Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. apríla 2011

Sulík vyzýva Zemkovú, aby odstupné z rozhlasu vrátilaŠéfka Rozhlasu a televízie ...Zdieľať
zemkova Šéfka Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Miloslava Zemková dostala od zaniknutého SRo odstupné v hodnote zhruba 30-tisíc eur.Ilustračné foto SITA/Ľudovít VaniherBRATISLAVA 12. apríla (WEBNOVINY) – Šéfka Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Miloslava Zemková by mala vrátiť odstupné, ktoré dostala za pôsobenie v Slovenskom rozhlase (SRo), myslí si predseda SaS Richard Sulík. „Predpokladám, že sa v tomto prípade pani Zemková zachová aj zodpovedne, aj tak, aby splnila najvyššie morálne nároky a že toto odstupné vráti,“ povedal dnes na tlačovej besede. Zemková dostala pri odchode z rozhlasu trojmesačné odstupné aj odmenu.


Priznanie odmeny pre Zemkovú je však podľa Sulíka v poriadku. "Takúto jednu platbu si zaslúži, lebo niekoľko rokov viedla rozhlas s patričnou odbornosťou a s patričnou cťou a výsledky, ktoré má rozhlas, sa nedajú porovnať s výsledkami, ktoré mala STV. Moje osobné presvedčenie je také, že odmenu za svoje doterajšie pôsobenie v rozhlase si pani Zemková jednoznačne zaslúži, keby to bolo v mojej moci, tak by som jej takúto odmenu jednoznačne podpísal,“ vysvetlil svoj postoj.


Podľa Sulíka je to otázka morálky

Odstupné však podľa Sulíka vzbudzuje príliš veľa otáznikov, obzvlášť vzhľadom na to, že Zemková šéfuje aj nástupníckej inštitúcii RTVS. "Morálny nárok na odstupné nevidím, môj názor je taký, že by ho mala vrátiť,“ vyhlásil s dodatkom, že je na druhej strane presvedčený o súlade vyplatenia odmeny a odstupného so zákonom. Ak Zemková odmenu nevráti, nepodnikne Sulík ďalšie kroky. Dostala ju totiž v súlade so zákonmi.

Šéfka Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Miloslava ZemkováIlustračné foto SITA/Jozef JakubčoMinister kultúry Daniel Krajcer (SaS) v pondelok 11. apríla povedal, že táto téma patrí Rade RTVS, ktorá má plnú zodpovednosť zo zákona riešiť takéto veci. "Iste viete, že minister kultúry inštitúciu neriadi a neriadi ani generálnu riaditeľku tejto inštitúcie," dodal. Predseda Rady RTVS Miloslav Kollár, zatiaľ tému nekomentoval. Ako uviedol pre SITA, potrebuje sa najskôr oboznámiť so zmluvami, na základe ktorých boli Zemkovej odmeny vyplatené. Téma v oficiálnom programe štvrtkového rokovania rady zaradená nie je, no podľa Kollára sa jej rada s vysokou pravdepodobnosťou bude venovať.

Denník Sme informoval, že Zemková dostala od zaniknutého SRo vďaka kolektívnej zmluve odstupné vo výške štyroch platov a k tomu aj odmenu v sume troch mesačných miezd. Spolu tak zinkasovala zhruba 30-tisíc eur.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Medzinárodný menový fond verí konsolidačnému plánu vlády
<< predchádzajúci článok
Košický U. S. Steel vlani dvadsiaty v únii v objeme emisií

Sulík vyzýva Zemkovú, aby odstupné z rozhlasu vrátila - diskusné fórum čitateľov