04. októbra 2008

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí orgoň ligy

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 11. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy: MFK Košice - Tatran Prešov 5:5 (1:2) Góly: 41. Milinkovič, 49. J. Novák, 64. Džogan, 70. ...

BRATISLAVA 4. októbra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 11. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy: MFK Košice - Tatran Prešov 5:5 (1:2) Góly: 41. Milinkovič, 49. J. Novák, 64. Džogan, 70. Kaminský, 72. L. Janič - 16., 40. a 67. Katona, 47. Prekop, 90. E. Takáč, ŽK: 25. R. Cicman, 57. J. Novák, 87. Školník - 3. Josl, 49. Pikl, 90.+ Zahradník, ČK: 90.+ Školník (Košice) po 2. ŽK, rozhodovali: Trutz - Slyško, Bobko, 1600 divákov Neuveriteľný priebeh malo východoslovenské derby medzi Košicami a Prešovom. Za silného dažďa a vetra hrali obe mužstvá útočný futbal od prvej do poslednej minúty. V 11. min Novákov priamy kop Buchta vytlačil na brvno. O päť minút sa na opačnej strane presadil Katona, sám pred Putnockým nezaváhal - 0:1. Päť minút pred prestávkou išiel Vršajevič sám na domáceho gólmana, jeho strelu Putnocký vyrazil, ale dobiehajúci Katona dokopol loptu do bránky. Hneď o minútu vrátil domácich do hry Milinkovič, ktorý po Kolbasovej prihrávke znížil na 1:2. Prešovčania si opäť vypracovali dvojgólový náskok, keď Prekopovu strelu zblokovala obrana hostí, na dorážku toho istého hráča však už obrana na čele s brankárom nestihla zareagovať. Už o dve minúty sa skóre opäť menilo. Prienik Milinkoviča brankár Buchta za pomoci obrancov ešte zmaril, odrazenú loptu však napálil J. Novák do odkrytej bránky. V 64. min na radosť domácich fanúšikov Džogan po priamom kope Milinkoviča strelil hlavou z takmer nulového uhla neuveriteľný tretí gól domácich. Ubehli len tri minúty a Prešovčania opäť viedli. Katona strelou od žrde zavŕšil svoj hetrik v tomto stretnutí. V 70. min však domáci znovu po štandardnej situácii vyrovnali. Milinkovičov roh hlavičkoval Kaminský medzi nohy brankára hostí. O chvíľu neskôr L. Janič, ktorý bol na ihrisku len minútu hneď prvý svoj dotyk s loptou premenil na gól. Na jeho strelu z dvadsiatich metrov v 72. min nemal gólman hostí šancu. Infarktový priebeh druhého polčasu vyvrcholil v úplnom závere. Keď sa už zdalo, že Košičania získajú tri body, v 90. min. Takáč vyrovnal na konečných 5:5. MFK Ružomberok - Slovan Bratislava 1:1 (0:0) Góly: 57. M. Bakoš - 70. Ľ. Meszároš, ŽK: 13. Jurč, 50. Peter Majerník, 86. P. Maslo - 33. Serrano, 84. S. Slovák, rozhodovali: Šipoš - Vindiš, Ádám, 3877 divákov V Ružomberku sa hralo na rozmočenom trávniku. V chladnom počasí to bol dlho futbal bez vážnejších momentov pred oboma bránkami. Vzruch priniesla až 18. min, keď sa M. Bakoš sám rútil na Rodingera, ale asistent rozhodcu Vindiš s istým oneskorením posúdil situáciu ako ofsajdovú. Aj v ďalších fázach sa hralo zväčša len medzi šestnástkami. Oba tímy ponúkali málo záživný dej, ktorý bol priam prešpikovaný osobnými súbojmi a tie sa spravidla končili faulami. Prvý polčas pod Čebraťom svojou úrovňou výrazne zaostal za očakávaním. Domáci začali druhý polčas iniciatívnejšie. Gólový účet mohli Liptáci otvoriť v 55. min. Zošák poslal z pravej strany center pred bránku, v rozhodujúcej chvíli však Mašekovi na dosiahnutie lopty chýbali centimetre. O dve minúty neskôr sa Ružomberok už dočkal. Kucka trafil ľavú žrď, na odrazenú loptu si nabehol M. Bakoš a technickou strelou nedal gólmanovi "belasých" šancu - 1:0. Vedenie domácich mohol vzápätí poistiť P. Maslo, ale Rodinger jeho prudkú strelu vyrazil a následne si poradil aj s dorážkou toho istého hráča. Nedáš - dostaneš však opäť platilo. V 70. min hráči MFK odkryli priestor na pravej strane, čo pohotovo využil striedajúci Meszároš a umiestnenou strelou vyrovnal na 1:1. S blížiacim sa záverom sa oba tímy snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no bez úspechu. Dukla Banská Bystrica - Spartak Trnava 0:1 (0:0) Gól: 61. Kožuch, ŽK: 38. Debnár, 62. V. Gajdoš, 81. Hučko - 29. V. Drobný, 37. M. Hruška, 73. Jelenkovič, rozhodovali: Kružliak - Petríček, Vorel, 3242 divákov Úvod zápasu ovplyvnili fanúšikovia hostí, ktorí začali hádzať za bránku svetlice a dymovnice a rozhodca Kružliak musel prerušiť zápas. Prvú šancu si vypracovali Trnavčania. V 13. min dostal vysokú loptu na ľavú stranu Hruška, poslal ju do šestnástky Guldanovi, ktorý ju však netrafil ideálne a s prispením teču Debnára ju Ďurčo so šťastím chytil. Bystričania mali územnú prevahu, no do vyloženej šance sa nedostali. Skúšali to predovšetkým po pravej strane Tóthom, no jeho centre či prihrávky nevyužili Vyskoč, Debnár a Gajdoš. Trnavčania už do prestávky neohrozili domáceho gólmana. V druhom polčase hostia ožili, čo sa prejavilo aj na ich hre. V 59. min po Kožuchovej prihrávke mieril tesne vedľa P. Ďuriš. Ešte predtým po Tóthovom rohu mal gól na hlave Ľ. Vyskoč, hlavou mieril k žrdi, no z hostí zasiahol Jelenkovič. Gólový moment prišiel po hodine hry, keď Hruška potiahol loptu po pravej strane, nacentroval Kožuchovi, ktorý hlavou otvoril skóre. Hostia potom hrali takticky a domáci z územnej prevahy nedokázali vyťažiť nebezpečnú situáciu. V závere zápasu hru oživili striedajúci futbalisti. Nebezpečne strieľal Klinka, na opačnej strane sa nepresadil domáci Filo. V nadstavenom čase však prišla veľká šanca Dukly - Hučko zahrával rohový kop a Drobný hlavou poriadne vystrašil vlastného brankára Rybánskeho. Stav sa však nemenil a tréner Karol Pecze, ktorý musel sedieť na tribúne, mohol byť s výsledkom spokojný. Rovnako tak aj početná enkláva fanúšikov Trnavy. MFK Dubnica - FC Nitra 1:2 (0:2) Góly: 82. Porázik - 14. Liluašvili, 27. Čeman, ŽK: 70. Nosek - 51. Martin Tóth, 90. Liluašvili, ČK: 90. Švrček (Nitra) za faul, rozhodovali: Michlian - Csabay, Mókoš, 1670 divákov V úvode zápasu sa nepodarilo získať domácim vedenie, keď postupne v koncovke zlyhali J. Zápotoka a viackrát sa nepresadil ani Porázik. Úradoval skvelým spôsobom Hroššo a v dvoch prípadoch šikovne odvracal Harbuľák. V 14. min nikto nenabehol na únik Porázika, a tak platilo nedáš - dostaneš, keď z protiútoku skóroval Liluašvili. V tíme Nitry si veľmi umne menili miesta Barčík s Rákom, dobre im sekundoval Liluašvili a domáci vychádzali čoraz viac z tempa. V 27. min udreli hostia opäť, po rohu vyskočil najvyššie Čeman a bolo 2:0. Kŕčovitá snaha Dubnice pokračovala aj ďalej, hostia si hrali pokojne svoju hru. Domáci sa spamätali v posledných desiatich minútach. Pred Porázikom upratal loptu Harbuľák, potom hlavičku Seyeho odvrátil Hroššo. Príkladom, čo všetko sa dá spáliť, bolo Kiškovo zakončenie v 43. min, keď v päťke netrafil do práznej bránky. Domáci vyvinuli v druhom polčase veľké úsilie, aby skorigovali nepriaznivý stav. Nitra sa však mohla spoliehať na dobré individuality - hráčov so skúsenosťami Kopačku, Barčíka a Ráka a až do 82. min si udržiavala náskok. Potom prihral Tomáš Zápotoka Seyemu, ktorý predĺžil na Porázika - 1:2. Hráči MFK sa usilovali aspoň o vyrovnanie, mali na to dosť príležitostí, lenže koncovka bola ich veľkou slabinou. V nervóznom závere zápasu bol vylúčený Švrček, ktorý bol na ihrisku po striedaní vari len desať sekúnd. SITA

CYKLISTIKA: Aj Vinokurov oznámil návrat v roku 2009