Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

17. októbra 2021

Trenčín bude mať novú cyklotrasu, prepojí cestný most so starým železničnýmŠtyri mesiace potrvá výstavba cyklotrasy na Ulici Ľ. Stárka od nového cestného mosta po starý železničný most. Na investíciu v hodnote necelých 315-tisíc eur získala trenčianska samospráva 95-percentný ...Zdieľať
cyklotrasa 676x416 17.10.2021  - Štyri mesiace potrvá výstavba cyklotrasy na Ulici Ľ. Stárka od nového cestného mosta po starý železničný most. Na investíciu v hodnote necelých 315-tisíc eur získala trenčianska samospráva 95-percentný nenávratný finančný príspevok. Informovala o tom hovorkyňa mesta Erika Ságová.


Cyklotrasa bude súčasťou konceptu rozvoja cyklistickej dopravy v Trenčíne, ktorá prepojí mestské časti s Vážskou cyklotrasou. „Nová cyklotrasa v dĺžke vyše 2,6 km na začiatku úseku povedie čiastočne po miestnej komunikácii na Ulici Ľ. Stárka a následne prejde na hrádzu. Práve na hrádzi bude situovaná väčšia časť cyklotrasy. Pod starým cestným mostom prejde do novej cyklistickej cestičky pozdĺž hrádze popri Váhu a končiť bude pri starom železničnom moste," priblížila situáciu Ságová.

Doplnila, že v rámci mestskej investície sa vybudujú aj dve nové schodiská na hrádzu a dve nové nájazdové rampy pre cyklistov. Vyúsťovať budú v úrovni križovatiek Ulice Ľ. Stárka s Rastislavovou a Piešťanskou ulicou.


Zdroj: Webnoviny.sk - Trenčín bude mať novú cyklotrasu, prepojí cestný most so starým železničným © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Víťazom Medzinárodného festivalu horských filmov sa stal film Dhaulághirí je môj Everest od Pavla Barabáša
<< predchádzajúci článok
4 typy bolesti hlavy. Tu je návod, ako sa každej z nich zbaviť

Trenčín bude mať novú cyklotrasu, prepojí cestný most so starým železničným - diskusné fórum čitateľov