01. apríla 2011

Svatoš dvoma prihrávkami prispel k výhre Ottawy s Floridou

Zo slovenských hráčov, ktorí vo štvrtok zasiahli do diania v desiatich štvrtkových ...

marek svatos Slovenský hokejista Marek Svatoš počas zápasu zámorskej NHL proti Floride. Florida, 30. marca 2011. Foto: SITA/APNEW YORK 1. apríla (WEBNOVINY) - Zo slovenských hráčov, ktorí vo štvrtok zasiahli do diania v desiatich štvrtkových zápasoch zámorskej kanadsko - americkej NHL, sa najvýraznejšie presadil Košičan Marek Svatoš.

Slovenský útočník dvoma prihrávkami prispel k výhre "senátorov" na ľade Floridy 4:1. Jeho výkon odborníci ocenili poctou pre tretiu hviezdu zápasu. Marek Svatoš v 27. zápase tejto sezóny NHL zaznamenal 3. a 4. asistenciu a spolu so štyrmi gólmi má na konte 8 kanadských bodov.

Na gól prihrával aj 29-ročný útočník New York Rangers Marián Gáborík, no jeho "jazdci" prehrali v mestskom derby s Islanders prekvapujúco vysoko 2:6. Rodák z Trenčína zaznamenal 45. bod do kanadského bodovania za 22 gólov a 23 asistencií.

Ostatní slovenskí hokejisti odišli z klziska smutní. Tridsaťštyriročný kapitán Bostonu Zdeno Chára smútil po domácej prehre Bostonu 3:4 po samostatných nájazdoch s Torontom. K cenným bodom nepomohlo ani jeho takmer 26 minút na ľade. Do štatistík si pripísal päť striel a jeden plusový bod. Rovnako starý Banskobystričan Michal Handzuš prehral s "kráľmi" z Los Angeles na ľade Vancouveru 1:3, hoci na ľade strávil 18:20 min. Obranca Philadelphie Andrej Meszároš vyšiel naprázdno dokonca v domácom súboji "letcov" s Atlantou - 0:1. Bol na ľade takmer 25 minút a brankára hostí ohrozil štyrmi strelami.

Boston - Toronto 3:4 po samostatných nájazdoch (0:1, 3:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

New York Islanders - New York Rangers 6:2 (0:1, 4:0, 2:1) - Marián Gáborík (Rangers) 0+1

Philadelphia - Atlanta 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Washington - Columbus 4:3 po predĺžení (1:0, 2:2, 0:1 - 1:0)

Tampa Bay - Pittsburgh 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Florida - Ottawa 1:4 (0:1, 1:3, 0:0) - Marek Svatoš (Ottawa) 0+2, vyhlásili ho za tretiu hviezdu zápasu

Minnesota - Edmonton 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)

Colorado - Nashville 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

Vancouver - Los Angeles 3:1(0:1, 2:0, 1:0)

San Jose - Dallas 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)