24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2007

05. mája 2007

Švajčiari po výhre 4:1 tiež do elitnej osmičky

Švajčiarom sa po výhre 4:1 nad Dánskom v sobotňajšom zápase kvalifikačnej E-skupiny na 71. hokejových majstrovstvách sveta v Moskve podarilo zaistiť si postup medzi elitnú osmičku. Skóre duelu otvoril ...

MOSKVA 5. mája (WEBNOVINY) - Švajčiarom sa po výhre 4:1 nad Dánskom v sobotňajšom zápase kvalifikačnej E-skupiny na 71. hokejových majstrovstvách sveta v Moskve podarilo zaistiť si postup medzi elitnú osmičku. Skóre duelu otvoril v 14. min v presilovej hre Monnet a korunoval tak streleckú prevahu tímu z krajiny "helvétskeho kríža". Po prestávke strelecky ožili aj Dáni, ich pokusy však úspešne kryl gólman Jonas Hiller. Švajčiari naopak využili ponúknuté príležitosti a Di Pietro so Sprungerom skórovali v 27., resp. 33. minúte. Tím z Jutského polostrova sa dočkal gólu v 37. minúte, keď presilovú hru za technický priestupok lavičky využil Damgaard. V záverečnom dejstve skúsení Švajčiari udržiavali získaný náskok, ktorý sa ešte prikrášlili, keď druhý gól v zápase zaznamenal Sprunger. Švajčiarsko si najbližšie už v nedeľu o 14.15 h zmeria sily s domácim Ruskom, Dánov čaká v pondelok duel s Talianskom, v ktorom pôjde už len o konečné umiestnenie na 5. a 6. mieste v tabuľke

E-skupina (Chodynka):
Švajčiarsko - Dánsko 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Góly: 14. Monnet (Sprunger, Wichser), 27. Di Pietro (Lemm), 33. Sprunger (Streit), 50. Sprunger (Wichser, Monnet) - 37. Damgaard (K. Staal)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bulanov (Rus.) - Feola (USA), Pouzar (ČR), 6200 divákov

Švajčiarsko: Hiller - Streit, Forster, Blindenbacher, Bezina, Vauclair, Hirschi, Gerber - Reichert, Ambühl, Rüthemann - Di Pietro, Wirz, Camichel - Sprunger, Monnet, Lemm - Della Rossa, Jeannin, Wichser - Paterlini
Dánsko: Michael Madsen - Damgaard, Bödker, D. Nielsen, Pander, A. Andreasen, Lassen, Möller - Tranholm, Green, K. Staal - Regin, F. Nielsen, Starkov - J. Nielsen, Christensen, Kjaergaard - Sundberg, Marten Madsen, Olsen - Smidt