04. októbra 2011

Tenistky Hantuchová a Cibulková sa v osemfinále nestretnú

Daniela Hantuchová (SR) 6:2, 6:1 za 66 minútPennettová sa stretne so Dominikou Cibulkovou Pennettová má s Dominikou Cibulkovou pred osemfinálovým súbojom ...

daniela hantuchova Výsledok zápasu 2. kola:

Flavia Pennettová (Tal.) - Daniela Hantuchová (SR) 6:2, 6:1 za 66 minútPennettová sa stretne so Dominikou Cibulkovou

Pennettová má s Dominikou Cibulkovou pred osemfinálovým súbojom pozitívne skóre 3:1 a sériu troch víťazstiev v rade, posledné sa zrodilo v roku 2010 v Aucklande. Dvadsaťdvaročná Bratislavčanka (22.) ju naposledy a jediný raz zdolala na antuke v Bad Gasteine v roku 2007. PEKING 4. októbra (WEBNOVINY) - Zo slovenského osemfinále na ženskom tenisovom turnaji WTA China Open v Pekingu (Premier, celková dotácia 4,5 milióna dolárov, tvrdý povrch vonku) nebude nič, postarala sa o to Talianka Flavia Pennettová, ktorá v utorkovom súboji 2. kola nedala žiadnu šancu Daniele Hantuchovej, zdolala ju za 66 minút 6:2, 6:1 a v ďalšej fáze si ona zahrá proti Dominike Cibulkovej.

Hantuchová od začiatku duelu ťahala za kratší koniec, už v prvom geme prehrala svoje podanie a po siedmej hre mala už manko dvoch brejkov. Pennettová zakončila úvodný set esom.

V druhom dejstve sa Slovenka držala až do tretieho gemu, keď Pennetová využila tretí brejkbal. Vzápätí ponúkla súperke šancu na rebrejk na 2:2, keď prvý a jediný raz čelila strate servisu. Hantuchová však premrhala všetky tri príležitosti a potom už nenašla spôsob, ako zastaviť rozbehnutú Talianku. Ešte dvakrát prišla o svoje podanie a prehrala set aj zápas.

Dvadsaťdeväťročná Pennettová, 26. hráčka rebríčka sa ujala vedenia v bilancii vzájomných zápasov 3:2, o rok mladšia rodáčka z Popradu Hantuchová (25.) nenadviazala na tohtoročný triumf v Cincinnati.