Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

16. decembra 2023

Teleskop NASA zachytil najväčšiu slnečnú erupciu za ostatné roky, dočasne vyradila rádiovú komunikáciuTeleskop amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) zachytil najväčšiu slnečnú erupciu za ostatné roky, ktorá dočasne vyradila ...Zdieľať
titulka slnko 676x451 16.12.2023  - Teleskop amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) zachytil najväčšiu slnečnú erupciu za ostatné roky, ktorá dočasne vyradila rádiovú komunikáciu na Zemi. K erupcii došlo v severozápadnej časti Slnka, ktoré sa približuje k vrcholu svojho približne 11-ročného slnečného cyklu.


Slnko sa vo štvrtok prezentovalo obrovskou erupciou, čo spôsobilo dvojhodinové rušenie rádiovej komunikácie v niektorých častiach USA a iných slnkom osvetlených častiach sveta. Vedci z Národného úradu pre oceány a atmosféru uviedli, že išlo o najväčšiu erupciu od roku 2017, pričom zasiahnuté boli aj vyššie rádiové frekvencie.


Zdroj: SITA.sk - Teleskop NASA zachytil najväčšiu slnečnú erupciu za ostatné roky, dočasne vyradila rádiovú komunikáciu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Podtatranské múzeum ukáže zimu spred viac ako storočia, verejnosti otvára novú výstavu pod názvom Zimná sezóna
<< predchádzajúci článok
Festival Pohoda ponúka návštevníkom a návštevníčkam možnosť užiť si festival navždy, vďaka novému nekonečnému lístku