27. decembra 2019

Svetový pohár: Paris víťazom zjazdu v Bormiu

Taliansky lyžiar Dominik Paris sa teší v cieli.

Taliansky lyžiar Dominik Paris sa teší v cieli. Foto: TASR/AP
Bormio 27. decembra (TASR) - Taliansky lyžiar Dominik Paris zvíťazil v piatkovom zjazde Svetového pohára v Bormiu. Preteky boli náhradou za minulotýždňové podujatie vo Val Gerdene, ktoré zrušili pre nepriaznivé počasie. Paris triumfoval časom 1:49,56 minúty, druhého Beata Feuza zo švajčiarska zdolal o 39 stotín sekundy. Tretí bol Rakúšan Matthias Mayer s mankom 0,42 s na víťaza. Slováci v Bormiu neštartovali.

Tridsaťročný Paris dosiahol prvý triumf v tejto sezóne, celkovo sedemnásty v kariére a rekordný štvrtý v Bormiu. V piatok odštartoval ako jedenásty a už na začiatku sa dostal na čelo, po prvom medzičase si utvoril tesný náskok, ktorý postupne zveľadil.

Smolu mal druhý muž celkového poradia i disciplína Vincent Kriechmayr. Dvadsaťosemročný Rakúšan po druhom medzičase zaostával za priebežným lídrom o 54 stotín, potom ho však zradila výstroj, keď sa mu odopla lyža. Kriechmayer nepríjemnosť síce ustál, no preteky sa preňho skončili.