12. októbra 2008

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 12. kola hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009: HK Aquacity ŠKP Poprad - SkiPark MHK Kežmarok 3:1 (0:1, 0:0, 3:0) Góly: 48. Vandas (Bartánus, ...

BRATISLAVA 12. októbra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 12. kola hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009: HK Aquacity ŠKP Poprad - SkiPark MHK Kežmarok 3:1 (0:1, 0:0, 3:0) Góly: 48. Vandas (Bartánus, Holečko), 51. A. Kroták (Kasík), 54. Jarolín (Buc) - 2. P. Segľa (Palovčík, Drotár) Vylúčení: 7:6 na 2 min, navyše: Šimonovič, Kolusz - Sadiki všetci na 10 min za nešport. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Baluška - Jankovič, J. Tvrdoň, 2712 divákov Do podtatranského derby vstúpil lepšie Kežmarok, keď sa už v 2. min ujal vedenia gólom Pavla Segľu, ktorého po nedôraznom obrannom zákroku našiel pred bránkou Palovčík. V 8. min už mohlo byť 2:0, keď v závare pred Šimonovičom spálil tutovku Havíra. O tri minúty neskôr sa rútil na bránku Bartečko, ale Šimonovič bol na mieste. Úvod prostrednej časti sprevádzala séria presiloviek, ale nervozita na oboch stranách bránila v ich efektivite. V 30. min sa dostal do úniku Drotár, ale Šimonoviča opäť neprekonal. Klempa sa na druhej strane musel obracať po strelách Martina Segľu. Popradčania sa až v tretej tretine začali výraznejšie presadzovať, čoho výsledkom bol vyrovnávajúci gól v 48. min, keď akciu dvoch na jedného úspešne zakončil Vandas. Krátko nato osamotený Drotár zoči-voči Šimonovičovi opäť neuspel. Rozbehnutí domáci sa dostali do vedenia v 51. min, keď v oslabení Kasík ideálne uvoľnil Krotáka, ktorý ponad rameno prestrelil Klempu. Nalomeným Kežmarčanom navyše definitívne zobral šancu na úspech tretím gólom v 55. min Jarolín. HC´05 Banská Bystrica - Slovan Bratislava 5:1 (2:0, 2:0, 1:1) Góly: 6. Škvaridlo, 20. Pardavý (M. Dian, Bulík), 22. Biro, 31. Tománek, 55. P. Frühauf (Pardavý) - 47. Kropáč (Devečka) Vylúčení: 8:9 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík (SR), Johansson (Švéd.) - M. Novák, Horínek, 3286 divákov Od úvodu stretnutia bola aktivita na hokejkách domácich hráčov, ktorí ťažili z chýb hostí. V 6. min stratil puk pri pravej žŕdke Hoviho bránky Hruška, čo využil Škvaridlo a zblízka otvoril skóre. Slovan si hlavne v presilových hrách vytvoril tlak, no obrana Bystrice spolu s Petríkom odolávala. Najväčšiu šancu domácich mal v 14. min Tománek, keď sa zoči-voči brankárovi Slovana nepresadil. Barani dali gól do šatne, po peknej akcii z ľavej strany zužitkoval prihrávku Bulíka pred bránkou Pardavý. Domáci mali výborný nástup aj do druhej tretiny, v čase, keď hral Slovan ešte presilovku, stratil puk Uram v útočnom pásme a obranca Biro sa rútil na Hoviho. V tom čase vyskočil na ľad aj vylúčený Sabol, no nič sa nemenilo na tom, že banskobystrický zadák skóroval. V 30. min pripravili domáci hokejisti slovanistom ďalší šok. Tentoraz stratil puk v obrannom pásme Hančák, zachytil ho Tománek, ktorý si nakorčuľoval pred Hoviho a zvýšil na 4:0. Do bránky hostí sa po tomto góle dostal Konrád. Slovanisti sa snažili nepriaznivý stav korigovať, no nevedeli sa presadiť cez dobre prepracovanú defenzívu a viazla aj finálna prihrávka. V tretej tretine hrali obe mužstvá aj napriek jednoznačnému stavu s nasadením. Hostia znižovali, keď Devečka vyhodil puku do stredného pásma a Kropáč sólo pretavil do gólovej podoby. Domáci mohli odpovedať z brejku, keď Štolc unikol zadákom hostí, prihral Ižvoltovi, ktorý trafil žŕdku. V oslabení mali potom gól na hokejke Devečka a Lažo. Gólovú bodku za zápasom však v hre štyroch proti štyrom dal Frühauf, ktorý ťažil z vtipnej prihrávky Pardavého. HK 36 Skalica - HKm Zvolen 0:6 (0:0, 0:5, 0:1) Góly: 26. Valach (D. Vrbata), 29. Turek (D. Vrbata, Pavliš), 38. Dubec (J. Čierny), 38. Cebák (Hvila, Klouda), 40. Hvila (M. Chovan), 55. M. Chovan (Klouda) Vylúčení: 9:6 na 2 min, navyše 36. Pálffy - 25. Lelkeš, 46. Juraško všetci 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - Korba, Stano, 2760 divákov Zápas v Skalici sa začal vo svižnom tempe. Domáci hráči povzbudení piatkovým víťazstvom v Nitre sa snažili predviesť aj domácim priaznivcom kvalitný výkon. V prvej tretine sa im to aj darilo. Mali viac z hry, niekoľko veľmi sľubných šancí, najväčšiu v 10. min Pálffy, ktorý nepremenil trestné strieľanie po faule Dlouhého na neho samého. Zvolenská snaha stroskotávala na dobre fungujúcom obrannom systéme domácich, keď sa brankár Rybár najviac zapotil v 19. min pri šanciach Pavliša a Vrbatu. Druhú tretinu začali Zvolenčania presilovou hrou, ktorú nevyužili. Rybár mal najväčšie problémy iba s nešťastným tečom Zálešáka. Hostia v tejto časti hry zlepšili pohyb, vyrovnali hru a odmenou im bol strelený gól z hokejky Valacha. V 29. minúte Rybár vyrazil ľahkú strelu iba pred nekrytého Tureka, ktorý pohodlne skóroval. Po góle domáci tréner Peter Oremus poslal do brány Ondrejku. Skaličanov vývoj zápasu zaskočil, hra sa im prestala dariť, naopak hráči Zvolena začali pôsobiť hokejovejším dojmom. V 38. min v rozpätí 30 sekúnd skórovali Dubec a Cebák a dostali domácich do ešte väčšej hernej neistoty. Jedenásť sekúnd pred koncom tretiny zabudli hráči HK 36 na Hvilu, ktorý premenil svoj bekhendový blafák. Tretia tretina začala sériou vylúčení na oboch stranách. Početné výhody zostali nevyužité a to aj pri minútovej presilovke Zvolena piatich proti trom a päťdesiatsekundovej Skaličanov štyroch proti trom. Hostia umnou hrou držali domácich na dištanc, nedovolovali im dostať sa do šance. V 53. min sa im naskytla opäť možnosť hrať presilovku o dvoch hráčov. Túto príležitosť však nevyužili, ale pri následnej hre piatich proti štyrom skóroval Chovan. V tomto zápase dali Zvolenčania Skaličanom lekciu z efektivitu. MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Ardo Nitra 2:1 (2:0, 0:0, 0:1) Góly: 11. Kriška (M. Varga, Richard Huna), 20. Kumstát (Kriška, Richard Huna) - 59. H. Ručkay (Poljaček) Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše: Petran - Čaládi 5+10+DKZ za zhodenie rukavíc a údery, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: P. Grečko - M. Grečko, Lajčiak, 2180 divákov Nitrania napriek posledným nevýrazným výsledkom a viacerým odchodom hráčov z kádra (Račko, Sedlák, Kolník) sa pustili do favorizovaných Liptákov bez rešpektu. Hostia mali v úvodnom dejstve hru opticky v moci. Mikulášania, povzbudení sériou presvedčivých víťazstiev, však boli mimoriadne efektívni. Z troch presiloviek vyťažili v úvodnom dejstve dva góly. V 11. min zaklincoval exportnú rošádu celej formácie Kriška. Tesne pred prvou sirénou spätnú prihrávku Krišku nekompromisne poslal do siete obranca Kumstát. V nevýraznej druhej tretine sa skóre nemenilo, nič podstatné sa neudialo ani pri viacerých vylúčeniach. Hráči spod Zobora hryzli až do konca, dlho však nenachádzali recept na skvelého Faltera. Paradoxne gólmana Liptákov v 59. min vo vlastnom oslabení prekonal Ručkay - 2:1. Vzapätí si hostia vzali oddychový čas, odvolali brankára, ale ďalšie oslavy rozbehnutého mikulášskeho hokejového valca už nepokazili. MHC Martin - HC Košice 3:2 (0:1, 2:1, 1:0) Góly: 35. L. Říha (Vantroba), 39. Beran (Babka, J. Polák), 45. Džerinš (Appel, Marek Hovorka) - 14. Juraj Faith (Michel Miklík), 31. Michel Miklík (Juraj Faith) Vylúčení: 11:15 na 2 min, navyše: Gajdoš na 10 min za zhodenie rukavíc, Kledrowetz a Juraj Faith (všetci Košice) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Krist - Müllner, Šefčík, 4000 divákov Obe mužstvá nasadili od začiatku vysoké tempo - hral sa rýchly hokej a útoky sa prelievali z jednej strany na druhú. Košickému tímu, ktorý desať zápasov za sebou neopustil trpkosť prehry, sa ešte viac zvýšilo sebavedomie v 14. min, keď košický kapitán Faith pohodlne zblízka otvoril skóre - 0:1. Domáci sa snažili hneď vyrovnať, ale Polák o minútu neskôr trafil len Lipovského, ktorý aj v ďalšom priebehu prvej tretiny neutralizoval martinské výpady. Pol minúty pred prvým klaksónom mohli oceliari zvýšiť svoje vedenie, ale Kopecký zoči-voči Dzubinovi neuspel. Do druhej tretiny lepšie vstúpil Martin, ale Babka v 21. min len nastrelil Lipovského plece. Škrt cez domáci rozpočet urobil v 31. min Miklík, ktorý po chybe Drgoňa prekonal Dzubinu - 0:2. Martin sa vrátil do zápasu v 35. min, keď Říha v početnej výhode domácich odklial košickú bránku - 1:2. O štyri minúty neskôr už bolo vyrovnané, lebo martinský kapitán Beran pri hre štyroch na štyroch mal gólovú hokejku, a mohlo sa začínať odznova. Martinské zmŕtvychvstanie podčiarkol v 45. min Džerinš, ktorý dostal puk do košickej bránky medzi Lipovského betónmi - 3:2. Východniarom sa zápas vymkol z rúk, stratili pôdu pod nohami a nevyužili ani početnú výhodu o dvoch hráčov. Naopak neskôr Lipovský musel odrážať sólové úniky Töröka a Hovorku. Hostia v závere skúsili polminútovú power-play, ale stav sa už nezmenil a tak sa v Martine skončila desaťzápasová košická neporaziteľnosť. SITA