11. októbra 2008

Trenčín presvedčivo vyhral nad Žilinou

MsHK Garmin Žilina - Dukla Trenčín 0:4 (0:0, 0:2, 0:2) Góly: 33. Lelenas (Kóňa, O. Ďuriš), 34. T. Radulay (Čacho, E. Hartmann), 43. P. Mikuš (A. Nedorost, V. Nemec), 47. T. Radulay (Čacho, ...

BRATISLAVA 11. októbra (WEBNOVINY)-MsHK Garmin Žilina - Dukla Trenčín 0:4 (0:0, 0:2, 0:2) Góly: 33. Lelenas (Kóňa, O. Ďuriš), 34. T. Radulay (Čacho, E. Hartmann), 43. P. Mikuš (A. Nedorost, V. Nemec), 47. T. Radulay (Čacho, Křetinský) Vylúčení: 3:8 na 2 min, navyše: Stantien - Gábriš na 10 min za nešport. správanie sa, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: D. Konc - Mášik, Višňovský, 1233 divákov Zostavy: Žilina: Ševela - Horák, Javín, Hriňa, I. Droppa, Turoň, Škorvánek, Sekáč - R. Krajčí, Pleva, R. Stantien - Sivák, Koložváry, M. Kokavec - Pokrivčák Škoda, V. Baláž - Važan, Hajnik, Valášek Trenčín: Hála - Homer, P. Mikuš, Bobček, Gábriš, Fatyka, Urban, J. Mikuš, Křetinský - A. Nedorost, M. Trochta, V. Nemec - S. Saliji, Valčák, Paroulek - Lelenas, Kóňa, O. Ďuriš - Čacho, E. Hartmann, T. Radulay Stretnutie sa začalo obojstranne v rýchlom tempe. V prvej 10-minútovke mali dve dobré strelecké príležitosti Paroulek z Trenčína v 5. min a Krajčí zo Žiliny v 9. min, ale ani jeden neuspel. Trenčania zvýšili svoju aktivitu, niekoľkokrát nebezpečne zaútočili, ale domáci Ševela bol na mieste. Úvodný gól stretnutia mohol v 19. min vsietiť Pleva, ale netrafil do poloprázdnej Hálovej bránky. Úvod druhej časti hry bol trochu opatrnejší z oboch strán. Žilinčania nevyužili možnosť presilovej hry pri vylúčení Trochtu. Hralo sa pomerne rýchlo, ale len v strednom pásme a bez väčších príležitostí. Prišla však 33. minúta a akciu tretieho útoku Dukly zakončoval gólom Lelenas. Vojaci dokonale zaskočili domácich, keď v priebehu jednej minúty strelili druhý gól, tentokrát z hokejky Radulaya. Početné výhody pri vylúčeniach Trochtu a Stantiena v závere tretiny ani jeden z tímov nevyužil. V 42. min bol vylúčený Trenčan Saliji, ale boli to hostia, ktorí oslabenie využili na vsietenie tretieho gólu (Mikuš). V 47. min sám na Hálu korčuľoval Krajčí, nedal a z protiútoku Radulay zvýšil na 4:0 pre Trenčín. V poslednej 10-minútovke bola hra rozkúskovaná vďaka viacerým vylúčeniam. Domáci mali možnosť streliť aspoň čestný úspech pri presilovke piatich proti trom, tú nevyužili, a preto po prvýkrát v domácom prostredí v tejto sezóne nezaznamenali ani jeden gól. SITA