratislava druhými semifinalistami Slovnaft extraligy, keď vo štvrtok prehrali v Trenčíne 2:3 gólom 15 sekúnd pred treťou sirénou.

BRATISLAVA 6. marca (WEBNOVINY) - Hokejisti MHC Martin nevyužili prvý mečbal a nestali sa po Slovane Bratislava druhými semifinalistami Slovnaft extraligy, keď vo štvrtok prehrali v Trenčíne 2:3 gólom 15 sekúnd pred treťou sirénou. Dukla znížila stav série na 1:3 a vynútila si ešte minimálne jeden duel v sobotu 8. marca. "Vojaci" to však budú mať s prípadným postupom do semifinále veľmi ťažké. V minulosti sa totiž žiadnemu tímu na Slovensku nepodarilo obrátiť sériu z 0:3 na 4:3. Navyše, Trenčín by dva zápasy z troch hral v Séria medzi Zvolenom a Skalicou bude mať ešte minimálne dva diely. Zvolenčania zvládli aj druhý domáci zápas a víťazstvom 4:3 vyrovnali stav série na 2:2. V poradí piaty zápas sa hrá v sobotu 8. marca v Skalici, pod Pustý hrad sa oba tímy vrátia v pondelok 10. marca. Výsledky štvrtkových 4. zápasov štvrťfinále play off hokejovej Slovnaft extraligy (hrá sa na 4 víťazstvá): HKm Zvolen - HK 36 Skalica 4:3 (1:1, 2:1, 1:1) - stav série 2:2 Góly: 5. F. Turek (Hvila, Krayzel), 21. J. Čierny (L. Čierny, J. Kopecký), 37. P. Frühauf (J. Čierny, Lipiansky), 45. Lipiansky (Dlouhý) - 1. J. Mikúš (Pálffy), 40. Liščák (M. Ivičič), 57. M. Ivičič (Pálffy) Vylúčení: 13:9 na 2 min, navyše: 31. Klouda 10 min za nešportové správanie, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Baluška - Gajan, Grečko, 5200 divákov Hosťujúca Skalica mala veľmi dobrý vstup. Už v 34 s Pálffyho prihrávka na Mikúša slávila úspech zblízka. Zvolen odpovedal v 5. min počas presilovky - Hvila našiel pred bránkou Tureka, ktorý vyrovnal. O 2 min neskôr Pašek unikol zvolenským zadákom, ale pred Hudáčkom sa nepresadil. Hostia následne nevyužili dve presilovky za sebou. Na druhej strane mohol v oslabení po Pálffyho chybe skórovať Zvolen: Turek našiel Krayzela, ktorý však Rybára neprekonal. Domácim sa vydaril nástup do druhej tretiny. Využili presilovku, keď prihrávku Ladislava Čierneho zužitkoval Jozef Čierny - 2:1. V ďalšom priebehu hry pribudálo vylúčení na oboch stranách, ale ani jedno mužstvo sa v početnej výhode nedokázalo presadiť. Až v 37. min sa to počas presilovky podarilo domácim hokejistom - Jozef Čierny prihral Frühaufovi, ktorý bez prípravy prekonal sklického gólmana. Hostia však ešte pred odchodom do kabín skorigovali stav stretnutia - strieľal Ivičič, Hudáček puk iba vyrazil a dorážka Liščáka bola úspešná - 3:2. V záverečnej tretine mal Zvolen viac z hry. Najprv sa nepresadil Hvila, ale v 45. min Lipiansky zabral na buly, prihral na modrú čiaru Dlouhému, ktorý poslal puk smerom na Rybára, ten ho iba vyrazil pred seba a Lipiansky zblízka skóroval. Skaličania sa snažili skorigovať nepriaznivý stav, domáci však hrali rozumne v defenzíve a striehli na každú chybu Záhorákov. V 56. min mal gól na hokejke Mikuš, jeho prienik však gólom neskončil. Následne domáci zbytočnými nedovolenými zákrokmi poskytli Skalici výhodu viacerých presiloviek. Hostia hrali až 147 sekúnd s prevahou o dvoch hráčov a trestali - po Pálffyho prihrávke od modrej znížil na 3:4 Ivičič. Záverečna power play pri presilovke sa hosťom nevydarila a Zvolenčania vyrovnali stav série na 2:2. Dukla Trenčín - MHC Martin 3:2 (1:0, 0:1, 2:1) - stav série 1:3 Góly: 4. V. Král (A. Kollár, Homer), 47. A. Kollár (Pardavý, Homer), 60. V. Král (Čacho) - 32. Trokan (Hriňa, Markovič), 51. Koložváry (Mahdalík, Trokan) Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Grečko, Kubuš - Tvrdoň, Pavlovič, 5980 divákov Domáci Trenčania začali aktívnejšie ako v predchádzajúcom zápase a prvá tretina patrila im. Už v 4. min počas presilovky Král tečoval Kollárovú prihrávku a "vojaci" sa ujali vedenia. V 13. min ešte Král nastrelil žŕdku a v týchto fázach Dukla zasypávala bránku hostí spŕškami striel. V 18. min Lakosil zvládol Kollára v stopercentnej šanci. Martinčania sa pokúšali o brejky, to sa im však dlho nedarilo. Čo prešlo, spoľahlivo zlikvidoval mladý brankár domácich Kováč. Trenčiansky tlak postupne v druhej tretine zoslabol a v polovici stretnutia sa k slovu dostali aj hostia. V 32. min vyrovnali skóre dvakrát tečovanou strelou a duel dostal nový náboj. V 36. min Kováč v obrovskej šanci zachránil pred Podstavekom. Mužstvá sa od tohto momentu začali ešte viac navzájom strážiť a hra bola taktickejšia. Aj v záverečnej tretine sa hral obojstranne vzrušujúci hokej. Trenčania sa dostali do vedenia v 47. min - Kollár zužitkoval peknú prihrávku Pardavého v početnej prvahe. O štyri minúty neskôr hostia opäť vyrovnali umiestnenou strelou Koložváryho k pravej žŕdke. Pätnásť sekúnd pred koncom tretej tretiny počas presilovej hry rozhodol o víťazstve Dukly v riadnom hracom čase Král, ktorý prekvapil Lakosila. Hostia sa potom márne snažili o vyrovnanie. SITA