18. júna 2012

Tenista Červenák prehral prvé kolo kvalifikácie na Wimbledon

Slovenský tenista Pavol Červenák prehral v pondelňajšom zápase 1. kola trojkolovej kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry mužov na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone v Londýne (25. ...

bez nazvu LONDÝN 18. júna (WEBNOVINY) - Slovenský tenista Pavol Červenák prehral v pondelňajšom zápase 1. kola trojkolovej kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry mužov na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone v Londýne (25. júna - 8. júla, dotácia 16,06 milióna libier, tráva) s takisto nenasadeným Talianom Simonem Vagnozzim 6:4, 3:6, 4:6.

Dvadsaťštyriročný Bratislavčan Červenák, 203. vo svetovom rebríčku ATP (najvyššie bol na 198. mieste), nedosiahol proti o päť rokov staršiemu Vagnozzimu (214.) revanš za prehru dvakrát 3:6, ktorú inkasoval už v sezóne 2006 na antuke v slovinskom Kranji.

Červenák štartoval v singli na úrovni "veľkej štvorky" 11. raz - bez výnimky v kvalifikácii. Na konte má päť jednotlivých úspechov. Predvlani sa na antukovom Roland Garros v Paríži prebojoval až do finále kvalifikácie. Na Wimbledone skúšal šťastie štvrtý raz. Hneď pri debute v sezóne 2007 bol aspoň v 2. kole eliminačných bojov, odvtedy trikrát nezvládol vstupnú prekážku.

Člen Akadémie Marca-Kevina Goellnera v Kolíne nad Rýnom Červenák v júli 2011 príjemne prekvapil na antuke v Stuttgarte prienikom z kvalifikácie až do štvrťfinále na podujatí hlavnej úrovne ATP World Tour. V septembri sa po viac ako štyroch rokoch objavil v daviscupovom dianí a bol aj vo finále challengeru v Trnave na antuke, ktorú preferuje.

Kvalifikácia Wimbledonu sa koná 18. - 21. júna v areáli Bank of England Sports Ground v Roehamptone. V pondelok sa zo Slovákov ešte predstaví v 1. kole eliminácie dvojhry mužov Kamil Čapkovič a v 1. kole dvojkolovej kvalifikácie štvorhry mužov Igor Zelenay a Karol Beck - obaja so zahraničnými partnermi.

Medzi ženami sa zo Sloveniek pokúsi o prienik do hlavnej súťaže Jana Čepelová, súperku spozná v pondelok. Právo na štart priamo v "main draw" na základe postavenia v rebríčku pri uzávierke prihlášok majú Dominika Cibulková, Daniela Hantuchová, Magdaléna Rybáriková, Lukáš Lacko, Martin Kližan a od nedele napokon aj Karol Beck.