Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

13. januára 2006

Televízne novinky na tento rokV novej televíznej sezóne sa na slovenského diváka zosype množstvo nových relácií rôzneho žánru. Tri najsilnejšie domáce televízie vyrukovali do boja s úplne novými aj vracajúcimi sa formátmi.Zdieľať
Televízia Markíza chce zabodovať v novom roku licencovaným formátom Nákupná horúčka, ktorého prvú časť uvidia diváci budúcu stredu. Ako jedna z členiek poroty sa v ňom objaví Nora Mojsejová. Novinkou je aj zábavná šou Hurikán, ktorá nadväzuje na známy Uragán autorskej dvojice Marcin-Kraus. Podľa TV Markíza „je už z názvu jasné, že pôjde o vyšší stupeň televíznej zábavy“. Andy Kraus sa zhostí aj úlohy moderátora novej talkshow Nech sa páči. Na obrazovky sa v tomto roku vrátia relácie ako Bonzáčik, ktorý bude uvádzať Maroš Kramár a Milionár s pôvodným moderátorom Martinom Nikodýmom. V Hodine pravdy vystrieda Ivetu Malachovskú Pinďo a v inovovanej podobe sa do programovej štruktúry Markízy vrátia aj Vilomeniny. Diváckej priazni sa tešiace reality šou Zámena manželiek, humoristické trvalky Aj múdry schybí, Je to možné?!,  Dereš a 7edem s.r.o. sa o svoju existenciu báť nemusia, na obrazovkách ich budeme vídať aj v roku 2006.

Verejnoprávna televízia stavila v novej sezóne 2006 na formáty z vlastnej produkcie - teda nie licencované formáty zo zahraničia. Chce nimi posilniť najmä primetimeové vysielanie v jednotlivých dňoch.
Od začiatku roka divákov bombarduje upútavkami na zábavné a súťažné relácie. Prvou z nich je vedomostný kvíz Duel, kde v troch kolách súťažiaci odpovedajú na päťdesiat otázok. Vysielať sa začal v pondelok.
Roman Pomajbo, ktorý na obrazovkách zažiaril najmä vďaka výstupom v relácii S.O.S, sa zhostí úlohy moderátora v pôvodnom formáte STV s názvom „Niečo za niečo“. Na ulici bude ponúkať okoloidúcim peniaze za splnenie netradičných úloh. Prvýkrát diváci videli, čo všetko sú ľudia ochotní urobiť za peniaze, už včera. Ďalším pôvodným formátom STV je šou „Kto je zradca?“. Moderátor Tibor Hlísta v nej kladie otázky šiestim celebritám, pričom jedna z nich zámerne klame. Úlohou divákov je v závere odhaliť zradcu. Nemoderovaný strihový program Stroskotanec na 48 hodín zachystáva populárnu osobnosť, ktorá má za úlohu v prestrojení za bezdomovca prežiť na ulici dva dni. Prvou „obeťou“ sa stal herec Dušan Cinkota, nahovoriť sa však nechal aj bývalý minister Ľudovít Kaník.
Televízia JOJ nadväzuje v novom roku na úspech reality šou VyVolení. S niekoľkými obmenami na moderátorských postoch a renovovanou vilou ponúka od pondelka denne výber uchádzačov o pobyt vo vile.
Na približujúce sa voľby zareagovala redakcia spravodajstva a publicistiky TV JOJ novou štyridsaťminútovou reláciou, v ktorej úlohou bude postaviť politika zoči-voči občanom. Názov BOX odkazuje na prostredie, v ktorom sa bude šou odohrávať - boxerský ring. Ďalšou programovou novinkou JOJ-ky sú inovované Črepiny s podtitulom Okolo sveta za 80 dní. Reportér Rasťo Ekkert sa pokúsi podľa knihy Julesa Verna obísť za osemdesiat dní celú Zem. Nepoužije pritom ani raz lietadlo a cestovať bude úplne sám, len s kamerou. Obe relácie sa začnú vysielať vo februári. 

(kle)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Elektronoc v Subclube
<< predchádzajúci článok
Zuzana Martináková