15. decembra 2010

Toronto zdolalo Edmonton presvedčivo 1:4

Šnúra víťazstiev hokejistov Pittsburghu v NHL už nezaznamenala trináste pokračovanie. Dvanásťzápasovú sériu Penguins zastavila v utorok Philadelphia, ktorá zvíťazila na domácom ľade ...

nhl Foto: SITA, APNEW YORK 15. decembra (WEBNOVINY) - Šnúra víťazstiev hokejistov Pittsburghu v NHL už nezaznamenala trináste pokračovanie. Dvanásťzápasovú sériu Penguins zastavila v utorok Philadelphia, ktorá zvíťazila na domácom ľade 3:2. Útočník Scott Hartnell sa presilovkovým gólom v polovici tretej tretiny postaral nielen o víťazstvo svojho tímu, ale zároveň posunul Flyers na čelo celej súťaže práve pred Pittsburgh. Zverenci trénera Dana Bylsmu predtým naposledy prehrali 15. novembra doma s New York Rangers 2:3 po predĺžení.

"Pred týmto zápasom nás motivoval aj fakt, že v prípade víťazstva sa môžeme stať najlepším mužstvom ligy. Som rád, že sa nám to podarilo a vybojovali sme si to sami bez pomoci iných. Môžeme si to však užívať tak nanajvýš tri minúty. Potom už začneme myslieť na najbližšieho súpera, čiže Montreal," komentoval tréner hokejových "letcov" Peter Laviolette pre server nhl.com.

Kapitána "tučniakov" Sidneyho Crosbyho môže tešiť aspoň predĺženie jeho vlastnej série súbojov s bodovým zápisom na devätnásť. Crosby asistoval v utorok pri oboch góloch Jevgenija Malkina a vyrovnal si svoje osobné maximum v počte zápasov s minimálne jedným bodom bez prerušenia z októbra a novembra 2007. Počas aktuálnej série má 23-ročný stredný útočník na konte už 20 gólov a 18 asistencií a celkovo s 53 bodmi (26+27) kraľuje v produktivite celej súťaže.

Slovenský obranca v drese Philadelphie Andrej Meszároš sa potešil z víťazstva, no napriek tomu, že na ľade strávil takmer 20 minút (19:45 min), do štatistík kanadského bodovania sa nezapísal.

V druhom utorkovom stretnutí zvíťazilo v súboji kanadských tímov Toronto v Edmontone 4:1 a súperovi odplatilo hanebnú prehru 0:5 spred dvanástich dní z domáceho ľadu.