Konečné výsledky - zjazd žien - Cortina d´Ampezzo: 1. Daniela Merighettiová (Tal.) 1:33,17 min, 2. Lindsey Vonnová (USA) +0,21 s, 3. Maria Höflová-Rieschová (Nem.) +0,40, 4. Tina ...

merighetti CORTINA D´AMPEZZO 14. januára (WEBNOVINY) - Konečné výsledky - zjazd žien - Cortina d´Ampezzo:

1. Daniela Merighettiová (Tal.) 1:33,17 min, 2. Lindsey Vonnová (USA) +0,21 s, 3. Maria Höflová-Rieschová (Nem.) +0,40, 4. Tina Mazeová (Slovin.) +0,46, 5. Tina Weiratherová (Licht.) +0,57, 6. Stacey Cooková (USA) +0,67

5. Anna Fenningerová (Rak.) 454,
6. Maria Höflová-Rieschová (Nem.) 386,...
32. VERONIKA ZUZULOVÁ (SR) a Mikaela Shiffrinová (USA) po 92.

Poradie v hodnotení zjazdu (malý krištáľový glóbus) po štvrtých pretekoch:

1. Lindsey Vonnová (USA) 330 bodov, 2. Elisabeth Görglová (Rak.) 203, 3. Tina Weiratherová (Licht.) 180, 4. Dominique Gisinová (Švaj.) 160, 5. Daniela Merighettiová (Tal.) 136, 6. Julia Mancusová (USA) 132.Nečakanou víťazkou štvrtého zjazdu žien v rámci Svetového pohára 2011/12 v alpských lyžiarskych disciplínach v talianskom stredisku Cortina d´Ampezzo sa stala domáca reprezentantka Daniela Merighettiová.

V nádhernom slnečnom, ale mrazivom počasí zvládla sobotňajšiu trať s dĺžkou 2460 m a celkovým prevýšením 732 m, na ktorej bolo postavených 40 bránok, za 1:33,17 min.

O 21 stotín sekundy za ňou zaostala Lindsey Vonnnová z USA, na bronzovú priečku vystúpila Nemka Maria Höflová-Rieschová. Tridsaťročná Daniela Merighettiová zvíťazila v pretekoch o krištáľový glóbus prvýkrát v kariére.

Jej doterajším výsledkovým maximom bolo druhé miesto z obrovského slalomu spred takmer deviatich rokov zo švédskeho Aare. Vlani na majstrovstvách sveta v nemeckom Ga-Pa obsadila v zjazde siedme a v super-G deviate miesto.

Líderka Vonnová skončila druhá

Jazda v domácom stredisku jej perfektne vyšla, neurobila žiadnu vážnejšiu chybu.

Suverénna líderka celkovej klasifikácie vo SP aj v hodnotení zjazdu Američanka Lindsey Vonnová po triumfoch v úvodných dvoch zjazdoch sezóny a štvrtom mieste v rakúskom Bad Kleinkirchheime skončila tentoraz strieborná.

Tretia Maria Höflová-Rieschová bola od víťazky pomalšia o rovné štyri desatiny sekundy. Lindsey Vonnová si upevnila pozíciu na čele poradia vo SP. Pred druhou Marlies Schildovou, ktorá v Cortine d´Ampezzo neštartovala, má už vyše dvestobodový náskok. Tretia je Slovinka Tina Mazeová, ktorá v sobotu skončila štvrtá. Daniela Merighettiová v hodnotení zjazdu poskočila na 5. miesto. Slovensko nemalo v pretekoch zastúpenie.