12. marca 2007

Syn hokejovej legendy Petra Šťastného s rekordom

Syn hokejovej legendy Petra Šťastného Paul utvoril v prvej tretine nedeľňajšieho zápasu zámorskej NHL Minnesota - Colorado nováčikovský rekord v počte zápasov, v ktorých bodoval bez prerušenia. ...

ST. PAUL 12. marca (WEBNOVINY) - Syn hokejovej legendy Petra Šťastného Paul utvoril v prvej tretine nedeľňajšieho zápasu zámorskej NHL Minnesota - Colorado nováčikovský rekord v počte zápasov, v ktorých bodoval bez prerušenia. Center Colorada prihral Čechovi Milanovi Hejdukovi na gól, čím predĺžil svoju sériu už na 18 stretnutí. Šťastný len nedávno vyrovnal sedemnásťzápasový nováčikovský rekord celej NHL, ktorý vytvoril fínsky krídelník Teemu Selänne v sezóne 1992/93 v drese vtedajšieho Winnipeg Jets. Dvadsaťjedenročný rodák z Quebecu utvoril v nedeľu aj ďalší rekord, keď bodoval v 14. zápase v rade na klzisku súpera. Doterajšie maximum patrilo jeho strýkovi Mariánovi Šťastnému, ktorý v sezóne 1981/82 bodoval v drese Quebec Nordiques u súperov 13-krát v rade. "Bodovacia" séria Paula Šťastného je tretia najdlhšia v histórii NHL. Za svojím slávnym otcom zaostáva už iba o jeden zápas. Najdlhšiu šnúru zápasov, v ktorých zakaždým bodoval, ťahal Dany Heatley od 5. októbra do 29. novembra 2005 - bodoval vtedy v 22 stretnutiach bez prerušenia.

Výsledky - nedeľa:

Detroit - Boston 3:6 (2:1, 0:2, 1:3), New York Rangers - Carolina 2:1 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 1:0), Minnesota - Colorado 3:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0) - Pavol Demitra 0+2, Marián Gáborík (obaja Minnesota) 0+2, Peter Budaj (Colorado) odchytal celé stretnutie a mal 26 úspešných zákrokov, Dallas - Los Angeles 4:3 po predĺžení (2:1, 0:0, 1:2 - 1:0) - Ladislav Nagy (Dallas) 1+0, Ľubomír Višňovský (Los Angeles) 0+1, Anaheim - Vancouver 4:2 (3:1, 0:1, 1:0), San Jose - Edmonton 3:0 (1:0, 0:0, 2:0).