03. mája 2008

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 28. kola futbalovej Corgoň ligy

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 28. kola futbalovej Corgoň ligy 2007/2008: Slovan Bratislava - MFK Ružomberok 0:0 ŽK: 85. Breznaník - 76. Pilár, rozhodovali: Straka - Laskovský, Vindiš, 2558 ...

BRATISLAVA 3. mája (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 28. kola futbalovej Corgoň ligy 2007/2008: Slovan Bratislava - MFK Ružomberok 0:0 ŽK: 85. Breznaník - 76. Pilár, rozhodovali: Straka - Laskovský, Vindiš, 2558 divákov Ako prvý už v 2. min preveril pozornosť hosťujúceho brankára Smiešku Meszároš, jeho strelu však gólman Ružomberka kryl. V 9. min obrana hostí zastavila útočné úsilie Breznaníka a Masaryka. Na druhej strane o dve minúty neskôr Hanek zablokoval strelu Pilára z hranice pokutového územia. V 20. min Ján Maslo odvrátil na roh sólo slovanistu Meszároša. O tri minúty neskôr brankár Slovana Mucha iba s veľkou dávkou šťastia nohami vyrazil šancu hostí na roh. Potom dvakrát pohrozili domácej obrane útočníci Ružomberka. Najskôr Pilár poslal do bočnej siete domácej bránky odvážne Zošákovo sólo a v domácej sieti neskončila ani technická strela Sivčeviča v 30. minúte, keď mu po Serranovej chybe šancu pripravil Kucka. Najväčšiu príležitosť prvého polčasu mal domáci Švestka v 36. min, keď jeho pohotové dokopnutie gólman Smieška iba so šťastím nohami vyrazil na rohový kop. Nástup do druhého polčasu patril Slovanu. Domácich veľmi dobre dirigoval Slovák, ktorý po zranenom Hanekovi prevzal aj kapitánsku pásku. Haneka, ktorý sa zranil dve minúty pred koncom prvého polčasu v súboji s protihráčom, odviezli s tržnou ranou nad ľavým okom do nemocnice. Už v 48. min musel pri útoku "belasých" zasahovať brankár hostí Smieška, ktorý zlikvidoval šancu Masaryka. O jedenásť minút neskôr Božok v páde odkopol loptu Slovákovi, ktorý sa ocitol nestrážený na päťke hostí. V 60. min Janekovú krížnu strelu zablokoval stopér Maslo. Vzápätí Novotný čisto zastavil sólový únik Meszároša. V bránke hostí neskončili ani dva hlavičkové pokusy Slováka v 65. a 66. min. Brankár domácich Mucha sa vyznamenal pri hlavičke Ružomberčana Kucku, ktorú bravúrne vyrazil na rohový kop. V 90. min ho zastúpil obranca Szabó, ktorý po rohovom kope Kucku pohotovo vykopol loptu z bránkovej čiary a zachránil remízu 0:0. ZTS Dubnica - FC Senec 0:0 ŽK: 74. T. Zápotoka, 84. M. Kuzma - 61. Matej Kováč, 78. Hoferica, rozhodovali: Horváth - Csabay, Rendko, 1833 divákov V prvom polčase videli diváci výraznú prevahu dubnických futbalistov. Napriek tomu brankár hostí Novota nemusel ani raz vyťahovať loptu zo siete. Ťah na seneckú bránku organizovali najmä ľavý obranca Pleva a z pravej strany stredopoliar Obert. Na ich nápady sa vpredu spoliehali Seye s Kuzmom, no zakončiť sa im nedarilo. V 38. mal veľkú príležitsoť Kuzma, ktorému posadil loptu na hlavu Obert. Novota si však s jeho hlavičkou poradil. Hostia sa nikam neponáhľali, snažili sa prekvapiť Dubnicu ojedinelými ťahmi. Najviac sa vpredu ukazovali Gaucho a Medveď. Dubnica musela v druhom polčase prestriedať - za zraneného Špendlu išiel na pravú strany obrany Obert, čo sa výrazne podpísalo pod tvorbu hry ZTS. Domáci stratili herný náboj a viac sa začali usilovať hráči Senca, ale podobne ako v prvom dejstve boli gólovo bezzubí. Remízové rozuzlenie bolo prijateľnejším výsledkom pre hostí, domáci sa usilovali strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Do veľkej šance sa v 85. min dostal Kuzma, ale v rozhodujúcej chvíli sa zoči-voči hosťujúcej obrane nedokázal presadiť a meranie síl sa nakoniec skončilo deľbou bodov. FC ViOn Zlaté Moravce - Dukla Banská Bystrica 0:4 (0:1) Gól: 32. V. Gajdoš, 62. Uškovič, 65. Ďuriš, 86. Pečovský, ŽK: 30. Uškovič (Banská Bystrica), rozhodovali: Hriňák - Sluk, Jankovič, 1872 divákov Pred začiatkom stretnutia domáci funkcionári pri príležitosti 400. ligového stretnutia odovzdali pamätný dres s číslom 400 a kyticu kvetov Marekovi Ujlakymu. Od úvodnej minúty sa hral obojstranne svižný futbal. Už v 5. min sa v dobrej pozícii ocitol domáci Tóth, no jeho strela z roku šestnástky letela vedľa. V 16. min prišla pekná akcia po osi Hözl - Chren - Juska, no jeho strelu pozorný gólman Dukly Boroš zneškodnil. Od tohto momentu prevzali opraty stretnutia do svojich rúk "vojaci". V 21. min posadil Hučko loptu na hlavu Uškoviča, no ten mieril vedľa. O päť minút Gajdošovu dobre miernú strelu Brezina s námahou vyrazil na rohový kop. Prebiehala 32. minúta, agilný Gajdoš využil nedorozumenie v obrane domácich a nechytateľnou strelou pod brvno skóroval - 0:1. Po zmene strán sa domáci lodivod snažil o obrat dvojitým striedaním, ale ani to rozbehnutú Duklu nezastavilo. V 62. min prišla skvelá akcia hostí po osi Velický - Gajdoš a Uškovič hlavou pohodlne zvýšil náskok na 2:0. O tri minúty jeho strelu z hranice šestnástky Brezina neudržal a osamotený Ďuriš nemal s koncovkou žiadny problém - 0:3. Domáci mohli skórovať hneď z protiútoku, ale Tóth z bezprostrednej blízkosti netrafil. Dukla pokračovala v ofenzívnej hre a neúnavný Gajdoš strelou z 25 metrov opečiatkoval brvno. Kalich horkosti si domáci dopili až do dna, keď v závere zvyšoval na rozdiel štyroch gólov Pečovský. MŠK Žilina - FC Nitra 1:1 (1:0) Góly: 26. Štyvar - 48. Gruber, ŽK: 60. Vomáčka (Žilina), rozhodovali: Kružliak - Likavský, Kubačka, 2546 divákov Do zápasu vstúpili aktívnejšie hostia. Prvú vážnejšiu šancu mali v 9. min, keď poslal nebezpečnú strelu z 18 m Semeník, ale išla vedľa bránky. O desať minút neskôr mala Nitra ďalšiu veľkú príležitosť. Gruberova hlavička však išla nad. V 21. min vyskúšal pozornosť žilinského brankára Kuciaka obranca hostí Čeman, ktorý poslal prudkú strelu z 25 m, ale žilinský brankár ju zlikvidoval. Prvá vážna šanca Žiliny sa skončila gólom. V 26. min vysunul Jež do šestnástky Štyvara, ten ukázal svoj čuch na využívanie šancí a otvoril skóre. Približne desať minút pred koncom prvého polčasu mohol Štyvar pridať ďalší gól, dobre sa zorientoval v pokutovom území, presadil sa medzi nitrianskou obranou, ale jeho hlavička išla nad bránku. Pred prestávkou prebrala iniciatívu Žilina. Nový hráč v A-mužstve Eldar Hasanovič mohol skórovať v 44. min, ale jeho hlavička lízla brvno. Tri minúty po zmene strán sa podarilo Nitre vyrovnať - Grajciar prihral Gruberovi a ten z 20 metrov prestrelil po zemi všetko, čo mu stálo v ceste. V 57. min po zlej rozohrávke hostí potiahol loptu v strede ihriska Štyvar, vysunul po ľavej strane Vladaviča, ale ten sa v pokutovom území hostí nepresadil. Po tejto akcii sa hra zrýchlila, útoky sa striedali z jednej strany na druhú. V 60. min zahodil tutovku nitriansky útočník Semeník, ktorý išiel sám na Kuciaka, ale pokus o lob mu nevyšiel. Aj po tejto šanci sa pokračovalo v rýchlom tempe, v 75. min mohol domácich do vedenia poslať Belák, ale jeho prudká strela z diaľky smerovala tesne nad bránu. Hneď na to išiel na opačnej strane do brejku Grajciar, ale mieril vedľa ľavej žrde. S blížiacim sa koncom stretnutia sa oba tímy snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no na konečnom remízovom stave sa už nič SITA

Šampionát prinesie Halifaxu finančný zisk vo výške minimálne 3 milióny kanadských dolárov