11. apríla 2017

Trenčín sa udržal v najvyššej súťaži, Detvu zdolal 4:0

Hokejisti HK Dukla Trenčín sa zachránili v najvyššej slovenskej súťaži. V utorkovom rozhodujúcom súboji záverečného kola baráže o účasť v Tipsport Lige zdolali na domácom ...

Trenčín 11. apríla (TASR) - Hokejisti HK Dukla Trenčín sa zachránili v najvyššej slovenskej súťaži. V utorkovom rozhodujúcom súboji záverečného kola baráže o účasť v Tipsport Lige zdolali na domácom ľade HC 07 Orin Detva 4:0 a získali druhú postupovú miestenku. Prvé miesto a zotrvanie v TL mal už dávnejšie isté MHK 32 Liptovský Mikuláš, ktorý v 12. kole play out vyhral v Skalici 7:6.

Trenčín v konečnej tabuľke obsadil druhé miesto so štvorbodovým náskokom pred Detvou.

HK Dukla Trenčín - HC 07 Orin Detva 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)
5. Bezúch (Holenda, Trška), 14. Bezúch (Holenda, Bulík), 15. Vopelka (Gašparovič, Sádecký), 21. Sojčík (Hossa). Rozhodovali: Baluška, D. Konc - M. Orolin, Tvrdoň, vylúčení: 3:4, navyše: Mačkovič (Detva) 5+DKZ za napadnutie, presilovky a oslabenia: 0:0, 2995 divákov

Trenčín: Volden – Starosta, Drgoň, Holenda, Cebák, Bohunický, Pač, Trška – Hossa, Sojčík, Šťastný – Ručkay, Bulík, Bezúch – Gašparovič, Sádecký, Vopelka – Hecl, Šimun, Švec – Hudec

Detva: Orčík (21. Škorvánek) – F. Fekiač, Sládok, Gachulinec, Valjent, Mačkovič, Zorvan, F. Šedivý, Jendroľ – Škvaridlo, Gašpar, Žilka – Török, Srnka, Říha – Videlka, Huňady, V. Fekiač – Poliaček, Petro, Hrušík

tabuľka play out po 12 kolách:

1. Liptovský Mikuláš 12 7 3 0 2 41:26 27
2. Trenčín 12 6 0 4 2 35:27 22
3. Detva 12 5 1 1 5 32:29 18
4. Skalica 12 1 1 0 10 22:48 5

Slovan zdolal Michalovce. Je prvým finalistom Slovnaft Cupu
V Dortmunde pred zápasom Ligy majstrov vybuchli tri nálože, zranili hráča Borussie, zápas zrušili