09. marca 2008

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí futbalovej Corgoň ligy

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 20. kola futbalovej Corgoň ligy 2007/2008: SOBOTA Slovan Bratislava - Dukla Banská Bystrica 1:0 (1:0) Gól: 24. Sylvestr, ŽK: 14. Serrano, 90.+ Ižvolt ...

BRATISLAVA 9. marca (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 20. kola futbalovej Corgoň ligy 2007/2008: SOBOTA Slovan Bratislava - Dukla Banská Bystrica 1:0 (1:0) Gól: 24. Sylvestr, ŽK: 14. Serrano, 90.+ Ižvolt - 29. Kulík, 35. Kotrys, rozhodovali: Šipoš - Schmidt, Chládek, 3221 divákov Do zostavy Slovana sa v dueli s Banskou Bystricou po dlhom čase vrátil špílmacher Slovák, jeho comeback však trval len približne päť minút. Stredopoliar domácich si totiž v jednom zo súbojov poranil hlavu a trávnik opúšťal na nosidlách. V ďalších minútach sa na Tehelnom poli viac bojovalo ako hralo. Na ďalších z ostrých stretov doplatil na konci úvodnej dvadsaťminútovky aj Szabó a tréner belasých Kitka musel siahnuť k druhému vynútenému striedaniu - po Ižvoltovi išiel na ihrisko Mojský. Práve prvý menovaný sa postaral o úvodný gólový moment, keď rutinérsky potiahol loptu až do šestnástky Dukly a jeho snahu zužitkoval Sylvestr - 1:0. Aj v ďalšom priebehu úvodného dejstva bol Slovan lepším tímom, ani zo štandardky Serrana či viacerých závarov v pokutovom území však už nezapršalo. Na druhej strane sa v 39. min do šance dostával Filo, v nastavenom čase strieľal tesne nad Tomáš Pančík. Druhé dejstvo bolo jednoznačne v réžií Slovana, ktorý vojakov priklincoval na ich polovicu. Šance Sylvestra, Mojského či Meszároša však zostali nevyužité. V 69. min pripravil posledný menovaný pozíciu pre Sylvestra, ten ale zoči-voči Borošovi nemieril presne. O dve minúty neskôr mohla z ničoho nič vyrovnať Dukla, no pokusy Fila a následne aj striedajúceho Ďuriša zlikvidoval Kiss. V 85. min predviedli domáci peknú kombinačnú akciu na konci so strelou Breznaníka. V závere neuspeli pred Borošom ani Mojský, Ižvolt a Meszároš, na konečnom skóre 1:0 pre Slovan sa tak už nič nezmenilo. AS Trenčín - MFK Košice 1:2 (0:1) Góly: 90.+ Sluijter - 44. a 87. J. Novák, ŽK: 45. Gergel, 82. Kleščík - 10. Bicák, rozhodovali: P. Hrčka - Kubačka, Cuninka, 2030 divákov Oba tímy hrali v prvom polčase až príliš opatrne, akoby mali jeden z druhého až prílišný rešpekt. Pekných akcií bolo ako šafránu a ani tempo hry nebolo vysoké. V 18. min Šebek efektne pätičkou vysunul Sluijtera, ktorého tvrdú strelu vyrazil spod brvna brankár hostí Putnocký. V 31. min ho delovkou z 20 metrov preveril aj Gergel, skóre sa však paradoxne menilo až tesne pred prestávkou na opačnej strane. Po krídle unikol v 44. min Kolbas a jeho prihrávku usmernil na päťke nedôsledne strážený Novák do odkrytej bránky - 0:1. Gól do šatne domácich zaskočil a do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie Košice. Tím z východu Slovenska sa dostal aj do šancí. V 57. min Bicákovu tvrdú strelu z päťky gólman Rožník vykopol a v 68. min znovu Bicák zaváhal vo výbornej pozícii. Domáci sa nedokázali dostať do hry a v druhom polčase si nevypracovali príležitosť na skorigovanie skóre. V 83. min neuspel na päťke osamotený Majerník. Košice však aj tak zvýraznili svoje zaslúžené víťazstvo v 87. min, keď najskôr Jurčo napálil do brvna a Novák hlavičkou dorazil loptu do prázdnej bránky - 0:2. V nadstavenom čase holandský legionár Sluijter takisto hlavičkou predsa len strelil aspoň čestný úspech trápiaceho sa Trenčína. MFK Ružomberok - FC Nitra 2:2 (2:2) Góly: 38. Števko, 40. J. Novotný - 20. Gruber (z pok. kopu), 45. Semeník, ŽK: 9. Božok, 12. Števko, 20. Siva - 4. Čeman, rozhodovali: Mriglot - Ružbarský, Laskovský, 3648 divákov Viac než tri štvrtiny prvého polčasu to bol zo strany Ružomberka, ktorý nastúpil bez potrestaných M. Bakoša, Zošáka a Kucku, futbalový odvar. Nitrania boli od začiatku živší a dostávali sa aj do šancí. V 6. min našiel Grajciarov center Grubera, jeho hlavička zo siedmich metrov letela len tesne nad Hajdúchovu bránku. V 15. min vysunul Štajer Baču, ktorý takmer úspešne preloboval s vybiehaním váhajúceho ružomberského gólmana. O päť minút neskôr v pokutovom území hostí stiahol Siva na zem Baču a hlavný rozhodca Mriglot ukázal na biely bod. Následný pokutový kop Gruber aj s prispením ľavej žrde premenil - 0:1. Paradoxne, v čase najväčšej nemohúcnosti domácich futbalistov, prišiel z ich dovtedy jedinej šance vyrovnávajúci gól. Pilár našiel prihrávkou Števka, ktorý sa v spleti nitrianskych zadákov výborne zorientoval a technickou strelou prekonal Hrošša - 1:1. Gól domácich osmelil a už o dve minúty neskôr udreli aj po druhý raz. Rohový kop Lačného z pravej strany sa odrazil pred voľného Novotného a ružomberský kapitán umiestnenou krížnou strelou do rohu bránky dostal svoj tím do vedenia - 2:1. Liptáci sa však z neho dlho netešili. Už v nadstavenom čase prvého dejstva si Semeník spomenul na svoje najlepšie strelecké časy a vyrovnal gólový účet stretnutia na 2:2. Rýchlo za sebou idúce góly síce oživili dovtedy nudnú atmosféru pod Čebraťom, no sotva priemerný futbal pokračoval aj po zmene strán. Hra sa prevažne odvíjala medzi šestnástkami. Pred oboma bránkami sa takmer nič zaujímavé nedialo. A keďže jedinú vážnejšiu príležitosť tri minúty pred naplnením riadneho hracieho času nedokázal hosťujúci Štajer zužitkovať, polčasový stav 2:2 zostal v platnosti aj po záverečnom hvizde hlavného rozhodcu Mriglota. MŠK Žilina - Spartak Trnava 2:1 (1:0) Góly: 5. a 48. Vladavič - 81. Doležaj (z pok. kopu), ŽK: 16. Belák - 37. Hruška, rozhodovali: Pavlík - T. Somoláni, Mókoš, 8572 divákov Po dobrom výkone sa Žiline pred domácimi fanúšikmi podarilo odčiniť jarnú ouvertúrovú bezgólovú remízu v Senci. Domáci išli do vedenia už v 5. min, keď sa spoza šestnástky presadil dôrazný Vladavič - 1:0. Ďalší gól mohli pridať futbalisti MŠK v 13. minúte. Doležaj stratil loptu, domáci útočník Lietava išiel sám na bránku Trnavy, ale mieril vedľa. O minútu neskôr mali prvú veľkú šancu aj hostia, keď nebezpečne vystrelil Hanzel, ale Kuciak jeho pokus vyrazil. Ďalšiu príležitosť si vypracovali Trnavčania v 19. min. Filipovič pekne uvoľnil na ľavej strane Kopúnka, ale ten prestrelil žilinskú bránku. Ďalšie minúty prvého polčasu patrili favorizovaným domácim. Breška potiahol akciu po pravej strane, odcentroval do šestnástky, Lietavovi však nesadla lopta na hlavu a išla nad bránku. Hostia mali ďalšiu príležitosť na vyrovnanie v 33. min. Barčík poslal z 18 metrov "jedovatú" strelu, Kuciak ju s námahou vytlačil na roh. Po zmene strán sa opäť podarilo skórovať lídrovi tabuľky spod Dubňa. Trnavský obranca Jakubička urobil chybu, po pravej strane ušiel Breška, ideálne prihral pred bránku Vladavičovi, ktorý pridal svoj druhý gól. Trnave sa potom najmä kvôli nepresnostiam v rozohrávke nedaril prechod na polovicu domácich. Žilina mala navrch, gólové šance nepremenili Lietava i Breška. V 78. min striedajúci Trnavčan Peter Ďuriš takmer znížil, keď jeho strela opečiatkovala brvno Kuciakovej svätyne. O dve minúty neskôr fauloval domáci brankár v šestnástke, rozhodca Pavlík nariadil pokutový kop, ktorý Doležaj premenil. NEDEĽA Artmedia Petržalka - FC Senec 3:1 (2:0) Góly: 7. Oravec, 22. J. Kozák (z 11 m), 51. Čišovský - 71. T. Medveď, ŽK: 43. Saláta - 21. Matej Kováč, 36. Ľ. Hanzel, 69. Knapp, 81. R. Konečný, rozhodovali: Kačenga - Klovanič, Petríček, 3200 divákov Futbalistom Artmedie vyšiel výborne vstup do zápasu - už v 7. min na Urbánkov rohový kop najvyššie vyskočil Oravec a preloboval zle vybehnutého brankára Senca Novotu - 1:0. Hostia v zostave už aj s bývalým Petržalčanom Romanom Konečným bojovali, no prevaha bola jednoznačne na domácich kopačkách. V 18. min mohol z ničoho nič vyrovnať Pinte, zblízka však nemieril presne. O štyri minúty neskôr bolo za Starým mostom už 2:0 - rozhodca Kačenga naletel Cleberovi na pád v šestnástke a Kozák sa aj napriek pošmyknutiu z bieleho bodu nemýlil . Špílmacher Artmedie poslal v 33. min dobrou prihrávkou do brejku Pirošku, po jeho strele sa však blysol Novota. V ďalšom priebehu prvého dejstva viackrát zamotal hlavy hosťujúcej obrany Brazílčan Cleber, skóre sa však už do prestávky nemenilo. Do druhého polčasu nastúpil Senec s dvojicou nových útočníkov Šlahor - Medveď a rozhodcovská trojica v nových červených dresoch, keďže tie pôvodné značne splývali s čiernou kombináciou domácich hráčov. V 48. min mohol hlavou znížiť Gaucho, no zahrmelo až o tri minúty neskôr na druhej strane. Ďalšiu výborne kopnutú Urbánkovu štandardku zužitkoval tentoraz Čišovský - 3:0. V 70. min zažil svoj debut v drese Artmedie český legionár Zbyněk Pospěch. Už o minútu sa hosťom podarilo znížiť, keď loptu dotlačil do siete po Pinteho centri Medveď. Ani táto situácia však nezmenila priebeh duelu - Artmedia si vytvárala jednu šancu za druhou, ale Halenár a ani Pospěch v koncovke neuspeli. Artmedia si podľa predpokladov poradila doma so Sencom 3:1 a na vedúcu Žilinu tak opäť stráca len jediný bod. FC ViOn Zlaté Moravce - ZTS Dubnica 0:0 (0:0) ŽK: 67. Adámik, 88. Bruško (obaja Dubnica), rozhodovali Vnuk - Rendko, Jankovič, 2086 divákov V úvodnom dejstve sa hral v Zlatých Moravciach sotva priemerný ligový futbal s minimom gólových príležitostí. V 5. min Bednář dlhou prihtrávkou vysunul Tótha, ten na malom vápne našiel Bartoša, jeho koncovka však bola nedôrazná. Už o minútu neskôr opäť Bednář našiel Tótha, ktorého strelu dubnický gólman Perniš vyrazil. V 11. minúte Ujlaky rozohral rohový kop, ale Klabalova prudká strela letela do nebies. Po polhodine hry sa osmelili aj hostia, ale Seyeho strele chýbala presnosť. Vzápätí Zápotoka nabil Ondrášovi, ktorého prudká strela letela nad bránku Zlatých Moraviec. V závere polčasu mali šancu ešte domáci, ale Pelegrínyho strelu z priameho kopu Perniš vyrazil. Po zmene strán sa hra obojstranne zrýchlila. V 48. min na Bruškov rohový kop nabehol Špendla, no jeho strela skončila iba na brvne. Prebiehala 50. min, keď Juskov center našiel hlavu Bartoša, jeho hlavičke však chýbala presnosť. Už o minútu neskôr vyslal z dobrých 20 m štipľavý projektil Ujlaky, Perniš však jeho strelu vyrazil. V 56. min sa v dobrej pozícii ocitol Dubničan T. Zápotoka, ale z uhla nemieril presne. V 87. min rozohral striedajúci domáci Greguška štandardnú situáciu, jeho centrovaná lopta našla Farkašovu hlavu, no ani on nemieril presne a duel sa skončil remízou. SITA