13. septembra 2019

TL: Hráči HK Nitra si poradili s MAC Újbuda

Radosť hráčov Nitry po góle v zápase 1. kola Tipsport Ligy v hokeji HK Nitra - MAC Újbuda v Nitre 13. septembra 2019.

Radosť hráčov Nitry po góle v zápase 1. kola Tipsport Ligy v hokeji HK Nitra – MAC Újbuda v Nitre 13. septembra 2019. Foto: TASR Henrich Mišovič
Nitra 13. septembra (TASR) -Hokejisti HK Nitra vstúpili do novej sezóny Tipsport ligy piatkovým domácim víťazstvom nad maďarským účastníkom súťaže MAC Újbuda 3:2.

HK Nitra - MAC Újbuda 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)

Góly: 19. Gabrielle (Scheidl, Olsen), 42. Kerbashian (Sloboda), 55. Blackwater (Rác) - 14. Langkow (Bodó, Orban), 32. Langkow (Orban). Rozhodovali: Müllner, Novák - Kacej, Orolin, vylúčení: 6:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, 2421 divákov

Nitra: Šimboch – Mezei, Rais, Pupák, Olsen, A. Sloboda, M. Versteeg, Š. Nemec – Blackwater, Kollár, Rác – Scheidl, Kerbashian, Gabrielle – Šimun, Fetkovič, Lušňák – Pätoprstý, Čaládi, Csányi - Hrušík

MAC: Bálizs – McNally, Carlisle, Pozsgai, Macaulay, Garát, Blake Orban, Fejes, Schlekmann – Brance Orban, Langkow, Bodó – Nagy, Strech, Sofron – Klempa, Pitt, Terbócs – Kreisz, Majoross, Szigeti

Zápas medzi Nitrou a MAC Budapešť sa začal úvodnou šancou novica v drese domácich Ráca, ale Bálizs bol pozorný. V druhej minúte sa predral do zakončenia Sofron, no nebol dôrazný. Viac šancí v úvodnej tretine mali hostia, avšak Nitrania odolali aj príležitostiam Nagya a Bodóa. V 14. minúte už boli prikrátki na dôrazného Langkowa, ktorý v presilovke poslal MAC do vedenia - 0:1. Vyrovnanie priniesla 19. minúta, keď nová posila Nitry, Kanaďan Jesse Gabrielle, našiel medzeru medzi betónmi Bálizsa. Pred odchodom do šatní ešte Šimboch podržal domácich po úniku Terbócsa.

Druhá tretina bola v réžii maďarského celku. Aktívnym pohybom robili hráči z Budapešti problémy nitrianskej defenzíve. Najmä v pohľade na presilové hry bol rozdiel enormný. Zlé rozpoloženie Nitry podčiarkol v 32. minúte aktívny Langkow, ktorý v oslabení poslal MAC do vedenia 2:1. V 35. minúte mohli hostia vyhrávať už rozdielom dvoch gólov, ale Pitt nezasunul puk presne. Hra Nitry bola príliš kostrbatá a chýbala jej ľahkosť.

Úvod do tretej tretiny však Nitranom vyšiel. Hneď z prvej šance sa presadil peknou strelou Kerbashian a vyrovnal na 2:2. Domáci boli aktívnejší a ich hra sa zlepšila. V 54. minúte obkorčuľoval bránku Rác pripravil palebnú pozíciu pre Blackwatera, ktorý sa nemýlil - 3:2. Corgoni aj napriek nie príliš podarenému výkonu dokráčali k prvej výhre.