Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

10. februára 2014

Topfest 2014: Na festivale vystúpi aj trio punkových legiend - The Exploited, Toy Dolls a Marky Ramone´s Blitzkrieg!Hudobný festival Topfest hlási ďalšie známe mená, ktoré vystúpia v rámci blížiaceho sa 11. ročníka. V Piešťanoch zahrajú aj kultové kapely The Exploited, Toy Dolls a Marky Ramone´s Blitzkrieg!Zdieľať
Marky RamoneTrojitá dávka pre priaznivcov poctivého punku! Na tohtoročnom Topfeste, ktorý v dňoch 26. – 28. júna opäť prichýli piešťanské letisko, sa predstavia aj absolútne legendy žánru, ktoré mu vdychujú pečať od 80. rokov. Na jednom pódiu sa stretnú škótski The Exploited, britskí Toy Dolls, ako aj formácia Marky Ramone´s Blitzkrieg s pôvodným bubeníkom fenomenálnych The Ramones hrajúca hity známeho predchodcu.
 
„Máme radosť, že môžeme potešiť priaznivcov žánru takýmito menami. Sú to skupiny s hudobníkmi, ktorí sa nezmazateľné zapísali do hudobnej histórie. Je skvelé, že ich všetkých naraz uvidíme na našom festivale. Punk´s not dead,“ poznamenal Dušan Drobný z organizačného tímu Topfestu.
 
O tom, že „punk nie je mŕtvy“, spievali The Exploited ešte v 80. rokoch v reakcii na vtedajšiu vlnu v hudobnom priemysle, kde podľa niektorých kritikov klasický punk rock nahradili novšie štýly. The Exploited vo svojom debute okamžite zaujali nekonvenčným prístupom a razantnými textami kritizujúcimi všetko, čo medzi ľuďmi vytvára konflikty.
 
Z albumu Punks not dead (1981) sa napokon stala legendárna nahrávka zlatej éry punku, nasledovaná ďalšími ôsmimi štúdiovkami. Škótska formácia funguje dodnes, frontmanom je spevák Wattie Buchan, ktorý je členom takmer od úplného vzniku skupiny, na bicie hrá v súčasnej zostave jeho brat Wullie, na elektrickú gitaru Matt Justice a na basgitaru Irish Rob. The Exploited svojou tvorbou ovplyvnili množstvo ďalších kapiel, proroctvom o nesmrteľnosti punku napríklad aj filmárov či módne značky.
 
Na Topfeste sa popri The Exploited predstavia aj Toy Dolls, ktorí sa sformovali vo Veľkej Británii zhruba v rovnakom čase – koncom 80. rokov. Trojčlenná skupina (Michael Algar – spev, gitara, Duncan Redmonds – bicie, Tom Blyth – basgitara) má na konte 16 albumov, posledný The Album After The Last One vyšiel v roku 2012. Vo svojom poňatí punk rocku sa Toy Dolls neuchyľujú k agresívnym textom, žáner zľahka odľahčujú svojím zmyslom pre humor – okrem vtipných názvov skladieb či hudobných paródií sú známi aj svojimi vydarenými prerábkami hitov ako The Final Countdown, I´m Gonna Be (500 miles) či Livin´ La Vida Loca.

 
 
Čerešničkou na torte z punkového „balíka“ na Topfeste 2014 bude nesporne americká formácia Marky Ramone’s Blitzkrieg, ktorú stmeľuje bubeník Marky Ramone, jediný žijúci člen pôvodnej zostavy kultovej skupiny The Ramones, ktorá sa s hudobnou scénou lúčila v roku 1996 a mnohí ju označujú za vôbec prvú punkrockovú kapelu. Posolstvo The Ramones, ktorých v roku 2002 zapísali do rock and rollovej siene slávy a o deväť rokov neskôr im udelili aj cenu Grammy za celoživotné dielo, nesie ďalej práve Marky Ramone, vlastným menom Marc Steven Bell. Ten koncertuje po svete so svojou novou formáciou, ktorá hrá aj niekoľko nových singlov, no najmä široký repertoár The Ramones, pričom ako speváka Marky angažoval Michala Gravesa a najnovšie aj Andrewa W. K.
 
Punková zostáva dopĺňa zoznam interpretov tohtoročného Topfestu, ktorého headlinermi budú Thirty Seconds to Mars a Helloween. Okrem nich na našom najväčšom rockovom open air festivale vystúpia aj Sabaton, Kabát, Team, Horkýže Slíže, Tomáš Klus, Mandrage, Zóna A, Desmod a ďalší. Vstupenky sú naďalej v predpredaji v sieti Ticketportal.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Topfest 2014: Headlinerom Topfestu aj nemecká legenda Helloween! (24. 1. 2014)
 Na Topfeste vystúpi držiteľ Zlatého glóbusu a možno aj Oscara (18. 1. 2014)
 Na Topfeste sa predstaví aj kapela Team (3. 1. 2014)
 Na Topfest prídu aj švédski Sabaton (20. 12. 2013)
 Topfest 2014 pozná prvého headlinera: Thirty Seconds to Mars! (4. 12. 2013)
 KABÁT v roku 2014 iba na dvoch pódiách! Druhé najväčšie postavia na Topfeste! (25. 11. 2013)
 Topfest 2014 pozná mená prvých účinkujúcich (18. 10. 2013)
 Na tohtoročnom TOPFESTE lákali najmä IRON MAIDEN, SKA-P, ANTI-FLAG, EMIR KUSTURICA a už tradične KABÁT. (30. 6. 2013)
 Video: Štvrtkový Topfest 2013 ovládla legenda Iron Maiden (28. 6. 2013)
 Video: Tomi Kid Kovács dostal bitku od skupiny Smola a Hrušky na festivale Topfest 2013 (28. 6. 2013)nasledujúci článok >>
Výnimočnosti Bratislavského Bálu
<< predchádzajúci článok
Herečka Helena Krajčiová z Búrlivého Vína porodila v Rakúsku