24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2007

05. mája 2007

USA po výhre nad Nemeckom s postupovou istotou

Hokejisti USA si po výhre v sobotňajšom stretnutí kvalifikačnej F-skupiny na 71. hokejových majstrovstvách sveta v Moskve nad Nemeckom 3:0 zabezpečili účasť vo štvrťfinále turnaja. Zverenci trénera ...

MOSKVA 5. mája (WEBNOVINY) - Hokejisti USA si po výhre v sobotňajšom stretnutí kvalifikačnej F-skupiny na 71. hokejových majstrovstvách sveta v Moskve nad Nemeckom 3:0 zabezpečili účasť vo štvrťfinále turnaja. Zverenci trénera Mika Sullivana začali dobre a už v 3. minúte otvoril skóre Paul Šťastný počas vylúčenia krídelníka Polaczeka. Aj keď mali v úvode tretiny Nemci streleckú prevahu, prekonať brankára Grahama sa im nepodarilo. Aj druhú zmenu skóre zabezpečil syn legendárneho Petra Šťastného Paul po prihrávke Erica Colea. Američania bojujúci o postupovú istotu nenechali nič na náhodu a v 44. minúte Lee Stempniak po prihrávke Paula Šťastného, ktorý tak mal prsty vo všetkom podstatnom v tomto dueli. Nemecko čaká v pondelok o 14.15 h Bielorusko, Američania si v rovnaký deň o 18.15 h zmerajú sily v zámorskom derby s Kanadou.

Výsledok:

F-skupina (Mytišči):

USA - Nemecko 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 3. Paul Šťastný (Arnason, E. Cole), 36. Paul Šťastný (E. Cole), 44. Stempniak (Paul Šťastný, E. Cole)
Vylúčení: 9:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ronn (Fín.) - Fonselius (Fín.), Zatta (Tal.), 2200 divákov

USA: Grahame - J. Johnson, Pothier, Greene, R. Suter, Alberts, Ballard, Hutchinson, E. Johnson - Stempniak, Kessel, Clark - E. Cole, Paul Šťastný, Backes - Hall, Petersen, LaRose - Davis, Arnason, Bochenski
Nemecko: Patzold - Sulzer, M. Bakos, Petermann, Breitbach, Dietrich, Draxinger, Osterloh, Hordler - Felski, Alexander Barta, Tripp - Gogulla, Hackert, M. Wolf - Polaczek, Fical, Rankel - Busch, Ullmann, Kreutzer