Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. júla 2019

Sýrska vláda bombardovala baštu povstalcov Idlib, zabila aj civilistovVýbuch v sýrskom meste Idlib. Archívna snímka.Zdieľať
Výbuch v sýrskom meste Idlib. Archívna snímka. Foto: TASR/AP
Damask 21. júla (TASR) - Sýrska vláda bombardovala poslednú baštu povstalcov v krajine, provinciu Idlib, a zabila najmenej 11 civilistov. Nič nenaznačuje, že takmer štyri mesiace trvajúca ofenzíva vlády slabne. Informácie priniesli v nedeľu sýrski záchranári a aktivisti.


Organizácia Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR) so sídlom v Británii uviedla, že pri vládnom bombardovaní dediny Úrum al-Džawz na juhu provincie Idlib zahynulo šesť ľudí vrátane dieťaťa. Tlačová agentúra Šám riadená sýrskou opozíciou napísala, že títo zabití ľudia boli už skôr bombardovaním vyhnaní z južného cípu povstaleckej bašty.

Záchranári, známi pod názvom Sýrska civilná obrana alebo Biele prilby, oznámili, že v dedine Kfaruma, južne od Úrum al-Džawz, zabilo bombardovanie tri deti a ženu. V meste Chán Šajchún zahynul dobrovoľník Bielych prilieb, informovala záchranárska skupina.

Ofenzíva sýrskej armády sa začala koncom apríla a spôsobila vysídlenie vyše 300.000 obyvateľov.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dvaja vojaci prišli o život pri výbuchu na Donbase
<< predchádzajúci článok
Trump: Štyri kongresmanky by sa mali Amerike ospravedlniť

Sýrska vláda bombardovala baštu povstalcov Idlib, zabila aj civilistov - diskusné fórum čitateľov