02. decembra 2017

Svindal vyhral zjazd v americkom Beaver Creek

Nórsky zjazdár Aksel Lund Svindal v cieli preteku Svetového pohára v zjazde mužov v americkom Beaver Creek 2. decembra 2017. Foto: TASR/AP
Beaver Creek 2. decembra (TASR) - Nór Aksel Lund Svindal zvíťazil v sobotňajšom zjazde Svetového pohára alpských lyžiarov. Súťaž v americkom stredisku Beaver Creek vyhral časom 1:40,46 minúty pred víťazom úvodného zjazdu v Lake Louise Švajčiarom Beatom Feuzom, ktorý na neho stratil 15 stotín sekundy. Na treťom mieste skončil nemecký reprezentant Thomas Dressen s mankom 0,49 s. Slovensko nemalo na pretekoch zastúpenie.

Tridsaťštyriročný Svindal odštartoval ako prvý, predviedol veľmi rýchlu jazdu bez väčších zaváhaní a cieľ preťal v čase 1:40,46 minúty. Feuz vyrazil na zjazdovku Birds of Prey ako tretí, na prvom i druhom medzičase strácal štyri desatiny, v spodnej časti však podstatne zrýchlil a v cieli zaostal za lídrom len o 0,15 s. Ako sa ukázalo, bol jediný, kto sa Svindalovi dokázal priblížiť. Tretiu priečku si vyjazdil Dressen so štartovým číslom 10, ktorý bol na druhom medzičase dokonca o 28 stotín rýchlejší než Svindal, no v spodnej časti svoju jazdu pokazil. Pre dvadsaťštyriročného lyžiara to bol aj tak obrovský úspech, keďže sa prvýkrát v kariére postavil na pódium vo Svetovom pohári.

Agresívnou jazdou zaujal 27. na štarte Talian Christof Innerhofer, ktorý prišiel do cieľa iba o päť stotín neskôr ako Dressen a skončil tesne za pódiom. Na piatu priečku odsunul svojho krajana Dominika Parisa (+0,61 s).

Pre Svindala to bol trinásty triumf v zjazde, celkovo ich v SP nazbieral už 33.