31. decembra 2008

Súhrn výsledkov utorňajších stretnutí Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov utorňajších stretnutí 39. kola hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009: MHC Martin - Slovan Bratislava 2:6 (2:3, 0:2, 0:1) Góly: 9. Trokan (Mahdalík), 10. Babka (Martin Čech, ...

Súhrn výsledkov utorňajších stretnutí 39. kola hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009:

MHC Martin - Slovan Bratislava 2:6 (2:3, 0:2, 0:1)
Góly: 9. Trokan (Mahdalík), 10. Babka (Martin Čech, Török) - 5. Kuľha (Hujsa), 11. Gráčik (Kropáč, Sersen), 14. Uram (Döme), 25. Döme (Kuľha), 33. Kuľha (J. Kováčik, Lipiansky), 52. Vaic (Sersen)
Vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše: L. Říha - Kukumberg (obaja 10 min za nešp. správanie) presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Krist - Stano, Bundil, 3865 divákov

Úvodný nápor Martina schladil v 5. min Kuľha - na jeho umiestnenú strelu bol brankár Lakosil prikrátky. V rozpätí 67 sekúnd na konci prvej desaťminútovky Martinčania zvrátili vývoj zápasu dvoma gólmi. Najskôr prenikol Trokan a prekvapil Hoviho a potom stál na konci vynikajúcej súhry druhého útoku Babka. V 11. min mohol pridať gólovú poistku Trokan, ale jeho strelu zblízka Hovi vyrazil. Vzápätí z protiútoku Slovan vyrovnal. Gráčik nachytal Lakosila na hruškách, keď spoza bránky prepasíroval puk do siete. Lacným gólom otrasení domáci hráči nepokryli v 14. min pred bránkou voľného Urama a Slovan opäť viedol. Na začiatku druhého dejstva mal Martin jalovú prevahu, v ktorej nič nevyťažil. V 25. min Slovan opäť udrel z protiútoku, Döme strelou z otočky poslal belasých do dvojgólového vedenia. V 33. min prišiel azda najkrajší moment zápasu - puk na jeden dotyk putoval z hokejky na hokejku a po osi J. Kováčik - Lipiansky - Kuľha skončil v martinskej sieti. Brankár Lakosil potom odkorčuľoval na striedačku a jeho miesto zaujal Dzubina. Slovan hral v tretej tretine iba to, čo potreboval. Martinčania sa síce ešte snažili so zápasom niečo urobiť, ale na koncentrovane hrajúcich hostí nemali. V 52. min inkasoval aj Dzubina, keď ho v presilovke prestrelil Vaic a uzatvoril skóre duelu.

HK Aquacity ŠKP Poprad - HK Ardo Nitra 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Góly: 7. Fabian (A. Kroták), 31. Lapšanský (Marcel Haščák), 44. Jarolín (Buc, M. Lukáč) 52. Jarolín (Marcel Haščák, A. Kroták),
Vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše: Rataj a Kroták (obaja Poprad) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - Kalina, Korba, 1709 divákov

Domáci rozohrali z hľadiska bodového zisku mimoriadne dôležité stretnutie proti Nitre dobre. V siedmej minúte sa po strele od modrej radoval obranca Fabian a Poprad viedol. Hostia spod Zobora mohli znížiť, Pištek sa však v bezprostrednej šanci pred bránkou nestihol správne zorientovať. Popradčania v 13. minúte rozkrútili presilovkový kolotoč, no razantná strela Krotáka i príklep Kasíka skončili v náručí Faltu. V 25. minúte si do úniku nakorčuľoval Kroták, no hosťujúceho brankára neprekabátil. Po naskočení z trestnej lavice sa pred Faltu nečakane dostal Skokan, no ani on neuspel. Nitrania sporadicky zatlačili domácich, ale nedokázali si vypracovať vyloženejšiu gólovú príležitosť. V bránke Popradu stál navyše pozorný Šimonovič, ktorý likvidoval náznaky šancí. Na začiatku druhej polovice stretnutia mladý Lapšanský spracoval prihrávku spoza bránky a zvýšil vedenie Popradu na 2:0. O osude stretnutia sa prakticky rozhodlo v 44. minúte. Jarolínov pas najskôr Buc nezužitkoval, no prihrávku mu vrátil a po zaváhaní nitrianskej defenzívy sa domáci radovali z tretieho gólu. Popradčania boli v laufe, v prečíslení troch na jedného Skokanov blafák vystihol Falta, vzápätí sólo Kasíka cez celé klzisko zastavil až faul. Nitrania bolí miestami bezmocní, faulovali a v jednom z oslabení troch proti piatim inkasovali ďalší gól. Po nacvičenej kombinácii celej päťky a vyšachovaní brániacej trojice dal svoj druhý gól v zápase Jarolín - 4:0. Znížiť mohol 5 minút pred záverečnou sirénou Podstavek, no v skrumáži bol úspešnejší Šimonovič, ktorý zlikvidoval i ďalšie šance hostí a radoval sa zo štvrtého čistého konta v sezóne. Štyri sekundy pred koncom ešte Dávid Skokan nepremenil nariadené trestné strieľanie.

HC´05 Banská Bystrica - Dukla Trenčín 4:0
(0:0, 4:0, 0:0)
Góly: 22. Ižvolt (Češík, Bambúch), 35. Ižvolt (Češík), 35. Tománek - z trest. strieľania, 37. Ižvolt (Češík, Paľov)
Vylúčení: 8:5 na 2 min, navyše: Mocek (Banská Bystrica) za nešp. správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Gajan, M. Grečko, 3126 divákov

Banskobystričania rozhodli o svojom víťazstve v druhej tretine, v ktorej nastrieľali Trenčanom štyri góly. Za 80 sekúnd od konca 35. do začiatku 37. min prekonali brankára Kováča trikrát. Už v úvodnej časti hry mohol trenčiansky gólman vyťahovať puk z bránky, keby šance z blízka premenili Bulík, Ižvolt a Tománek. Hostia mohli skórovať v presilovkách, no brankár Petrík bezpečne zlikvidoval šance Tomíka a potom Kóňu. Do najväčšej príležitosti sa dostal v 14. min Hurtaj, ktorý si pred Petríkovým betónom neporadil s poskakujúcim pukom. Skóre otvoril až na začiatku druhej tretiny Ižvolt, keď dorazil Češíkovu strelu. Banská Bystrica mala potom miernu prevahu, z blízka sa nepresadil Paľov. Trenčín mohol ťažiť s presilovky piatich proti trom, no za 40 sekúnd Petrík nekapituloval. V 35. min prišiel trest. Buly vyhral Češík a Ižvolt vymietol pravý kút bránky - 2:0. O 13 s neskôr išiel na Kováča Pardavý, Liška ho fauloval, Kováč puk vyrazil a Bulík z dorážky skóroval. Rozhodca však gól neuznal a nariadil trestné strieľanie, ktoré Tománek premenil. Keď sa časomer zastavil na 36:00 bolo už 4.0. Češíkovu prihrávku využil Ižvolt a zavŕšil svoj hetrik. Mohol streliť aj štvrtý gól, ale v 39. min nevyužil sólo. V tretej tretine sa prakticky iba dohrávalo. Banskobystričania si vytvorili rad šancí, no brankár Kováč si v poslednej dvadsaťminútovke udržal čisté konto. Hrozili aj Trenčania, ale rovnako ako Kováč nepustil za svoj chrnát puk ani Petrík a duel sa tak skončil výsledkom 4:0.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK 36 Skalica 6:1
(3:0, 2:0, 1:1)
Góly: 8. Pohanka (Kovář), 15. Kuric (Kumstát), 17. Richard Huna (Kuric), 29. Tomášek (Pohanka), 31. Kovář (Tomášek, Pohanka), 50. M. Varga - 57. Kutálek (Zálešák, M. Ivičič)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše: D. Pašek (Skalica) 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Krpelec - Gašparík, Valach, 3120 divákov

Po úvodnom opatrnom spoznávaní rozbehol v 8. min predsilvestrovské oslavy Liptákov aktívny Pohanka, ktorý potiahol puk po ľavej strane a z kruhu tvrdou strelou nedal Ondrejkovi šancu. V 15. min bolo 2:0, keď domáci využili presilovku 13 sekúnd pred návratom vylúčeného Ivičiča. Vydarenú rošádu zakončil úplne voľný Kuric. Rozladený gólman Záhorákov Ondrejka odišiel na striedačku, nahradil ho Rybár. Ten však už o chvíľu takisto lovil puk zo svojej siete. Mikulášania povzbudení jasným náskokom pokračovali v tlaku aj v druhej tretine. V polovici duelu dvakrát udrel vo skvelej forme hrajúci tretí útok domácich. Pri góloch Tomáška a Kovářa asistoval mimoriadne produktívny Pohanka. Hostia, ktorých prišla na Liptov povzbudiť aj skupina verných fanúšikov, boli v týchto chvíľach zrelí "na uterák". Vôbec nepripomínali ambiciózny tím, ktorý pomýšľa na najvyššie priečky. Rybár bol v neustálej permanencii. V záverečnom dejstve rozhodnutého duelu trochu upadol herný náboj. Liptáci s prehľadom kontrolovali puk. V 50. min sériu obranných chýb "bielo-zelených" potrestal šiestym úderom obranca M. Varga. V 57. min sa Záhoráci predsa len dočkali aspoň čestného úspechu, ktorým pokazili čisté konto domáceho brankára Faltera. Posledné minúty stretnutia sa zmenili na búrlivé ovácie spokojného domáceho publika, ktoré ešte dlho po záverečnej siréne aplaudovalo svojmu tímu.

MsHK Garmin Žilina - SkiPark MHK Kežmarok 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Góly: 28. R. Krajči (Pleva, Stantien), 51. S. Saliji (Jabrocký, Škoda), 59. Koložváry - 25. Mašlonka (Flašar, V. Žemba)
Vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Müllner, Šefčík, 1312 divákov

V úvode priemerného stretnutia mali príležitosť na skórovanie hostia pri vylúčení Žilinčana Škodu. Boli to však domáci, ktorí delovkou Ivana Droppu ohrozili hosťujúceho gólmana, ale to bolo na dlhé minúty všetko. Pri vylúčení M. Žembu mali Žilinčania tlak, ale ten nevyužili. Ideálnu šancu na skórovanie mal v 14. min domáci Krajči, no v samostatnom nájazde sa pred Klempom nepresadil. Domáci "vlci" mali v závere prvej tretiny početnú prevahu o dvoch korčuliarov, ale tú sa im nepodarilo využiť. V 24. min sa ocitol vo výbornej šanci domáci Škoda, nedal a potvrdilo sa staré známe nedáš-dostaneš, keď z protiútoku Mašlonka prvýkrát prekonal Láníčka. V 28. min prvá útočná formácia domácich založila pekný útok a po osi Stantien - Pleva - Krajči druhý najlepší strelec domácich vyrovnal na 1:1. V druhej desaťminútovke druhého dejstva mali oba tímy možnosti na strelenie gólu v presilovke, ale ani jedno mužstvo ich nevyužilo. V poslednej minúte sa pred Láníčkom objavil v šanci Šechný, no domáci gólman jeho streleckú príležitosť zlikvidoval. V úvode záverečnej tretiny mohli ísť do vedenia hostia pri vylúčení I. Droppu. Nepochodili však rovnako ako domáci v 45. min, keď sa v ideálnej gólovej šanci ocitol Kontšek. Žilina mala tlak, ale gól sa jej podarilo vsietiť až v 51. min, keď pri vylúčení Šechného svoj premiérový gól v drese Žiliny zaznamenal S. Saliji. V závere stretnutia sa dvakrát nepresadil pred domácim Láníčkom Drotár. Hosťujúci tréner si zobral oddychový čas, následne odvolal z bránky Klempu, čo využili Žilinčania na strelenie tretieho a už rozhodujúceho gólu. Jeho autorom bol Koložváry.

HC Košice - HKm Zvolen 3:4(1:1, 2:1, 0:2)
Góly: 3. Šimurda (Špelda, J. Sýkora), 28. S. Gron (Špelda, Rudolf Huna), 35. J. Kopecký (Šterbák, Rudolf Huna) - 8. Dubec (Štrba, Lelkeš), 31. Barinka (Hvila, Klouda), 48. Chovan (Hvila, Klouda), 52. Cebák (Klouda, Chovan)
Vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - T. Orolin, Snášel, 7818 divákov.

Hneď prvá príležitosť Košíc v zápase sa skončila gólom. V 3. min sa obranca Špelda natlačil do pásma, prihral Šimurdovi a ten namieril presne pod hornú žŕdku zvolenskej bránky. Hostia vyrovnali v 8. min, Dubecova strela od modrej prekĺzla brankárovi Hudáčkovi za chrbát. V 12. min v presilovke P. Bartoš nepretlačil puk cez J. Laca. O dve minúty neskôr sa v nájazde ocitol Klouda, ale domáci gólman vystihol jeho úmysel. Paradoxne v oslabení mohli Košičania ísť do vedenia, najskôr po Tabačekovej strele a následne po Hunovej. Juráškov pokus v 17. min Hudáček s námahou vyrazil. Zvolen mal v tej istej minúte šťastie. Po Sýkorovej strele zvonila žŕdka. V sľubnej pozícii v 24. min sa ocitol Šimurda, ale Laco podržal hostí. Potom si Pavliš položil Hudáčka, ale neprekonal ho. Pri košickej presilovke v 28. min pálil tvrdo Špelda, vyrazený puk sa dostal k S. Gronovi a bolo 2:1. V 30. min minul pri presilovke odkrytú bránku Hvila, ale vzápätí domáci zle striedali a Barinka gólom po vyšachovaní trestal do prázdnej bránky. Tretíkrát v zápase išli "oceliari" do vedenia v 35. min, hneď po tom, ako J. Kopecký naskočil z trestnej lavice na ľad, v strednom páse prevzal puk a zaviezol ho až do súperovej bránky. V 46. min sa ocitol v čistej gólovej príležitosti Barinka, Hudáček vystihol jeho úmysel. Potom sa až pred Laca natlačil Kmiť, no mieril vysoko. V 48. min inkasoval puk do tváre M. Šterbák a chvíľkový výpadok domácich využil na vyrovnanie Zvolenčan Chovan. V 52. min prišlo rozhodnutie z hokejky Cebáka, ktorý strelou švihom našiel odkrytý horný kút domácej bránky a zabezpečil hosťom zisk troch bodov.