16. januára 2011

Tomáš Kopecký strelil svoj ôsmy gól v sezóne

Z desiatich slovenských hokejistov, ktorí sa v sobotu predstavili v zápasoch zámorskej NHL, sa do kanadského bodovania zapísali iba traja. O jediný gól sa postaral Tomáš Kopecký z Chicaga, ktorý ...

tomas kopecky Foto: NEW YORK 16. januára (WEBNOVINY) - Z desiatich slovenských hokejistov, ktorí sa v sobotu predstavili v zápasoch zámorskej NHL, sa do kanadského bodovania zapísali iba traja. O jediný gól sa postaral Tomáš Kopecký z Chicaga, ktorý v 15. minúte otváral v presilovke skóre stretnutia v Nashville. Bol to jeho ôsmy presný zásah v sezóne, celkovo má na konte 27 bodov (8+19). "Jastrabi" však napokon prehrali 2:3 po samostatných nájazdoch, hoci ešte v 50. minúte viedli 2:0.

Dvadsaťosemročného Kopeckého vyhlásili za tretiu hviezdu zápasu. Po jednom bode za asistenciu si pripísali aj Milan Jurčina z New York Islanders, keď jeho tím vyhral na domácom ľade nad Buffalom 5:3, a tiež obranca Anaheimu Ľubomír Višňovský, pričom "káčeri" podľahli Phoenixu na jeho ľade 2:6. V bránke St. Louis Blues chytal opäť Slovák Jaroslav Halák, ale jeho tím neuspel na ľade San Jose (2:4). Halák, ktorý zaznamenal už piatu prehru z posledných šiestich duelov, zneškodnil 25 z 29 striel hráčov domáceho mužstva. Na svoj šiesty zápas v NHL nastúpil mladík Tomáš Tatar, ktorého Detroit povolal opäť z farmy v Grand Rapids, kam sa vrátil len v utorok. Na ľade strávil necelých osem minút a na konto si pripísal jeden mínusový bod.

Výsledky - sobota:

Boston - Pittsburgh 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)

Carolina - Tampa Bay 6:4 (2:2, 3:1, 1:1)

Detroit - Columbus 6:5 po predĺžení (2:2, 2:1, 1:2 - 1:0)

Florida - New Jersey 3:2 po predĺžení (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)

Montreal - New York Rangers 3:2 (3:1, 0:0, 0:1)

New York Islanders - Buffalo 5:3 (0:0, 4:1, 1:2) - Milan Jurčina (Islanders) 0+1

Toronto - Calgary 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)

Dallas - Atlanta 6:1 (1:0, 2:1, 3:0)

Nashville - Chicago 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0) - Tomáš Kopecký (Chicago) 1+0

Phoenix - Anaheim 6:2 (1:1, 3:0, 2:1) - Ľubomír Višňovský (Anaheim) 0+1

Los Angeles - Edmonton 5:2 (2:2, 1:0, 2:0)

San Jose - St. Louis 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)