03. decembra 2017

Tréner Lobotkovej Celty po remíze s Barcelonou: Sme na správnej ceste

Hráč Barcelony Lionel Messi (vpravo ) hlavičkuje v zápase 14. kola španielskej La Ligy FC Barcelona - Celta Vigo v Barcelone 2. decembra 2017. Na snímke v strede slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka. Foto: TASR/AP
Madrid 3. decembra (TASR) - Futbalisti FC Barcelona druhýkrát za sebou stratili body v španielskej La Lige. Po remíze 1:1 vo Valencii uhrali ďalší nerozhodný výsledok v sobotňajšom zápase 14. kola so Celtou Vigo (2:2) a prvýkrát v prebiehajúcej ligovej sezóne nevyhrali na domácom Camp Nou. V drese hostí odohral celý zápas slovenský reprezentačný stredopoliar Stanislav Lobotka.

Hostia išli do vedenia v 20. minúte zásluhou Iaga Aspasa, ktorý dorazil strelu spoluhráča, domáci ale o chvíľu vyrovnali po góle Lionela Messiho. V druhom polčase dostal presnou strelou k tyčke Barcelonu do vedenia Luis Suarez, Celta však vyrovnala v 70. minúte, keď sa Maximiliano Gomez dobre zorientoval v šestnástke. "Je ťažké stratiť body doma v takom dôležitom zápase. Vypracovali sme si množstvo šancí, ktoré sme ale nedokázali premeniť," lamentoval stredopoliar "blaugranas" Paulinho.

Barcelona až do sobotňajšieho zápasu nestratila body v domácom prostredí v 18 ligových dueloch v rade. "Tento výsledok zdvihne mojim hráčom sebavedomie. Výsledok ukazuje, že sme na správnej ceste," nechal sa počuť tréner Celty Juan Carlos Unzue, ktorý bol v minulosti asistent trénera Barcelony Luisa Enriqueho.

Celta, ktorej patrí v tabuľke ôsma priečka, potvrdila, že je pre FCB neobľúbený súper, s katalánskym veľkoklubom prehrala iba dva z uplynulých piatich súbojov. Barcelona je napriek zaváhaniu naďalej na čele, na konte má 36 bodov. O päť bodov menej má druhá Valencia, ktorú ale čakal v nedeľu ešte zápas s Getafe.

Zaváhanie lídra nevyužil Real Madrid, ktorý hral na ihrisku Athletica Bilbao bez gólov. Obhajca titulu dohral zápas iba s 10 hráčmi po druhej žltej karte pre Sergia Ramosa v 82. minúte. Bola to pre neho 24. červená karta vo všetkých súťažiach, z toho 19. v La Lige, čo je nový negatívny rekord súťaže. Real nedokázal v Bilbau skórovať ani z vyložených príležitostí, Cristiano Ronaldo aj Karim Benzema nastrelili žŕdky. "Som veľmi spokojný s naším výkonom, ale veľmi sklamaný, že sme nedokázali skórovať," vyhlásil tréner Realu Zinedine Zidane.