04. januára 2013

Tenistka Husárová sa vrátila do dvojhry, no neuspela

Slovenská deblová špecialistka Janette Husárová prehrala v prvom kole kvalifikácie dvojhry na turnaji WTA v tasmánskom Hobarte s Austrálčankou Tammi Pattersonovou dvakrát 2:6. Pre Husárovú ...

husarova HOBART 4. januára (WEBNOVINY) - Slovenská deblová špecialistka Janette Husárová prehrala v prvom kole kvalifikácie dvojhry na turnaji WTA v tasmánskom Hobarte s Austrálčankou Tammi Pattersonovou dvakrát 2:6.

Pre Husárovú to bol prvý nepárový zápas v medzinárodnom tenisovom dianí po takmer štyroch rokoch. Tridsaťosemročná Bratislavčanka absentovala na singlovej scéne od mája 2009, keď v 1. kole kvalifikácie na antuke v Madride uhrala tri gemy proti Francúzke Nathalie Dechyovej.

V minulosti bola vo dvojhre najvyššie na 31. priečke v renkingu. V Hobarte sa predstaví vo štvorhre po boku Rusky Niny Bratčikovovej.

"Bolo to pre mňa spestrenie programu a tréningu. Nejde o žiaden comeback vo dvojhre. Zapísala som sa na kvalifikáciu a dostala som v nej miesto. Mala som chuť zahrať si niekde dvojhru a podarilo sa mi to práve v Hobarte," povedala pre agentúru SITA Janette Husárová.

Výsledok piatkového zápasu 1. kola kvalifikácie dvojhry na tenisovom turnaji WTA Moorilla Hobart International v tasmánskom Hobarte:
Tammi Pattersonová (Aus.) - Janette Husárová (SR) 6:2, 6:2