27. februára 2007

Tenista Roddick podľa ATP najlepší vo februári

Americký tenista Andy Roddick bol zvolený za Hráča mesiaca február podľa Asociácie tenisových profesionálov ATP napriek tomu, že sa mu v hodnotenom období nepodarilo vyhrať žiaden turnaj. ...

LONDÝN 27. februára (WEBNOVINY) - Americký tenista Andy Roddick bol zvolený za Hráča mesiaca február podľa Asociácie tenisových profesionálov ATP napriek tomu, že sa mu v hodnotenom období nepodarilo vyhrať žiaden turnaj. Aktuálna trojka svetového renkingu sa však v San Jose dostala do semifinále (prehra s Britom Andym Murraym 6:7 /10/, 4:6) a minulú nedeľu bola vo finále v Memphise (3:6, 2:6 s Nemcom Tommym Haasom), čo znamená bilanciu 7:2. Navyše, 24-ročný rodák z Omahy vyhral oba svoje zápasy dvojhry v ostravskom stretnutí osemfinálového 1. kola svetovej skupiny Davisovho pohára 2007 medzi Českom a USA (Spojené štáty triumfovali 4:1) na svojej neobľúbenej antuke proti Tomášovi Berdychovi a Ivovi Minářovi. Za november 2006 tento titul patril Slovákovi Dominikovi Hrbatému. Aktuálny primát vo štvorhre si vyslúžili Brit Jamie Murray a Američan Eric Butorac, ktorí dominovali v San Jose i Memphise a predtým sa úspešne rozcvičili na challengeri v Dallase. Ani séria dvanástich úspechov im však nestačila na to, aby sa „zmestili“ do deblového žrebu na prebiehajúcom turnaji v Las Vegas.