05. marca 2011

TENIS: Beck prehral v semifinále dvojhry v Cherbourgu

Slovenský tenista Karol Beck prehral v sobotňajšom semifinále dvojhry na turnaji ATP Challenger Tour vo francúzskom Cherbourgu (dotácia 42 500 eur, tvrdý povrch ...

bez nazvu Karol BeckFoto: SITA/Tomáš BenedikovičCHERBOURG 5. marca (WEBNOVINY) - Slovenský tenista Karol Beck prehral v sobotňajšom semifinále dvojhry na turnaji ATP Challenger Tour vo francúzskom Cherbourgu (dotácia 42 500 eur, tvrdý povrch GreenSet v hale) s domácim Nicolasom Mahutom nasadeným ako druhým za 124 minút 6:4, 4:6, 3:6. Odnáša si 33 bodov do renkingu a šek na 2130 eur.

Dvadsaťosemročný zvolenský rodák Beck, momentálne 143. vo svetovom rebríčku, podľahol o rok staršiemu Mahutovi (83.) tretí raz v rade, celkovo proti nemu má štatistiku 2:3. Predtým naposledy na tohto súpera nestačil vlani 20. októbra na challengeri v Orléanse (6:7 /3/, 5:7). Teraz v prvej časti odvrátil brejkbal v deviatom geme a následne prerazil Francúzov servis. V druhom dejstve zverenec Jána Krošláka stratil podanie na 1:2, a hoci sľubne zvládol rebrejk v ôsmej hre, nedokázal odolať na servise v deviatej. Mahut si potom už "vypodával" pokračovanie - 4:6, 6:4 z jeho pohľadu. Aj v rozhodujúcom sete síce Beck zmazal manko jedného brejku, keď okamžite po zaváhaní pri vlastnom podaní vyrovnal na returne na 2:2, lenže po chvíli prehrával 2:4 a ako podávajúci sa nepresadil ani v deviatej hre.