Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. novembra 2009

Titov vnuk chce zjednotiť komunistovVnuk bývalého juhoslovanského prezidenta Josipa Broza Tita chce zjednotiť srbských komunistov. V hlavnom meste severosrbskej autonómnej provincie Vojvodina Nový Sad sa v nedeľu konal zakladajúci zjazd ...Zdieľať
BELEHRAD 23. novembra (WEBNOVINY) - Vnuk bývalého juhoslovanského prezidenta Josipa Broza Tita chce zjednotiť srbských komunistov. V hlavnom meste severosrbskej autonómnej provincie Vojvodina Nový Sad sa v nedeľu konal zakladajúci zjazd Komunistickej strany Srbska, na ktorej sa podľa médií zúčastnili zástupcovia viacerých menších strán s komunistickou orientáciou.


Program strany sa podľa Josipa Josku Broza, vnuka bývalého juhoslovanského prezidenta, opiera o poznatky bývalých komunistov ako aj o nové skúsenosti, ktoré priniesla privatizácia a vyhliadky Srbska na členstvo v Európskej únii. "Akceptujeme všetko, čo bolo dobré a zahodíme všetko, čo bolo zlé," povedal Broz pre médiá a dodal, že v krajine je veľa komunistov, ktorí si svoje presvedčenie uchovali.

Podľa srbských médií v Srbsku existuje 14 politických strán s komunistickou orientáciou, žiadna z nich nie je zastúpená v parlamente.

Niekdajší Zväz komunistov Juhoslávie premenoval v roku 1990 Slobodan Miloševič na Socialistickú stranu Srbska. Po páde Miloševičovho režimu v roku 2000 dosiahla strana najnižšiu podporu. Socialisti na čele s Ivicom Dačičom, niekdajším hovorcom Miloševiča, sú už jeden a pol roka súčasťou koaličnej vlády. Uviedol rakúsky denník Der Standard.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Klimatický expres ponúkne vlakovú konferenciu
<< predchádzajúci článok
Nemocnice dostali zásielku Tamiflu takmer po dobe spotreby

Titov vnuk chce zjednotiť komunistov - diskusné fórum čitateľov