15. septembra 2013

Švédski tenisti vyrovnali na 2:2, rozhodne posledný duel

Slovenský tenista Andrej Martin prehral v úvodnej z dvoch nedeľňajších dvojhier, celkovo tretej, v rámci bratislavského stretnutia SR - Švédsko (13. - 15. septembra) v 1. kole play-off o zotrvanie v ...

slovensko svedsko BRATISLAVA 15. septembra (WEBNOVINY) - Slovenský tenista Andrej Martin prehral v úvodnej z dvoch nedeľňajších dvojhier, celkovo tretej, v rámci bratislavského stretnutia SR - Švédsko (13. - 15. septembra) v 1. kole play-off o zotrvanie v I. skupine euroafrickej zóny Davisovho pohára reprezentačných družstiev s Markusom Erikssonom 7:6 (3), 2:6, 5:7, 4:6.

V prvom sete sa mu nevypomstilo, že za stavu 6:5 prišiel na nulu o vlastný servis, ale vo zvyšku duelu na tvrdom povrchu DecoColor pod zatiahnutou strechou Aegon arény NTC ťahal zverenec Borisa Borgulu za kratší koniec.

Domáci viedli po piatkových dvojhrách 2:0, severania však dokázali vyrovnať na 2:2, v súlade s očakávaniami uspeli aj v sobotňajšej štvorhre. Rozhodnutie teda prinesie až záverečný singel Lukáš Lacko - Isak Arvidsson. Finalisti ročníka 2005 Slováci naposledy prehrali v tejto súťaži z náskoku 2:0 v apríli 1998, a to zhodou okolností práve proti Švédom.

Dvadsaťtriročný Bratislavčan Martin, ktorý už v piatok nastúpil za zdravotne indisponovaného Martina Kližana a prekonal Arvidssona, teda proti rovesníkovi pomerne nečakane nedokázal potvrdiť veľký renkingový rozdiel - figuruje na 120. mieste vo svetovom rebríčku, Eriksson sa nachádza na 484. priečke. Lackovi patrí 86. post, Arvidsson je na 565. stupienku.

Obrazom: Dráma medzi Švédsom a Slovenskom sa rozhodne v závere

SLOVENSKO - ŠVÉDSKO / priebežne (2:1 po sobotňajšej štvorhre)

Nedeľa - III. dvojhra:
Andrej Martin - Markus Eriksson 7:6 (3), 2:6, 5:7, 4:6
Piatok - dvojhry:
Andrej Martin - Isak Arvidsson 6:2, 6:3, 6:4 za 120 minút (42, 37, 41)
Lukáš Lacko - Markus Eriksson 6:2, 6:3, 6:4 za 100 minút (24, 35, 41)
Sobota - štvorhra:
Lukáš Lacko, Filip Polášek - Johan Brunström, Robert Lindstedt 4:6, 5:7, 4:6 za 110 minút (35, 43, 32)