05. júna 2010

Švajčiari v príprave remizovali s Talianmi

Úradujúci majstri sveta vo futbale Taliani remizovali v sobotu vo svojom záverečnom prípravnom medzištátnom zápase pred nadchádzajúcimi majstrovstvami sveta v Juhoafrickej ...

futbal Foto: SITA, AP

ŽENEVA 5. júna (WEBNOVINY) - Úradujúci majstri sveta vo futbale Taliani remizovali v sobotu vo svojom záverečnom prípravnom medzištátnom zápase pred nadchádzajúcimi majstrovstvami sveta v Juhoafrickej republike so Švajčiarskom 1:1.

Skóre duelu otvoril v 10. min presnou strelou útočník Udinese domáci Gökhan Inler. O štyri minúty "squadra azzurra" vyrovnala zásluhou gólovej hlavičky zakončovateľ SSC Neapol Fabio Quagliarella. Taliansko bude 24. júna posledným súperom Slovenska v základnej F-skupine na blížiacom sa svetovom šampionáte v Juhoafrickej republike (11. júna - 11. júla).

Výsledok sobotňajšieho prípravného futbalového zápasu účastníka blížiacich sa MS 2010 v JAR:

Švajčiarsko - Taliansko 1:1 (1:1)
Góly: 10. Inler - 14. Quagliarella, 30 000 divákov

Srbsko v príprave zdolalo Kamerun

V sobotňajšom prípravnom medzištátnom futbalovom zápase v srbskom Belehrade zvíťazilo Srbsko nad Kamerunom 4:3. Duel bol pre obidve reprezentácie generálkou pred blížiacimi sa majstrovstvami sveta v Juhoafrickej republike (11. júna - 11. júla). Skóre stretnutia bohatom na góly otvoril v 5. min Pierre Webó. V 16. min Srbi vyrovnali zásluhou presného zásahu Miloša Krasiča. O štyri minúty viedli "neskrotné levy" opäť, sieť rozvlnil znovu Webó. Potom nasledovala trojgólová šnúra Srbov. Sieť svätyne brankára Souleymanoua Hamidoua postupne napli Dejan Stankovič, Nenad Milijas z pokutového kopu a Marko Pantelič. Na konečných 4:3 v 67. min upravil Eric Choupo-Moting.

Srbsko - Kamerun 4:3 (4:2)
Góly: 16. Krasič, 25. Stankovič, 44. Milijas (z pok. kopu), 45. Pantelič - 5. a 20. Webó, 67. Choupo-Moting, 25 000 divákov

Honduras v príprave nestačil na Rumunsko

V sobotňajšom prípravnom medzištátnom futbalovom zápase v rakúskom Kalgenfurte prehral účastník blížiacich sa majstrovstiev sveta v Juhoafrickej republike (11. júna - 11. júla) Honduras s Rumunskom rozdielom triedy 0:3. O góly európskeho celku sa postarali Daniel George Niculae v 20. min, na konci prvého polčasu Gheorghe Mihai Florescu a bodku za stretnutím dal v 76. min z pokutového kopu Mirel Matei Radoi. Honduras sa na MS predstaví v základnej H-skupine spolu so Švajčiarmi, Čile a úradujúcimi majstrami Európy Španielmi.

Honduras - Rumunsko 0:3 (0:2) - hralo sa v rakúskom Klagenfurte
Góly: 20. Niculae, 45. Florescu, 76. Radoi (z pok. kopu), 1500 divákov