23. septembra 2012

Tenisti Lacko a Zelenay prehrali vo finále v Petrohrade

Slovenskí tenisti Lukáš Lacko a Igor Zelenay prehrali v nedeľňajšom finále štvorhry na turnaji ATP World Tour 250 St. Petersburg Open v ruskom Petrohrade s jednotkami miestnej deblovej súťaže, ...

lukas lacko PETROHRAD 23. septembra (WEBNOVINY) - Slovenskí tenisti Lukáš Lacko a Igor Zelenay prehrali v nedeľňajšom finále štvorhry na turnaji ATP World Tour 250 St. Petersburg Open v ruskom Petrohrade s jednotkami miestnej deblovej súťaže, Američanom Rajeevom Ramom a Srbom Nenadom Zimonjičom, za 72 minút 2:6, 6:4, 6:10 (zápasový tajbrejk).

V úvodnom sete stratili Lacko so Zelenayom servis vo štvrtej a ôsmej hre, sami ani raz neuhrali na príjme viac ako jeden fiftín. V druhej časti si Slováci za stavu 0:1 poradili so skóre "no ad" (okamžite rozhodujúca loptička pri zhode), v siedmom geme premenili tretí brejkbal a už si dokázali vynútiť supertajbrejkové rozuzlenie.

V ňom inkasovali minibrejk na 3:4. Okamžite síce vyrovnali na 4:4, ale potom si od skóre 4:5 hneď dva razy neudržali servis a už nedokázali zmazať manko. Zo série 5 mečbalov odkrojili len dva pri vlastnom podaní.

"Súperi začali veľmi dobre, v prvom sete nám nedali žiadnu šancu, bolo to ťažké. Pred druhým setom sme si s Lukášom povedali, že skúsime hrať uvoľnenejšie a uvidíme, čo to spraví. Vychádzali nám údery, mali sme aj trošku šťastia, ktoré k tomu patrí, začali sme si viac veriť. Po brejku na 4:3 sme to už dopodávali, ale potom prišiel smolný tajbrejk, napríklad ´prasiatko´, ktoré sme dostali za stavu 3:3. Vzhľadom na ďalší bod to mohlo byť 5:3 pre nás namiesto 4:4. S postupom do môjho tretieho finále som spokojný, ale dnešná prehra je trošku sklamaním. Na titul si teda ešte musím počkať. Dúfam, že to príde čo najskôr," povedal pre agentúru SITA Igor Zelenay, ktorý sa budúci týždeň predstaví na challengeri vo francúzskom Orléanse po boku Čecha Lukáša Rosola.

"Odohrali sme skvelý prvý set, nerobili sme chyby a mali sme navrch. Potom sme mali niekoľko šancí uniknúť súperom v druhom sete, ale oni si zaslúžia úctu za to, ako dokázali odolávať. Zahrali dobre pri mojom podaní a prišla zápletka. Pozviechali sme sa však a v supertajbrejku sme vystupňovali náš výkon," cituje 28-ročného Rama internetová stránka Asociácie tenisových profesionálov.

"V ostatnom čase sa mi príliš nedarilo, čo sa výsledkov týka, a ukázalo sa byť skvelým rozhodnutím pricestovať do Petrohradu a zahrať si s Rajeevom. Je to veľmi kvalitný tenista. V minulosti som niekoľkokrát nastúpil proti nemu a považujem to za najlepší spôsob, ako spoznať hráčove schopnosti. Som naozaj rád, že sa nám podarilo zosúladiť sa takto efektívne," uviedol 36-ročný Zimonjič, ktorý sa v Petrohrade radoval už v rokoch 2003 (s Rakúšanom Julianom Knowlem) a 2007 (s Bahamčanom Danielom Nestorom).

Pre 24-ročného piešťanského rodáka Lacka, ktorý sa zameriava na dvojhru, išlo o premiérové deblové finále na hlavnej profesionálnej úrovni. V príslušnom rebríčku figuruje až na 427. pozícii (najvyššie bol na 170. mieste) vzhľadom na zriedkavosť svojich vystúpení v tejto disciplíne. Tridsaťročný Novomešťan Zelenay je deblovým špecialistom, patrí mu 101. miesto v renkingu štvorhry, v minulosti sa nachádzal aj na 50. poste. Neuspel ani vo svojom treťom stretnutí o trofej s hodnotou ATP World Tour: predvlani ťahal za kratší koniec vo finále v Delray Beach po boku Nemca Philippa Marxa a v sezóne 2011 v Casablance s Britom Colinom Flemingom. Ram sa raduje zo 7. deblového titulu, Zimonjič získal už svoj 45. primát.

Lacko a Zelenay v sobotu v semifinále premohli krajanov Filipa Poláška a Martina Kližana. Odnášajú si 150 bodov do hodnotenia a spoločných 11 850 USD.

Štvorhra - finále:

Rajeev Ram, Nenad Zimonjič (USA/Srb.-1) - Lukáš Lacko, Igor Zelenay (SR) 6:2, 4:6, 10:6 (zápasový tajbrejk) za 72 minút