22. novembra 2009

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí Corgoň ligy 2009-2010

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 17. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2009/2010: SOBOTA Tatran Prešov - FC Nitra 3:1 ...

BRATISLAVA 22. novembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 17. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2009/2010:

SOBOTA

Tatran Prešov - FC Nitra 3:1 (2:0)
Góly: 13. Farbák, 31. Bernardo, 54. Čep - 47. Rák, ŽK: 43. Rák, 89. Štetina (obaja Nitra), rozhodovali: Šuniar - Mókoš, Chládek, 1450 divákov
Prešov: J. Diviš - Papaj, Farbák, Čep, Ščasný - Ižvolt, Katona, Hanek, Drakul (73. Vršajevič) - Bernardo (79. Guba), Belejík (86. P. Jurčo)
Nitra: Hroššo - Kaspřák, Štetina, Martin Tóth, Leško (82. Igor Kotora) - Glenda (39. Boszorád), Kóňa - Rák, R. Sloboda, Kolár (39. Šimonek) - Valenta

V chladnom počasí sa hral obojstranne behavý futbal. V prvom polčase boli aktívnejší hráči prešovského Tatrana, ktorí sa viac tlačili do pokutového územia Nitry. V 13. min zahrávali domáci štandardnú situáciu, ktorej exekútorom bol Farbák a ten z 30 m aj za pomoci teču rozvlnil sieť nitrianskej bránky. Hostia ohrozovali svätyňu Tatrana iba nepresnými strelami. V 31. min po akcii Papaj - Katona - Ižvolt posledný menovaný zahral strieľaný center k ľavej žrdi, kde sa k odrazenej lopte dostal Bernardo a zvýšil na 2:0 pre domácich. Tatran mohol pridať aj tretí gól. V 36. min zahral Papaj rohový kop, najvyššie si na center vyskočil Bernardo, no jeho hlavičku z bránkovej čiary vykopol Kaspřák.

Druhý polčas začali lepšie Nitrania. V 47. min po nevinnej akcii a nedorozumení prešovskej obrany sa k lopte dostal Rák a znížil. Po inkasovanom góle Prešovčania opäť ožili a čoraz viac sa tlačili na šestnástku Nitry. V 54. min po faule na Bernarda zahrával priamy kop Papaj, našiel hlavu Haneka, ktorého slabú hlavičku dokopol do bránky Čep a bolo 3:1 pre Prešov. Domáci mohli ešte zvýšiť svoj náskok v 60. min, keď sa vo vyloženej šanci ocitol Katona, ktorý volejom netrafil prázdnu bránu po centri Drakula. V 79. min po štandardke Papajov center našiel hlavu Haneka, jeho pokus však bravúrne vyrazil na roh hosťujúci gólman. Prešov po veľmi kvalitnom výkone získal tri body za víťazstvo.
Hlasy:
Roman Pivarník (tréner Prešova): "Som spokojný spokojnejší, ako po zápase so Slovanom, s ktorým sme vyhrali 3:0. Chceli sme hrať ako v druhej lige - ofenzívne. Riskovali sme aj za stavu 2:0. V niektorých úsekoch sme mali v strede poľa malé problémy, ale dokázali sme sa s tým vysporiadať. S výsledkom som maximálne spokojný."
Ivan Galád (tréner Nitry): "Prišli sme hrať ofenzívny futbal, čo sa nám nepodarilo. Chceli sme domácich zdolať. Za posledné dve kolá sme inkasovali šesťkrát, čo sa nám nestalo tri štvrte sezóny. V najbližšom kole sa pokúsime vyhrať. Gratulujem súperovi, ktorý triumfoval zaslúžene."

MFK Ružomberok - MŠK Žilina 0:3 (0:1)
Góly: 2. a 79. Lietava, 58. D. Kobylík, ŽK: 25. Peter Majerník, 55. Bielák, 83. Řezníček - 31. Jež, 50. Angelovič, 64. Piaček, rozhodovali: Trutz - Kubica, Petríček, 3875 divákov
Ružomberok: Smieška - P. Maslo, Peter Majerník (46. Bielák), Sivčevič, Gallo - Zošák, Siva, Božok (88. Ivan Kotora), Ďubek (69. Řezníček) - Piščur, Lačný
Žilina: Dúbravka - Angelovič, Piaček, Šourek, Leitner - D. Kobylík (59. Rilke), Jež, Pečalka, Vyskočil (88. Škvarka) - Oravec, Lietava (80. Guldan)

Stretnutie sa začalo pre domácich šokom. Už v 2. min sa Lieteva presadil medzi ružomberskými zadákmi, nasledovala krížna strela, ktorá s prispením žrde a hrúbky brankára Smiešku skončila v sieti - 0:1. V 21. min Žilina pohrozila znova, Leitner zbehol po ľavej strane, centrom našiel Oravca, ten však v gólovej pozícii hlavou nemieril presne. Vzápätí mali šancu Ružomberčania, Ďubek na hranici malého vápna však v sklze na loptu nedosiahol. O dve minúty neskôr Oravec síce rozvlnil sieť, gól však pre ofsajd neplatil. Žilinčania boli do týchto chvíľ lepším mužstvom, častejšie mali loptu na svojich kopačkách, naopak Liptáci pôsobili ako rozladený orchester. Chvíle domáceho tímu prišli v 28. min, keď Lačného tvrdú strelu Dúbravka vyrazil a následný strelecký pokus Zošáka išiel vedľa. Potom zahrmelo na druhej strane, keď Vyskočilov strelecký pokus narobil Smieškovi veľké problémy. Neskôr mohol vedenie Žiliny poistiť Jež, no Smieška jeho strelu s námahou vytlačil.

Hneď v úvode druhého polčasu boli domáci blízko vyrovnania. Gallo potiahol loptu, v behu zacentroval na Piščura, ktorému radosť Dúbravka pohotovým zákrokom neumožnil. Paradoxne, keď tlak domácich narastal, v 58. min inkasovali po druhý raz. Dlhý center z hĺbky poľa sa snažil Gallo hlavou odvrátiť do bezpečia, trafil však len Sivčeviča, od neho sa lopta odrazila pred nekrytého Kobylíka, ktorý s prehľadom zvýšil. Ružomberčania sa nevzdávali, často sa dostávali do pokutového územia súpera, no v ňom sa nedokázali presadiť. V 77. min bol na konci ružomberskej akcie striedajúci Řezníček, v skrumáži však nemohol dôraznejšie zakončiť. V 79. min podnikol rýchly výpad do odkrytého priestoru Oravec, ideálne prihral Lietavovi, ktorý umiestnenou strelou zatĺkol tretí klinec do ružomberskej rakvy - 0:3. Krátko na to Ježova krížna strela len tesne minula domácu bránku. V záverečných minútach sa pod Čebraťom už nič vážnejšie neudialo. Žilina bola v tomto zápase efektívnejšia, z tohto pohľadu je jej vysoké víťazstvo zaslúžené.
Hlasy:
František Straka (tréner Ružomberka): "Videli sme zaujímavý zápas. Bohužiaľ, pochovali sme sa sami dvoma hrubými chybami. Na Slovane stál pri nás futbalový Boh, dnes sa šťastie od nás odvrátilo. To však nie je výhovorka. Žilina bola lepšia a zaslúžene zvíťazila."
Pavel Hapal (tréner Žiliny): "Videli sme zaujímavý zápas, bol pekný a mal tempo z oboch strán. Prvý gól nám výrazne pomohol. Na začiatku druhého polčasu sme sa chvíľu nevedeli nájsť a Ružomberok nás pritlačil. Rozhodujúci bol druhý gól, po ňom už bolo zrejmé, že vyhráme. Celkovo sme zahrali dobre, som spokojný. Pre domácich je prehra trochu krutá."

MFK Košice - Spartak Trnava 1:4 (0:3)
Góly: 80. Serečin - 7. a 37. Kone, 25. Hruška, 49. Neto, bez kariet, rozhodovali: Vlk - Balko, Lieskovský, 520 divákov
Košice: Schreng - Kišš (46. Serečin), Kaminský (52. Džogan), R. Cicman, Juhar - Dobias, Hovančík - Viazanko, K. Kuzma, L. Janič (65. Vaščák) - Škutka
Trnava: Rybánsky - Kotula, Tiago, Doležaj, Jakubička - Bernáth (49. Súkenník), Devátý, R. Procházka, Hruška (73. Železník) - Neto, Kone (83. Kožuch)

Hŕstka najvernejších fanúšikov MFK si odtrpela ďalšie domáce vystúpenie žlto-modrých, ktorí podľahli rozdielom triedy Trnave. Domácim futbalistom teda vôbec nevyšla rozlúčka s Čermeľom v tomto kalendárnom roku. Už v 7. min si hosťujúci Kone spracoval v strede šestnástky loptu a z otočky ľavačkou otvoril skóre stretnutia. O tri minúty neskôr mohli domáci kontrovať, no Škutka v páde mieril vedľa. V 13. min išiel Neto sám na Schrenga, ten však skvele zasiahol. V 25. min sa však skóre opäť menilo, keď domáci obrancovia podcenili center naprieč pokutovým územím, na loptu si nabehol Hruška a ľavačkou bez prípravy strelou od žrde upravil na 0:2. V 36. min Tiagovu hlavičku k žrdi Schreng vyškriabal na roh. Po jeho zahraní Devátemu nevyšla strela z hranice šestnástky, lopta sa však dostala ku Konemu, ktorý vsietil svoj druhý gól v tomto zápase. Domáci futbalisti sa z tohto šoku nespamätali ani počas prestávky, pretože už štyri minúty po zmene strán Neto v páde upravil na hrozivých 0:4. Od tohto momentu sa zápas prakticky už iba dohrával. Košičania si vytvorili minimum šancí a pohrozili len jedinou strelou z diaľky, ale Janišov pokus Rybánsky vyrazil na roh. Desať minút pred koncom zápasu prišla najkrajšia akcia stretnutia - domáci Serečin obišiel päť Trnavčanov a pomedzi nohy Rybánskeho strelil čestný úspech Košíc. Pre domácich to bola siedma prehra z deviatich zápasov pred vlastnými divákmi.
Hlasy:
Jaroslav Galko (asistent trénera Košíc): "Podali sme slabý výkon, hráči boli v šatni odhodlaní, no po 25 minútach bolo o zápase rozhodnuté. Stalo sa tak po rovnakých chybách ako v predchádzajúcich stretnutiach. Súper po prestávke už iba kontroloval priebeh zápasu, gratulujem mu k víťazstvu."
Ľubomír Nosický (tréner Trnavy): "Hrali sme z pozornej obrany, vychádzali sme do nebezpečných protiútokov a som rád, že sme svoje šance využili. Rozhodlo sa v prvom polčase, po zmene stráne sme ukázali, že máme skúsené mužstvo, ktoré kontrolovalo priebeh duelu."

DAC 1904 Dunajská Streda - FK Senica 1:2 (0:1)
Góly: 61. Koejoe - 17. Tesák, 72. Adiaba (vlastný), ŽK: 55. Helísek - 60. Čáp, rozhodovali: Olšiak - R. Sluk, D. Hrčka, 1947 divákov
D. Streda: Ján Novota - Helísek, Adiaba, Majus Egidius (46. Halimi), Kazlauskas - Nikolič, Elong, Seelaus, Hassan (40. N´Kendo) - Koejoe, Bajevski (76. Z. Bognár)
Senica: Kamesch - Laurinc, Homola, Gajdošík, Čáp - Belák, Pavlovič (68. Bajan), M. Juhás, Tesák (90. Sláma) - Piroska, Faldyna (80. Števko)

Zápas sa začal obojstranne útočne svižne, už v prvej polhodine mohli padnúť minimálne tri góly. Prvú tutovku v 8. min vypracoval Tesák, keď unikol po ľavej strane, nezištne prihral Juhásovi, ktorý vedľa vybiehajúceho gólmana tesne minul zo 14 metrov pravý dolný kút domácej bránky. Už o dve minúty odpovedal po umnej prihrávke Bajevského nádherným lobom Hassan, avšak Kamesch bravúrne vyboxoval jeho oku lahodiaci pokus. Onedlho ďalšie zaváhanie domácej obrany nepotrestal Faldyna, keď nikým nekrytý na pätke netrafil poloprázdnu bránku. V 17. min Majus Egidius vyrobil nepochopiteľnú chybu, keď v snahe prihrať vlastnému gólmanovi nezištne posunul hosťujúceho útočníka Tesáka do tutovky, ktorý z uhla prekonal Novotu - 0:1. V 27. min opäť došlo k nedorozumeniu medzi Majusom a Adiabom, keď ponúkli ďalšiu možnosť Faldynovi, tentokát však Novota včas vybehol. V 35. min zakombinovali Bajevski s Hassanom, pred Koejoem zachránil v poslednej chvíli obetavý Laurinc. Tesne pred polčasovým hvizdom dvojica Elong a Bajevski ponúkla dobrú príležitosť pre Kazlauskasa. Ľavý obranca domácich však volejom neohrozil vážnejšie Kamescha.

Domáci tréner počas prestávky trošku pozmenil rozostavenie. Aj to prispelo k presnejšej kombinácii domácich. Najmä príchod režiséra Halimiho posunul útočné aktivity DAC-u. Už v 52. min Helísek našiel pred bránkou v dobrej pozícii N´Kenda, jeho hlavičku však Kamesch vyboxoval na roh. V 61. min Nikolič šikovne rýchlo rozohral priamy kop Koejoeovi, ktorý z ťažkého uhla presnou prízemnou strelou prekonal Kamescha - 1:1. V 70. min sa odhodlal spoza šestnástky Pavlovič na strelu, jeho štipľavá delovka však iba tesne minula pravý dolný roh Novotovej svätyne. O dve minúty neskôr šikovný a rýchly ľavý záložník hostí Tesák obišiel svojho strážcu Helíska, jeho prudký center pred bránkou smerujúci na Faldynu domáci stopér Adiaba v snahe odvrátiť nebezpečenstvo nešťastne poslal za chrbát svojho brankára - 1:2. Už o minútu mohol vyrovnať Nikolič, jeho hlavičku opäť kryl Kamesch. Najväčšiu tutovku spálil po N´Kendovom prisunutí z troch krokov Koejoe a tak domáci nešťastne prehrali vlastnými chybami.
Hlasy:
Kurt Garger (tréner D. Stredy): "Prvý polčas sme dnes zahrali veľmi zle, ťažko sme sa dostávali do tempa, chýbala agresivita. Prvý gól sme si dali vlastne sami a hostia zaslúžene viedli. Po obrátke sme už hrali tak, ako si predstavujem, vytvorili sme si tlak, z ktorého sme vyrovnali a potom to bol zápas o tom, kto dá gól a vyhrá. Hoci sme dali tri góly, musím uznať, že hostia vyhrali zaslúžene."
Ladislav Hudec (tréner Senice): "V prvom rade nás teší, že sme vyhrali šesťbodový duel a tým sme si udržali postavenie v tabuľke. Mohli sme rozhodnúť už v úvode, ale zahodili sme dve čisté šance. Budeme na tom musieť popracovať. V druhom polčase nás domáci zatlačili aj vďaka vynikajúcim divákom, ktorí im dávali silu. Toto víťazstvo je satisfakciou za prehru v prvom vzájomnom zápase."

MFK Dubnica - Dukla Banská Bystrica 1:2 (0:0)
Góly: 90. M. Filo ml. - 54. M. Kuzma, 59. Seye, bez ŽK, rozhodovali: Prešinský - Ružbarský, Kubačka, 576 divákov
Dubnica: R. Zajac - I. Obert, Jánošík, Nosek, Duga - Držík - T. Zápotoka, Vavrík (63. L. Zápotoka), Gorelka (46. Kiška), Marcel Ondráš (81. Matejov) - M. Filo ml.
Banská Bystrica: Boroš - Turňa, Vajda, Chmelík, Savič - Snitka, Seye (86. Bruško), Pleva, Hučko - Michal Ďuriš (81. Pich), M. Kuzma

Z domácich sa strelecky najskôr odvážil ohroziť bránku hostí v 4. min ľavačkou Ondráš, potom Filov ťah na Boroša prerušil Chmelík. Z diaľky strieľal hosťujúci Seye, no neuspel. Rovnako neúspešne skončila aj akcia domácich v 18. min, keď proti prenikajúcemu Filovi vybehol Boroš a loptu úspešne odkopol. O dve minúty nato zvládol Ondráš slalom medzi hráčmi v červenom, ale po vbehnutí do šestnástky nahral iba súperovi. Viditeľnosť sa na dubnickom štadióne pre sadajúcu hmlu postupne zhoršovala. Mohol to využiť Ondráš, ktorý namieril z 25 m, no neúspešne. Rovnaký zámer mal aj Tomáš Zápotoka. Rozhodca dal vymeniť loptu za žltú a pokračovalo sa v dobrom tempe. Pred Zajacom čakal na loptu od Turňu Seye, hlavička mu nevyšla a brankára domácich neohrozil ani strelou po zemi. Seye sa objavoval na hrote Dukly čoraz častejšie, dubnický trávnik dobre pozná, rovnako ako on prešli do Banskej Bystrice z Považia aj Chmelík, Pleva a Kuzma a na lavičke bol pripravený aj ďalší Exdubničan Bruško. V 38. min opäť podržal hostí Boroš. Ondráš potiahol akciu, prihral Filovi, ten Tomášovi Zápotokovi, ale brankár Dukly situáciu spoločne s obrancom Vajdom zvládol. Koncom polčasu strieľal ešte neúspešne Marek Kuzma.

V druhej polovici stretnutia Dukla zlepšila pohyb v strede poľa, behavosť bola účinným receptom na dubnické družstvo. Veľmi dobre sa rozohral Hučko, ktorý bol strojcom úspechu Dukly. Prvý gól padol zo zhluku, ktorý vznikol pred Zajacom. Situáciu využil Marek Kuzma. O 5 minút neskôr sa presadil po ľavej strane Hučko, prihral k pravej žrdi Seyemu a bolo 0:2. Dubnickí hráči nevedeli reagovať na priebeh, dostali sa do útlmu a vydaril sa im až samotný záver zápasu. V ňom mohli najskôr znížiť Tomáš Zápotoka a Nosek, podarilo sa to však až Filovi.
Hlasy:
Peter Gergely (tréner Dubnice): "V prvom polčase sme mali náznaky šancí, zahrávali sme i štandardky, brankár hostí nás však vychytal. Zápas bol o prvom góle, urobili sme chyby a súper ich využil. Nedokázali sme sa viac zmobilizovať, aby sme niečo urobili s konečným výsledkom. Banská Bystrica potvrdila, že nie je iba náhodou medzi prvými mužstvami v tabuľke."
Jozef Jankech (tréner B. Bystrice): "Zápas v hmle bol na hrane regulárnosti. V prvej polovici bol náš výkon rozháraný, chýbala kompaktnosť prejavu. Mal som tiež obavy z novej stopérskej dvojice. Cez polčas sme si veci vysvetlili a v druhej polovici nastúpilo iné mužstvo. Využili sme šance a súper znížil po hrubej chybe Chmelíka, keď Filo išiel sám na brankára."

NEDEĽA

MFK Petržalka - ŠK Slovan Bratislava 0:2 (0:1)
Góly: 29. Sylvestr, 70. Halenár, ŽK: 28. Majtán, 42. Hílek - 3. Putnocký, 64. Božič, rozhodovali: Hriňák - Csabay, T. Somoláni, 1020 divákov
Petržalka: D. Kiss - Čikoš, R. Konečný, Šedivý, Burza - P. Sedlák (65. F. Kiss), Hílek, Guédé (78. M. Mikulič), M. Tomčák (65. P. Fieber ml.) - Majtán, A. Hodek
Slovan: Putnocký - Bagayoko, Dobrotka, Saláta, Breznaník - Božič (88. Kolčák) - Grendel, Halenár - Ivana (67. Obžera), Štepanovský (72. Masaryk) - Sylvestr

Premiéra na vynovených Pasienkoch, ktoré už zdobí vyhrievaný trávnik, vyšla lepšie hosťujúcemu Slovanu. Domáca Petržalka, ktorá sa do Bratislavy vrátila po viac ako štvormesačnom azyle v Senci, mala obrovskú šancu ísť do vedenia už v 4. min. Po faule Putnockého na prenikajúceho Hodeka nariadil hlavný arbiter Hriňák pokutový kop, Burza však trestuhodne netrafil bránku. O pár sekúnd mal prvú veľkú šancu “belasých” Sylvestr, no hlavou vo veľmi dobrej pozícii netrafil dobre loptu. Na dlhé minúty to bolo zo strany oboch tímov všetko, nebezpečenstvo hrozilo len zo štandardných situácií. Čo sa Sylvestrovi nepodarilo v úvodu duelu, napravil tesne pred uplynutím pol hodiny hry. V 29. min si útočník Slovana umne narazil loptu s Halenárom a rutinérsky prehodil Kissa - 0:1. Mimoriadne aktívny Sylvestr sa predviedol aj v 37. min, keď vyzvŕtal dvojicu obrancov Petržalky, v poslednej chvíli zachraňoval Kiss v spolupráci so Šedivým. V 40. min mohol vyrovnať práve Šedivý, po Tomčákovom rohu hlavičkoval len tesne vedľa ľavej žrde.

Aj po zmene strán, keď sa na tribúnach už objavili fanúšikovia Slovana, mali naďalej mierne navrch hostia. V 54. min sa sám na brankára Kissa rútil Sylvestr, ale tentoraz netrafil bránku. O šesť minút neskôr mieril po skrumáži tesne nad Ivana. Úradujúci slovenský majster poistil zisk troch bodov v 70. min. Po chybe stopéra Konečného vysunul Sylvestr Halenára, a ten po sóle od polovice ihriska bez problémov zvýšil na 2:0. V 77. min mohol upraviť už na 3:0 najlepší muž zápasu Sylvestr, ale netrafil odkrytú časť bránky. Keďže na opačnej strane neuspel v podobnej situácii v 85. min ani Šedivý, zápas sa skončil zaslúženým víťazstvom "belasých", ktorí sa dotiahli na vedúci tím tabuľky MŠK Žilina na rozdiel štyroch bodov. Hlasy:
Peter Fieber (tréner Petržalky): "Zápas mal celkom dobrú úroveň. Hráči sa musia vedieť vysporiadať s nepremenenou jedenástkou, potom bolo v našej hre veľa nepresností. Nepremenili sme naše šance, bez streleného gólu určite nemôžeme vyhrať. Pred druhým gólom sme netakticky otvorili obranu. Život však ide ďalej, čakajú nás ďalšie ťažké zápasy. Verím, že na hráčoch to nezanechá žiadne stopy."
Michal Hipp (tréner Slovana): "Očakával som ťažký zápas, čo sa napokon potvrdilo. Oba tábory sa veľmi dobre poznajú, nedalo sa predpokladať nejaké prekvapenie. Ja som sa snažil domácich aspoň nejako zaskočiť, aj preto som nasadil rýchlejšie typy hráčov na kraje. Začiatok stretnutia z našej strany nebol podľa našich predstáv, po pozičnej chybe nasledovala proti nám penalta. Myslím, že za celozápasový behavý výkon sme si víťazstvo zaslúžili. Najmä prvý polčas z môjho pohľadu mal slušnú úroveň Je mi ľúto, že fanúšikovia kydajú na našich hráčoch. Som presvedčený, že tí si to nezaslúžia.