19. marca 2008

Trenčín doma s prevahou vyhral

stav série 2:1 Hokej - Slovnaft extraliga - semifinále play off - 3. zápas (hrá sa na 4 víťazné stretnutia): Dukla Trenčín - Slovan Bratislava 3:1 (2:0, 1:1, 0:0) - stav série ...

Dukla Trenčín - Slovan Bratislava 3:1 (2:0, 1:1, 0:0) - stav série 2:1 Hokej - Slovnaft extraliga - semifinále play off - 3. zápas (hrá sa na 4 víťazné stretnutia): Dukla Trenčín - Slovan Bratislava 3:1 (2:0, 1:1, 0:0) - stav série 2:1 Góly: 15. Kóňa (Malinský, V. Nemec), 18. Húževka (Hanzal, V. Nemec), 25. V. Král (Kollár, Pardavý) - 29. Hujsa (Kuľha, Pavlas) Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: Hanzal 5+10+DKZ - Hruška 5+10+DKZ (obaja za zhodenie rukavíc), presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko, Ország - M. Novák, Mášik, 6150 divákov Zostavy: Trenčín: V. Kováč - Malinský, P. Mikuš, Homer, Křetinský, Fatyka, Urban - Hanzal, Kóňa, V. Nemec - Pardavý Kollár, V. Král - Čacho, Húževka, S. Saliji - O. Ďuriš, Marek Haščák, Kútny Slovan: Hovi - Pavlas, M. Hruška, J. Kováčik, Srdínko, Hančák, Sersen, L. Bohunický, Huba - Kuľha, Kapuš, Hujsa - Uram, Pištek, Döme - Lažo, Hreus, Kropáč - J. Sýkora, Baček, Kokavec Po úvodnom oťukávaní pohrozil ako prvý hosťujúci Slovan. Uramova polostrela našla pred takmer prázdnou bránkou Trenčína Pišteka, ale ten trestuhodne zaváhal. S pribúdajúcimi minútami získavali Trenčania prevahu. Pardavý uvoľnil v 12. min Kollára, ale Hovi bol na mieste. Aj o dve minúty neskôr hosťujúci gólman čaroval. Domáci v presilovej hre zovreli súpera, ale Král ani Pardavý neuspeli. Približne päť minút pred prvou sirénou bol však už Hovi bezmocný. Ukážkovú kombináciu Dukly zakončil Kóňa - 1:0. Ešte do konca prvej tretiny Trenčín zvýšil na rozdiel dvoch gólov, keď Hanzal získal stratený puk, Nemec našiel pred bránkou Húževku a ten si položil Hoviho - 2:0. O chvíľu neskôr mali Bratislavčania takmer dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov, ale Kováča v bránke Trenčína výrazne neohrozili. Keď Kollár v 25. min našiel pri ľavej žŕdke Krála a ten zvýšil na rozdiel troch gólov, zdalo sa že to bude jasná záležitosť domácich. V polovici stretnutia Kuľha elegantne prihral Hujsovi a ten znížil na 1:3. Slovanistov postavil tento gól na nohy a s pribúdajúcimi minútami si vypracovali viacero šancí. Záverečná tretina sa niesla v snahe Bratislavčanov vrátiť sa do stretnutia, ale keď Kuľha ani Hreus nepremenili svoje šance, Dukla si vedenie udržala. SITA