30. mája 2009

Súhrn výsledkov 33. kola Corgoň ligy 2008-2009:

Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 33. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2008/2009: FC ViOn Zlaté Moravce - Artmedia Petržalka 0:3 (0:2) Góly:

BRATISLAVA 30. mája (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 33. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2008/2009:

FC ViOn Zlaté Moravce - Artmedia Petržalka 0:3 (0:2)

7. Urbánek, 13. Kóňa, 62. Sylvestr, ŽK: 44. Kuračka (Zlaté Moravce), rozhodovali: Valášek - Ružbarský, Chládek, 747 divákov

Zlaté Moravce: Bolek (51. Brezina) - Pavlenda, Klabal, Pavol Majerník, Chren - Kuračka, Náther, Lalák, Ondrejka (46. Bartoš), Candrák - Róbert Tomko

Artmedia: Kamenár - Čikoš (62. V. Horváth), Struhár, Saláta, Urbánek (75. R. Konečný) - Kóňa, Guédé, Czinege, Pavol Ďurica (46. P. Mráz) - Majtán, Sylvestr

V rozlúčke s Corgoň ligou v úvodnom dejstve ťahali domáci za kratší koniec povrazu. Už v 2. min sa v dobrej pozícii ocitol Majtán, ale Bolek si s jeho strelou poradil. Gólový účet stretnutia otvoril v 7. min utešenou strelou Urbánek po šikovnom rozohratí štandardnej situácie Czinegem. V 13. min predviedla Artmedia ukážkovú akciu po osi Majtán - Sylvestr s gólovou koncovkou Kóňu do prázdnej bránky. V 42. min rozohral rohový kop Kuračka, najvyššie vyskočil Klabal, ale jeho hlavičke chýbali centimetre.

Po zmene strán začali aktívnejšie domáci. V 49. min Kuračkovu gólovú strelu v poslednej chvíli na rohový kop odvrátil Saláta. Vzápätí z hranice šestnástky napriahol Bartoš, ale jeho projektil minul cieľ. Tretí klinec do domácej rakvy zatĺkol v 62. min Sylvestr po prieniku Guédého. V záverečných minútach sa domáci pokúšali aspoň o čestný úspech, ale ich streleckú nemohúcnosť postupne prezentovali Bartoš, Candrák i Tomko. Víťazstvo rozdielom triedy si za predvedenú hru hráči Artmedie absolútne zaslúžili.

Štefan Horný (tréner Z. Moraviec): "Víťazstvo Artmedie je absolútne zaslúžené. O osude stretnutia rozhodol jeho úvod. Spravili sme zbytočne chyby, za ktoré sme boli potrestaní. Chýbalo nám aj športové šťastie, nedali sme kontaktný gól, naopak súper vsietil tretí."

Michal Hipp (tréner Artmedie): "Do stretnutia sme vstúpili aktívne, dali sme góly. Súper sa potom snažil dostať späť do zápasu čo sa mu však nepodarilo."

Dukla Banská Bystrica - Spartak Trnava 1:2 (0:0)

55. Uškovič - 64. Ľ. Bernáth, 87. Železník, ŽK: 27. Klučiar (B. Bystrica), rozhodovali: Pavlík - Somoláni, Brendza, 1628 divákov

B. Bystrica: Boroš - Klučiar (67. Bruško), Jarabica, Debnár, Hučko - M. Pančík ml., Považanec, Poljovka, Brašeň (78. Pečovský) - Michal Ďuriš (68. Miroslav Tóth), Uškovič

Trnava: Rybánsky - Lukáš Došek, Gueye, Jakubička, T. Hanzel (73. Husár) - Hlavatovič, Železník, R. Procházka, M. Hruška - Ľ. Bernáth (88. Kebe Samba), Súkenník (80. Kone Koro)

Pod Urpínom sa v slnečnom počasí hral dobrý, kombinačný futbal so šancami na oboch stranách. Aktivitu mali na kopačkách v úvode zápasu najmä domáci hráči. V 7. min mieril Uškovič prízemnou strelou tesne vedľa a v 19. min ho napodobnil Michal Ďuriš. Trnavčania sa do gólovej šance dostali v 18. min - po prihrávke Hrušku však Hanzel v sklze z piatich metrov vystrelil nad brvno. Neskôr ho hlavou napodobnil Hruška. Do vedenia mohla ísť Dukla v 37. min, po akcii Uškoviča však Považanec mieril z 15 m tesne vedľa. Aktivita domácich v závere polčasu gól nepriniesla.

Z neho sa radovali diváci až po zmene strán, keď v 55. min Uškovič spoza šestnástky technickou strelou k pravej žrdi otvoril skóre. Trnavčanom sa však podarilo vyrovnať po chybe v domácej defenzíve, Bernáth sa pohral s obranou aj brankárom Borošom a parádne vyrovnal. Trnavčania bojovali o konečné tretie miesto, dostávali sa do šanci v 68. min mal gól na kopačke Bernáth, ale nemieril presne a v 79. min sa pokúšal z pravej strany dobrou strelou prekonať Boroša Hlavatovič. Vzruch nastal aj na strane domácich, keď sa Tóth prebíjal v šestnástke cez Gueyeho, spadol, ale rozhodca Pavlík nepískal pokutový kop. Dukla mohla ísť do vedenia v 84. min, keď Považanec poslal dobrú loptu strelecky disponovanému Uškovičovi, ktorý z pravej strany slabšou strelou vyskúšal Rybanského. Trnavčania však stále pokúšali šťastie, čo sa im vyplatilo. Dlhá lopta poza obranu Dukly našla v 87. min Železníka, ktorý úplne voľný v šestnástke pred Borošom nezaváhal - 1:2. Bystričanov gól prekvapil a o minútu na to mohol pred Borošom skórovať striedajúci Kone Koro. Záverečný stav sa však už nemenil a Trnavčania si víťazstvom zabezpečila tretie miesto.

Jozef Jankech (tréner B. Bystrice): "Takýto priebeh ani výsledok zápasu som nečakal, moje mužstvo prepadlo. V prvom polčase sme hrali dobre, mali sme možnosti, no ako náhle sme inkasovali vyrovnávajúci gól v druhom polčase bola iba otázka času, kedy dá super druhý gól. Fyzicky sme odpadli, možno tie tri zápasy po sebe niektorým hráčom uškodili a nemali toľko síl. Mrzí ma prvý polčas. I keď sa v ňom vyskytol sporný moment, v ktorom sa mohla pískať penalta, my sme penaltu počas celej sezóny ani nekopali. No musím uznať, že Trnava bola pohyblivejšia, dala viac gólov a preto vyhrala."

Karol Pecze (tréner Trnavy): "Po dobrom výkone odchádzame po dlhšom čase od súpera spokojní. Splnili sme cieľ a potvrdili tretie miesto v tabuľke. Bolo by nám ľúto, aby sme sa s týmto miestom rozlúčili. Pozmenil som zostavu a väčšina hráčov sa solídne prezentovala. Víťazstvo je podľa mňa celkom zaslúžené."

DAC 1904 Dunajská Streda - MŠK Žilina 0:0

ŽK:
69. K. Németh - 77. Karoglan, 90. Tesák, rozhodovali: Trutz - Slyško, Balko

D. Streda: Minár - Regedei, K. Németh, Adiaba, Decký - Hassan, Abena, Zs. Németh, Habenicht (82. Lenárth) - N´lend, Beniušis (82. Z. Bognár)

Žilina: D. Perniš - Kopas, Šourek, Ľ: Guldan, Leitner - P. Poliaček (81. Lietava), Škvarka (70. Karoglan), Pečalka, Tesák - Adauto, Bello (90.+ J. Piaček)

Prvý polčas priniesol obojstranne útočný futbal. Obe mužstvá si vypracovali niekoľko sľubných príležitostí, no nedokázali ich premeniť na strelenie gólu. Po Hassanových kľučkách chýbali N´lendovi na zakončenie len centimetre. Na druhej strane po nevydarenom pokuse domácej obrany o ofsajdovú pascu unikol Poliaček, pridlho však váhal s prihrávkou a následne sa pred Minárom darmo snažil o zakončenie nikým nekrytý Bello. Gólmana hostí Perniša ohrozil Regedei, s jeho priamym kopom nemal žilinský brankár vážnejšie problémy. V 43. min opäť unikol na pravej strane najlepší muž na ihrisku Hassan, jeho šikovná prihrávka našla N´lenda, ale ten sám pred Pernišom pálil vysoko nad. V nadstavenom čase sa už niektorí fanúšikovia snažili o rozruch, avšak zakročila domáca organizačná zložka.

V druhom dejstve mali na jeho začiatku prácu domáci organizátori, keď po niekoľkonásobnom upozornení museli vyviesť zo štadióna žilinských fanúšikov, ktorí na hraciu plochu hádzali kamene, svetlice i dymovnice. Prvú gólovú príležitosť druhého polčasu mal domáci Beniušis, ktorý trafil v 47. min z troch metrov v páde len Perniša. V 54. min unikol P. Poliaček po pravej strane, presnou prihrávkou ponúkol sľubnú príležitosť Adautovi, no jeho strela len tesne minula domácu bránku. Onedlho vybehol a zmenšil strelecký uhol najprv Adautovi skvelým zákrokom Minár a vzápätí zneškodnil aj Bellovu dorážku. Stretnutie sa v závere už len dohrávalo. Až v 87. min unikol po pravom krídle aktívny Hassan, prihral N´lendovi, ten chcel ešte nezištne vrátiť loptu spoluhráčovi a tým sa pripravil o možnosť zakončiť. Zápas napokon skončil spravodlivou bezgólovou remízou.

Ali Reza Marzban (asistent trénera Dunajskej Stredy): "Mali sme problémy so zostavou, niektorí hráči sa zranili tesne pred zápasom. Museli sme na stretnutie nominovať dvoch dorastencov preto sme spokojní aj s bodom."

Vladimír Kuťka (tréner Žiliny): "Dnešný zápas sme dali šancu mladším hráčom, ktorí sa snažili a svojim výkon ma uspokojili. Stretnutiu však chýbali góly, čo je veľká škoda."

MFK Dubnica - FC Nitra 4:1 (2:1)

38., 43. a 57. Seye, 63. J. Zápotoka - 32. Rák, ŽK: 76. Grendel - 35. Barčík, 39. M. Šťastný, 88. Mikuš, rozhodovali: Fajčík - Palušák, E. Weiss, 1240 divákov

Dubnica: R. Zajac - Obert, Nosek, Ľ. Chmelík, Pleva - Držík (83. Duga) - Seye, Grendel (77. Ulrich) - M. Kuzma, J. Zápotoka - T. Zápotoka (62. Vavrík)

Nitra: Hroššo - M. Šťastný, Martin Tóth, Štajer, Racko - Šimončič - Kolár (61. Mikuš), Greguš (64. Kopačka), Barčík, Simunovič - Rák (72. Košút)

Domáci vstúpili do zápasu proti Nitre s chuťou. Vynikali J. Zápotoka a Seye, dobre pracovala celá stredová formácia a prínosom bol najmä ľavý obranca Pleva. Napriek prevahe si domáci často situáciu zbytočne komplikovali a proti dôraznému súperovi strácali lopty. Pred Hroššom sa odohralo viacero nebezpečných situácií. Gól však padol prvýkrát do siete domácich. V 32. min využil príležitosť skúsený Rák a poslal Nitru do vedenia. O šesť minút neskôr prepasíroval za Hroššov chrbát loptu Seye a najlepší strelec MFK dal hlavou aj druhý gól dve minúty pred prestávkou. O skorigovanie výsledku sa v úvode druhej polovice pokúšal Barčík, no najskôr mu zlyhala koncovka a následne jeho strelu Zajac vyrazil a poradil si aj s dorážkou Ráka. V 57. min Tomáš Zápotoka našiel prihrávkou Seyeho, ktorý dosiahol hetrik a zvýšil na 3:1. V 62. min mohol Seye svoje gólové konto ešte zvýšiť, neuspel však a rovnako tak zostali aj ďalšie jeho príležitosti nevyužité. V 63. min Ján Zápotoka potrestal vybehnutie Hrošša, keď si urobil miesto na pohodlnú strelu - 4:1. Do konca stretnutia mal najviac šancí z domácich M. Kuzma. Dubničania nedali hosťom vydýchnuť, na bránu Hrošša sa valila jedna akcia za druhou. V nadstavenom čase vykopol z prázdnej brány Ulrichovu strelu Racko.

Ľubomír Nosický (tréner Dubnice): "Hráči sa futbalom bavili, veľmi dobre kombinovali, ich výkonu nechýbala bojovnosť a hrali so srdcom. Vyhrali sme zaslúžene, nezvyčajne vysokým rozdielom. Poďakovanie patrí všetkým, ktorí v zápase nastúpili."

Petar Kurčubič (tréner Nitry): "Okrem prvej štvrťhodiny mala zápas v rukách Dubnica, kedy jej hráči využili niektorú zo šancí v ďalšom priebehu, výsledok by bol ešte vyšší. Kľúčový moment bol za stavu 2:1, kedy sme našu šancu na vyrovnanie nevyužili, naopak domáci zvýšili na 3:1 a od tejto chvíle bolo už len otázkou času akým rozdielom prehráme."

MFK Košice - Tatran Prešov 1:1 (0:0)

72. J. Novák - 80. Čertík, ŽK: 59. K. Kuzma - 40. Penksa, 66. Ščasný, 85. Farbák, rozhodovali: Havrilla - Csabay, Likavský, 2250 divákov

Košice: Putnocký - Mikuláš Tóth, Kišš, Dobias, R. Cicman - Viazanko, K. Kuzma, L. Janič (70. U. Matič), Serečin (63. Kolbas) - J. Novák (81. Kaminský), Škutka

Prešov: Alrashidi - Ščastný, Piter-Bučko, Farbák, Papaj - Baran - Vršajevič, Penksa (77. Pekár), Šafranko, Drakul (53. Čertík) - Belejík (88. E. Takáč)

Vo východniarskom derby sa v prvom polčase nebolo veľmi na čo pozerať. Hra sa odvíjala najmä medzi šestnástkami a sporadické pokusy zväčša míňali brány. O prvú strelu medzi žrde sa postaral v 38. min hosťujúci Farbák, keď jeho priamy kop z 30 m Putnocký vyrazil na roh. Najväčšie vzrušenie prvého dejstva sa zrodilo v 44. min, keď Šafrankova dlhá domov iba tesne minula žrď vlastnej bránky. Po prestávke sa už hral oveľa lepší futbal s množstvom striel a prišli aj góly. Najprv hosťujúci Vršajevič mieril do stredu košickej brány, následne sa z protiútoku nepresadil tiesnený J. Novák, keď jeho strelu Alrashidi vyrazil. Vzápätí mal vyloženú príležitosť domáci Škutka, no jeho strelu z dvoch krokov gólman Tatrana na čiare zázračne vyrazil. Na opačnej strane tečovanou strelou kontroval Šafranko, ale Putnockého neprekvapil. Košický útočník Škutka sa v 57. min dostal do ďalšej dobrej príležitosti, no opäť mieril len do náručia gólmana Prešova. V 72. min zahrával J. Novák priamy kop z 25 m, obstrelil zle postavený múr hostí a na presnú strelu k žrdi už bol Alrashidi krátky - 1:0. Po góle prevzali iniciatívu Prešovčania, ktorí začali hrať aktívnejšie a boli nebezpečnejší v šestnástke MFK. Farbák najprv v 74. min zvnútra pokutového územia tvrdo vystrelil, ale Putnocký skvele zasiahol, no v 80. min už bol prikrátky na presnú hlavičku Čertíka, ktorý vyrovnal po Vršajevičovom centri. V 90. min Kuzmov priamy kop Alrashidi famózne zo šibenice vytesnil na roh. Až do konca stretnutia sa na skóre už nič nezmenilo a tak po jesennej prestrelke 5:5 sa v derby v Čermeli opäť zrodila remíza.

Ján Kozák st. (tréner Košíc): "V prvom polčase sa hral futbal len medzi šestnástkami s minimom šancí. Po zmene strán sme zvýšili aktivitu a vypracovali si šance na to, aby sme mohli zvíťaziť. Škoda jedného zaváhania v defenzíve, ktoré hostia využili a strelili gól."

Roman Pivarník (tréner Prešova): "Hoci v stretnutí prakticky o nič nešlo, derby je derby a my sme v ňom chceli uspieť. Zápas mal najmä po prestávke solídnu úroveň. Mužstvá si vypracovali dosť šancí a napokon dosiahli po jednom góle. S remízou 1:1 na ihrisku súpera som spokojný."

MFK Ružomberok - Slovan Bratislava 5:1 (3:1)

4., 12., 35. Lačný, 47. Mašek, 60. Zošák - 31. Hanek, ŽK: 19. Zošák, 35. Lačný, 90. Lovás - 25. Diogo Pires, 38. Černák, 69. Obžera, 88. Hanek, ČK: 65. Zošák (Ružomberok) po druhej ŽK, rozhodovali: Šipoš - Laskovský, Bobko, 3450 divákov

Ružomberok: P. Penksa - P. Maslo, Siva, Peter Majerník, Ďubek - Božok (90.+ Pešír), Sloboda, T. Sedlák, Zošák - Mašek (69. Pilár), Lačný (89. Lovás)

Slovan: Rodinger - Angelovič, Hanek, P. Petráš, Diogo Pires (46. Štepanovský) - Obžera (72. Ižvolt), Kolčák (46. Masaryk), J. Kozák, Černák, S. Slovák - Halenár

Pod Čebraťom zahrmelo už v 4. min. Center z hĺbky poľa našiel Zošáka, nasledovala prihrávka na nikým nekrytého Lačného, ktorý umiestenou strelou v behu bez problémov otvoril skóre - 1:0. Domáci boli pri chuti a pokračovali v ofenzívnom snažení. V 12. min Mašekov pokus zblízka brankár Slovana Rodinger vyrazil pred seba a Lačný si pohotovým doklepnutím pripísal ďalší úspech - 2:0. Ružomberský útočník bol blízko tretiemu gólovému zápisu už v 20. min, jeho strela po prihrávke P. Masla len tesne minula bránku. Belasí odpovedali v 31. min, na Kozákov rohový kop si nabehol Hanek a z prvej prekonal Penksu. Na trávniku bolo stále živo a skóre sa menilo opäť o štyri minúty neskôr. P. Maslo vysunul Lačného, ktorý zavŕšil cestu za hetrikom - 3:1. Prvý polčas priniesol zaujímavý futbal, na čom mali zásluhu predovšetkým domáci hráči.
Ružomberčania pokračovali v rozlete aj po prestávke. V 47. min vypracoval akciu agilný Sloboda, loptu odovzdal Mašekovi, ktorý ju poslal za Rodingerov chrbát 4:1. Potom sa peknou strelou prezentoval Kozák, Penksa bol však pozorný. Po hodine hry vbehol do pokutového územia po krídle Lačný, prihral Zošákovi a kapitán MFK zvýšil už na 5:1. Od 65. min hrali Liptáci práve bez Zošáka, ktorý po druhej žltej karte odišiel predčasne pod sprchy. V 82. min fauloval Halenár v pokutovom území Lačného a rozhodca Šípoš ukázal na biely bod. Z pokutového kopu Sedlák však prestrelil bránku hostí. Vzápätí po Ižvoltovej hlavičke z päťky "hralo" s Penksom brvno. V záverečných minútach sa ešte striedali akcie na oboch stranách, skóre sa však už nemenilo.

Michal Bílek (tréner Ružomberka): "Zápas sme od začiatku zvládli veľmi dobre. Kombinovali sme a držali loptu na svojich kopačkách, prakticky sme nemali v hre hluché miesto. Vyrážali sme do rýchlych protiútokov, hra na Lačného bola veľmi účinná. Výsledok na záver sezóny je pre nás vynikajúci."

Ladislav Pecko (tréner Slovana): "V prvom rade musím poďakovať našim hráčom k zisku titulu. Dnes sme hrali proti kvalitnému mužstvu, ktoré má silnú defenzívu, dokáže z nej vyrážať do protiútokov a rozhodovať zápasy. Ružomberok to potvrdil aj v dnešnom dueli. Bohužiaľ, naši hráči ešte nezvládnu uvoľnenie, oslavy a potom prepnúť späť na futbal. To sa potvrdilo v ostatných dvoch týždňoch."