Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

08. júla 2013

Telekomunikačný úrad znižuje počet zamestnancovTelekomunikačný úrad (TÚ) SR znižuje počet svojich zamestnancov. Oproti minulému roku tak klesol počet jeho pracovníkov o päť percent na 152 ľudí. Dôvodom je nižší objem ...Zdieľať
peniaze BRATISLAVA 8. júla (WEBNOVINY) - Telekomunikačný úrad (TÚ) SR znižuje počet svojich zamestnancov.


Oproti minulému roku tak klesol počet jeho pracovníkov o päť percent na 152 ľudí.

Dôvodom je nižší objem finančných prostriedkov, ktorý má na zamestnancov regulátor k dispozícii, oproti minulému roku mu totiž klesol rozpočet na mzdy o 200 tis. eur.

"TÚ SR od roku 1999 znížil fyzický počet zamestnancov už o 40 %, naopak rozsah kompetencií narástol," uviedol v pondelok hovorca TÚ SR Roman Vavro.

TÚ SR je financovaný refinančným mechanizmom z opakovaných úhrad, ktoré určuje a vyberá podľa zákona o elektronických komunikáciách od telekomunikačných operátorov, za právo podnikať používať frekvencie, čísla a za právo poskytovať siete a služby.

Ročné výdavky TÚ SR sú plne kryté jeho príjmami z opakovaných úhrad. Príjmy TÚ SR z jednorazových úhrad za pridelenie frekvencií vo výberových konaniach, príjmy z pokút a podobne sú čistým príjmom štátneho rozpočtu. Pohybujú sa rádovo v miliónoch eur.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Poisťovne v Európe majú pre povodne miliardové straty
<< predchádzajúci článok
Egyptom lietali guľky, obeťami sú Mursího prívrženci

Telekomunikačný úrad znižuje počet zamestnancov - diskusné fórum čitateľov