Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. januára 2021

Svet dosiahol veľmi smutný míľnik, na koronavírus zomrelo už viac ako 2 milióny ľudíPočet ľudí, ktorí vo svete zomreli v dôsledku nákazy novým koronavírusom, presiahol hranicu dva milióny. Podľa dát Johns Hopkins University, ktorá vedie štatistiky v súvislosti s vírusom, sa tak stalo v ...Zdieľať
virus_outbreak_inside_a_new_york_er_84402 7d02e8d9178a4100b2eba70fbb2b29bb 676x451 15.1.2021  - Počet ľudí, ktorí vo svete zomreli v dôsledku nákazy novým koronavírusom, presiahol hranicu dva milióny. Podľa dát Johns Hopkins University, ktorá vedie štatistiky v súvislosti s vírusom, sa tak stalo v piatok.


Svet dosiahol tento smutný míľnik v čase, keď sa štáty úporne usilujú o vakcináciu svojho obyvateľstva. Bohaté krajiny ako USA, Veľká Británia, Izrael, Kanada či Nemecko už zaočkovali desiatky miliónov ľudí. Inde vakcinačné programy ledva začínajú.

Mnohí odborníci z oblasti zdravotníctva predpovedajú ďalší ťažký rok v krajinách ako sú Irán, India, Mexiko alebo Brazília. Tieto štyri krajiny majú dokopy zhruba štvrtinu z celosvetového počtu úmrtí. Najvyšší počet obetí na svete evidujú Spojené štáty americké, kde úrady potvrdili takmer 390-tisíc úmrtí.


Zdroj: Webnoviny.sk - Svet dosiahol veľmi smutný míľnik, na koronavírus zomrelo už viac ako 2 milióny ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vláda v Holandsku rezignuje, preberá zodpovednosť za škandál nespravodlivého postihu rodičov poberajúcich dávky na deti
<< predchádzajúci článok
Na Nový Zéland sa tak ľahko nedostanete, musíte spĺňať podmienky alebo mať udelenú výnimku

Svet dosiahol veľmi smutný míľnik, na koronavírus zomrelo už viac ako 2 milióny ľudí - diskusné fórum čitateľov