Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. októbra 2019

Tajfún Hagibis si vyžiadal najmenej 56 mŕtvychNa snímke zaplavená časť japonského mesta Nagano po tajfúne Hagibis 14. októbra 2019.Zdieľať
Na snímke zaplavená časť japonského mesta Nagano po tajfúne Hagibis 14. októbra 2019. Foto: TASR/AP
Tokio 14. októbra (TASR) - Najmenej 56 ľudí zahynulo pri vyčíňaní tajfúnu Hagibis, ktorý cez víkend zasiahol oblasť Tokia na hlavnom japonskom ostrove Honšu. Nezvestných je podľa najnovšej bilancie 15 osôb, informovala v pondelok televízia NHK.


Meteorológovia uviedli, že v mnohých oblastiach spadlo za jeden alebo dva dni až 40 percent ročného úhrnu zrážok. Japonské ministerstvo dopravy správy oznámilo, že na 21 vodných tokoch vrátane rieky Čikuma v prefektúre Nagano, sa pretrhli hrádze a voda zaplavila okolie.

Domy v postihnutých oblastiach boli zaplavené do výšky dva až tri metre.

V dôsledku vyčíňania tajfúnu sa zrútil aj jeden železničný most. Železnice na východe Japonska oznámili, že voda zničila desať súprav s celkovým počtom 120 vozňov.

Z ošetrovateľského zariadenia v prefektúre Saitama ležiacej severne od Tokia museli evakuovať viac ako 220 jeho klientov a zamestnancov.

Japonský premiér Šinzó Abe nariadil úradom, aby v zaplavených oblastiach nasadili viac čerpacích vozidiel. Na pátracích a záchranných operáciách sa podľa neho zúčastňuje vyše 110.000 policajtov, hasičov, príslušníkov pobrežnej stráže a civilnej ochrany. Obyvatelia začali odstraňovať trosky a bahno zo svojich domov a obchodov, keďže voda postupne opadla.

Úrady vyzvali obyvateľov žijúcich v blízkosti rozvodnených tokov na opatrnosť pred možnými zosuvmi pôdy.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
DIPLOMATI EÚ ODSÚDILI TURECKÚ OFENZÍVU V SÝRII
<< predchádzajúci článok
Vo väzenskej cele našli ubodaného odsúdeného pedofila

Tajfún Hagibis si vyžiadal najmenej 56 mŕtvych - diskusné fórum čitateľov