Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

16. júla 2010

Toyota postaví v Brazílii továreň za 600 mil. USDJaponský výrobca automobilov Toyota Motor Corp vo štvrtok informoval, že investuje približne 600 mil. USD na výstavbu svojej tretej továrne na výrobu automobilov v Brazílii. Výrobu by ...Zdieľať
toyota Foto: SITA/AP

SAO PAULO 16. júla (WEBNOVINY) - Japonský výrobca automobilov Toyota Motor Corp vo štvrtok informoval, že investuje približne 600 mil. USD na výstavbu svojej tretej továrne na výrobu automobilov v Brazílii. Výrobu by chcel začať v druhej polovici roku 2012. S výstavbou továrne, ktorá bude umiestnená v meste Sorocaba v štáte Sao Paulo, začne v septembri tohto roka. Továreň bude vyrábať pre miestny trh 70 tis. automobilov ročne. Ako Toyota vo svojom vyhlásení ďalej uviedla v budúcnosti počíta aj s výrobou na export.

Toyota, najväčší výrobca automobilov na svete, kúpila pozemok pod stavbu už v polovici roka 2008. Plánuje tu vyrábať nový model auta určený pre rozvojové trhy, na jeho vývoji však spoločnosť ešte stále pracuje. Továreň v meste Sorocaba bude zamestnávať 1 500 ľudí. V súčasnosti má automobilka dve továrne v Brazílii, obe v štáte Sao Paulo.

SITA, Reuters

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pri nehode zhorel vodič vo vozidle
<< predchádzajúci článok
Ceny pohonných látok zväčša klesali

Toyota postaví v Brazílii továreň za 600 mil. USD - diskusné fórum čitateľov