15. septembra 2013

Švédi sa dotiahli na Slovákov, Martin prehral s Erikssonom

Slovenskí tenisti hrajú v stretnutí 1. kola play off o účasť v 1. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára so Švédskom nerozhodne 2:2. O vyrovnávajúci bod pre ...

Andrej Martin Foto: TASR/Pavel Neubauer
Bratislava 15. septembra (TASR) - Slovenskí tenisti hrajú v stretnutí 1. kola play off o účasť v 1. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára so Švédskom nerozhodne 2:2. O vyrovnávajúci bod pre severanov sa v bratislavskom NTC postaral Markus Eriksson, ktorý si poradil s Andrejom Martinom za 3:03 h v štyroch setoch 6:7 (3), 6:2, 7:5 a 6:4. O osude duelu tak rozhodne až záverečná dvojhra medzi Lukášom Lackom a Isakom Arvidssonom. Slováci viedli po prvom dni 2:0, no Robert Lindstedt s Johanom Brunströmom v sobotňajšej štvorhre vykresali pre Švédov iskierku nádeje a Eriksson v úvodnom nedeľňajšom singli prevýšil náhradníka za zranenú slovenskú jednotku Martina Kližana.

V prvom sete si Martin i Eriksson držali svoje podania až do stavu 5:5. V jedenástom geme slovenský reprezentant prelomil súperov servis, v ďalšej hre však nezískal ani loptičku a tak prišiel na rad tajbrejk. V ňom sa presadil Martin, ktorý uhral od stavu 2:3 päť bodov v rade. Erikssona strata úvodného setu nezlomila a v druhom dejstve dominoval, keď Martina dvakrát brejkol. Aj tretí set sa stal korisťou Švéda vďaka brejku v jedenástom geme. Martinovi nefungovalo prvé podanie, pri dlhých výmenách od základnej čiary mu chýbal víťazný úder. Eriksson si na začiatku štvrtého dejstva po rýchlom brejku vybudoval náskok 3:1 a zápas už dotiahol do úspešného konca. Za stavu 5:4 premenil pri vlastnom servise v poradí tretí mečbal.

Mečířovi zverenci absolvujú po piaty raz za sebou "záchranárske" práce. Na prelome januára a februára prehrali bez zraneného Kližana v dueli 1. kola 1. skupiny euro-africxkej zóny Davisovho pohára v Kremenčuku s domácou Ukrajinou 2:3. V daviscupovej histórii ide o tretí vzájomný zápas medzi Slovenskom a Švédskom, stav je zatiaľ nerozhodný 1:1. Víťaz bratislavského duelu sa udrží v "druhej lige", zdolaný tím čaká v októbri 2. kolo play off proti Dánsku.