Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

15. decembra 2023

Poznáme najpopulárnejšie mená pre deti v roku 2023: Ktoré sú to?V prvej desiatke obľúbených chlapčenských mien sa tento rok umiestnili Michal, Oliver, Tomáš, Filip, Matej a Martin.Zdieľať
Poznáme najpopulárnejšie mená pre deti v roku 2023: Ktoré sú to?

Najpopulárnejšími menami pre deti boli v roku 2023 Sofia a Jakub. Medzi dievčenskými menami ďalej dominovali mená Eliška, Viktória a Nina. Chlapcov rodičia často pomenovali aj Samuel, Adam a Šimon. 24hod.sk o tom informoval tlačový odbor Ministerstva vnútra (MV) SR.


"Mená Sofia a Jakub si držia dominanciu od roku 2010 s výnimkou niekoľkých rokov. Jakuba v rokoch 2014 a 2015 predbehol v popularite Adam, v roku 2020 viedlo meno Ema a v roku 2021 Nina," priblížil rezort. Ako doplnil, v rokoch 2003 až 2009 boli na prvej priečke nepretržite Viktória a Samuel.

Dievčatám vyberali rodičia aj mená Natália, Ema, Sára, Nela, Olívia a Mia. Dvadsiatku dopĺňa Hana, Diana, Laura, Tamara, Anna, Emma, Timea, Karolína, Júlia, Kristína.

V prvej desiatke obľúbených chlapčenských mien sa tento rok ďalej umiestnili Michal, Oliver, Tomáš, Filip, Matej a Martin. Nasleduje Tobias, Lukáš, Matúš, Alex, Dominik, Richard, Peter, Dávid, Patrik, Matias.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Festival Pohoda ponúka návštevníkom a návštevníčkam možnosť užiť si festival navždy, vďaka novému nekonečnému lístku
<< predchádzajúci článok
Miro Jaroš s Veronikou Hatala oslavujú sviatky vianočným duetom Dobro v nás