04. septembra 2016

Tatran Prešov po víťazstve postúpil do hlavnej fázy Ligy majstrov

Na snímke uprostred brankár Igor Čuprina (Prešov) , vpravo Dominik Krok (Prešov) a vľavo Rok Golčar (Velenje) počas finálového zápasu kvalifikácie VELUX EHL Ligy majstrov Tatran Prešov - RK Gorenje Velenje na turnaji v Prešove 4. ...

Na snímke uprostred brankár Igor Čuprina (Prešov) , vpravo Dominik Krok (Prešov) a vľavo Rok Golčar (Velenje) počas finálového zápasu kvalifikácie VELUX EHL Ligy majstrov Tatran Prešov - RK Gorenje Velenje na turnaji v Prešove 4. septembra 2016. Foto: TASR/Milan Kapusta

Prešov 4. septembra (TASR) - Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili vo finále kvalifikačného turnaja Ligy majstrov nad slovinským tímom RK Gorenje Velenje 23:21 a postúpili do hlavnej fázy LM.

Prešovčanom sa postup podaril na šiesty pokus. Slovenský majster sa pri svojej premiérovej účasti v Lige majstrov predstaví v C-skupine. Jeho súpermi budú Naturhouse La Rioja (Špan.), HC Metalurg Skopje (Maced.), Čechovskí Medvedi (Rus.), Montpellier HB (Fr.) a Elverum Hanball (Nór.)
kvalifikačný turnaj Ligy majstrov, finále:
RK Gorenje Velenje - Tatran Prešov 21:23 (10:12)

Zostava Prešova: Čuprina, Bražnik - Rábek, M. Šárpataky, Humeňanský, Hrstka, Krok, Sadovij, L. Urban, Pekár, Číp, Peskov, Vucko, Jankovič, Páleš, Carapkin.

Úvod zápasu o konečné prvenstvo a postup začal vyrovnane. Prešovčania síce od prvých minút viedli, ale hráči slovinského vicemajstra dokázali kontrovať. V 14. minúte Rábek prvýkrát zvýšil na rozdiel troch gólov (3:6), ale Valenje opäť znížilo. Svoj tím výrazne podržal prešovský brankár Čuprina, ktorý v prvom dejstve predviedol viacero dôležitých zákrokov a zmaril aj dve sedmičky slovinského tímu. Diváci v prešovskej Tatran handball aréne videli v prvom polčase dramatický duel s množstvom osobných súbojov. Mierne navrch mali Prešovčania, ktorí po úvodnej tridsaťminútovke viedli o dva góly - 10:12.

V úvode druhej časti zmaril Čuprina ďalší trestný hod súpera a jeho spoluhráči krátko na to pridali ďalšie dva góly - 10:14. Domáci v ďalších minútach ťažili zo štvorgólového náskoku. V 45. minúte upravil Rábek úspešnou sedmičkou na 12:16. Slovinský tím už v ďalších minútach nedokázal prehru odvrátiť, naopak Prešovčania, podporovaní domácim publikom, si už historické víťazstvo nenechali vziať. Ich náskok bol dokonca šesťgólový, ale hostia v závere dokázali znížiť na rozdiel dvoch gólov. Viac im však už Prešovčania nedovolili.

o 3. miesto
Riihimaen Cocks - Red Boys Differdange 30:21 (18:14)

Najviac gólov Cocks: Lukjančuk 6, Tuominen 5, Nenita 3, najviac gólov Diffedange: Hoffmann 5, Kratovič 5, Rezič 4. Rozhodovali: Mitrevski, Todorovski (obaja Mac.), vylúčení: 5:4, ŽK: 3:3, 7 m hody: 4/2 - 4/2, 200 divákov.