Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

25. júla 2021

Súrodencom Abeovcom sa na olympiáde v Tokiu podaril nevídaný kúsok, zlato získali len krátko po sebePríbeh ako z rozprávky priniesli nedeľňajšie súťaže v džude na olympijských hrách v japonskom Tokiu. Zlaté medaily totiž získali domáci reprezentanti, delilo ich iba niekoľko minút a z najcennejšieho ...Zdieľať
tokyo_olympics_judo_13699 b04fd5a391ba4f4d80a92250ef5383fc 676x451 25.7.2021 (Webnoviny.sk) - Príbeh ako z rozprávky priniesli nedeľňajšie súťaže v džude na olympijských hrách v japonskom Tokiu. Zlaté medaily totiž získali domáci reprezentanti, delilo ich iba niekoľko minút a z najcennejšieho kovu sa tešila súrodenecká dvojica.


Najprv medzi ženami v kategórii do 52 kilogramov vo finále triumfovala 21-ročná Uta Abeová, ktorá zdolala Francúzku Amandine Buchardovú.

Abeová už o niekoľko minút neskôr sledovala mužské finále do 52 kilogramov, v ktorom jej o dva roky starší brat Hifumi vyzval Važu Margvelašviliho z Gruzínska. A na jej radosť do rodinnej zbierky pribudlo ďalšie olympijské zlato.


Podľa oficiálneho webu OH sa premiérovo pod piatimi kruhmi stalo, že brat so sestrou získali v individuálnych športoch zlaté medaily v rovnaký deň.

"Bez brata by som to tak ďaleko nedotiahla. Neviem, či by som sa vôbec venovala džudu," hovorila Uta Abeová ešte pred štartom OH v Tokiu. Súrodenci Abeovci v minulosti získali zlaté medaily v rovnaký deň aj na MS 2018 v Baku.


Zdroj: Webnoviny.sk - Súrodencom Abeovcom sa na olympiáde v Tokiu podaril nevídaný kúsok, zlato získali len krátko po sebe © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Banskej Bystrici spustili odpočítavanie času do štartu Európskeho olympijského festivalu mládeže
<< predchádzajúci článok
Basketbalisti USA prekvapujúco prehrali na úvod basketbalového turnaja v Tokiu s Francúzmi

Súrodencom Abeovcom sa na olympiáde v Tokiu podaril nevídaný kúsok, zlato získali len krátko po sebe - diskusné fórum čitateľov