20. augusta 2007

Svitko klesol v hodnotení ME v endure na tretiu priečku

V dňoch 18. - 19. augusta sa vo fínskej Heinole uskutočnilo tretie a zároveň predposledné podujatie tohtoročného seriálu majstrovstiev Európy v endure jednotlivcov. Slovensko malo na šampionáte ...

HEINOLA 20. augusta (WEBNOVINY) - V dňoch 18. - 19. augusta sa vo fínskej Heinole uskutočnilo tretie a zároveň predposledné podujatie tohtoročného seriálu majstrovstiev Európy v endure jednotlivcov. Slovensko malo na šampionáte zastúpenie dvojicou jazdcov: v triede junior E1 štartoval Róbert Kapajčík a v triede senior E3 Štefan Svitko. Róbert Kapajčík, ktorý bol pred týmto podujatím v priebežnom poradí ME na treťom mieste, mal vo Fínsku veľkú smolu, nakoľko ho zradila technika a pre vážnu poruchu motocykla v prvý súťažný deň musel z pretekov odstúpiť. V priebežnej klasifikácii tým padol na piatu pozíciu. Štefan Svitko obsadil vo svojej triede v sobotu štvrté miesto a v nedeľu bol piaty. V poradí hodnotenia Európskeho šampionátu triedy senior E3 je Svitko na treťom mieste so 121 bodmi. Na druhého Holanďana Marka Wassinka stráca pred posledným podujatím šampionátu 13 bodov. Záverečné preteky tohtoročného seriálu ME enduro sa uskutočnia 22. - 23. septembra v poľskom dejisku Setkowka Nowiny.