11. marca 2016

Tipsport liga: Košice zdolali Martin v 1. zápase štvrťfinále play off

Na snímke vľavo hráč Košíc Tomáš Hričina, vpravo hráč Martina Ján Tabaček v prvom zápase štvrťfinále play off hokejovej Tipsport ligy HC Košice - MHC Martin 11. marca 2016 v Košiciach Foto: TASR – František Iván
Košice 11. marca (TASR) - Hokejisti HC Košice zvíťazili v prvom zápase štvrťfinále Slovnaft play off Tipsport ligy nad MHC Martin 4:1 a v sérii hranej na štyri víťazné zápasy sa ujali vedenia 1:0. Druhý zápas série je na programe v sobotu 12. marca o 17.00 opäť v Steel aréne.

Domáci mali lepší štart do zápasu a od prvých minút sa snažili o úvodný gól. V 3. minúte Boltun prenechal puk Milému, jeho šancu však ešte brankár Dzubina zmaril. V 6. minúte sa cez martinských obrancov "preštrikoval" Boltun a po vydarenej akcii otvoril skóre. Náskok domácich však trval iba dve minúty. V 8. minúte sedel na trestnej lavici košický kapitán Bartoš, čo potrestal Surovka, ktorý zblízka pretlačil puk do Halászovej bránky. V polovici úvodnej časti mali dve presilovky domáci hokejisti a tú v 11. minúte aj využili. Na strelu Deyla a teč Šedivého bol Dzubina prikrátky - 2:1.

Aj v druhej tretine sa hralo najmä v pásme Martinčanov, ktorí mali v druhej časti až piatich vylúčených. Útočník Boltun mohol pridať svoj druhý gól, no jeho efektnú strelu bez prípravy zastavila ľavá žrď martinskej bránky. V 28. minúte si obrancovia hostí nerozumeli a Gabriel Spilar bol takmer od červenej čiary v samostatnom úniku. Ten dokázal rutinérsky premeniť, čím upravil na 3:1. Hostia sa v 37. minúte ubránili košickej presilovke o dvoch hráčov.

Záverečná tretina priniesla najmä bojovný hokej. Martinčania sa len ťažko dostávali do výhodných streleckých pozícií, domáci tím si bez väčších problémov strážil dvojgólový náskok. V 44. minúte zakončil rýchly brejk hostí Jass, ale Halászovu bránku jeho strela minula. V 50. minúte bol na opačnej strane do dobrej pozícii Jenčík, Dzubina však zmaril jeho úmysly. O tri minúty neskôr sa pred martinským brankárom ocitol Bartoš, ale ani on nebol úspešný. Psychologicky dôležitý gól domácich strelil v 56. minúte Jenčík, ktorý prekonal Dzubinu dorážkou vlastnej strely. Košičania už v závere zápasu žiadnu drámu nedovolili a ujali sa vedenia 1:0 v sérii

1. zápas štvrťfinále Slovnaft play off:

HC Košice - MHC Martin 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Góly: 6. Boltun (Deyl, Cebák), 11. Šedivý (Deyl, Jenčík), 28. Spilar (Cebák), 56. Jenčík (Spilar) - 8. Surovka (Cipulis, Galamboš).
Rozhodovali: Konc, Snášel - Gajan, Smrek, vylúčení: 2:6 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 3603

HC Košice: Halász - Dudáš, Deyl, Cebák, Šedivý, Jankovič, Mikuš - Spilar, Jenčík, Bartoš - Bicek, Suja, Hrnka - Šoltés, Češík, Varga - Hričina, Boltun, Milý

MHC Martin: Dzubina - Rusina, Tabaček, Dvořák, Jáchym, Dlouhý, Matejka, Trávniček - Cipulis, Galamboš, Surovka - Jass, Sprukts, Pokrivčák - Nemček, Murček, Kabáč - Poliaček, Dírer, Uhrík